Споделена история от Тинейджърски

Как да продължа разговора?
Здравейте. Преди да съм започнала искам да се извиня за глупавата за по-голямата част от вас тема. Наистина звучи смешно отстрани, разбирам, но това доста ми тежи и се чудя как да "подобря" нещата. На 16 години съм ако има значение.
Когато започна да водя разговор с някой човек, говорим, говорим 15-20 мин и след това се чудя какво да кажа. Предполагам, че съм прекалено скучна... Ако говоря с приятелки ми е по-спокойно, но ако започна разговор с момчето, което харесвам си глътвам граматиката

Коментари

1.   Здравей, явно си от по-притеснителните момичета, но ключът към това да го преодолееш е да имаш по-висока самооценка за себе си(но реална, а не прекалена) първо и второ в очите на хората да изглеждаш уверено когато говориш с тях имам предвид в случая, когато си с момче е напълно нормална реакция, ако го харесваш да си по-срамежлива покрай него, но на повечето момчета това даже би им се сторило сладко и невинно поведение :) Не се притеснявай чак толкова и когато започнете да си говорите се сети какво ти харесва и обичаш да правиш и го попитай същото, след това определи вашите общи интереси и продължи разговора като навлезеш по-подробно в темите, които са общи между вас. Успех, мила и не забравяй да се усмихваш покрай него!

2.   Ами нормално е това относно момчето а иначе при мен като стане така започвам да говоря за скорошни събития : D например : тази нощ пак е валяло сняг писна ми вече искам да е лято (и започвате тема лято) много абичам да ходя на море и т. н. :)

3.   Принципно и аз бях така като бях по-малка. Знам, че звучи банално, но- отпусни се, не се напрягай и не мисли какво ще кажеш, просто говори има толкова теми, които можеш да дискутираш, прооооосто се успокой...

4.   Така се получава именно защото се притесняваш. Отпусни се и бъди себе си. Знам, че никак не е лесно. Аз самата също съм го изпитала. Но приеми, че момчето, което харесваш, е човек като всички останали. Опитай се да подобриш самочувствието си. Може предварително (социалните мрежи предоставят тази възможност) да проучиш от какво се интересува и завържи тема на разговор, свързана с интересите му. Обаче не изпадай и в другата крайност. Ако само ти постоянно говориш и задаваш въпроси, пак няма да има пълноценна комуникация. Има го и вариантът и момчето да се притеснява. Дай си време да се отпуснете и двамата. И да знаеш, че с твоите хора ще можеш да си говориш свободно и да бъдеш себе си.

5.   Момчето следва да води разговора. Когато той си върши работата добре, ти няма да имаш проблем да продължаваш в разговора!