Споделена история от Тинейджърски

Мрежов маркетинг
Здравейте аз съм момиче на 16 години и ви моля за съвет единствената ми приятелка иска да работя със нея. Работата е мрежов маркетинг. И тя ме покани да работя в една фирма проблема е че аз трябва да поканя още приятели, но аз нямам приятели и не знам какво да правя. И другият проблем е че трябва да предлагам продукти на хората а аз нямам на кой. Моля ви да я пуснете темата спешно.

Коментари

1.   В България няма хляб в тази сфера. Не се занимавай.

2.   След като нямаш мрежа от приятели, не се занимавай. Друго важно е да ти харесва продуктът супер много иначе как би накарала други да го купят. Трябва да имаш и време да учиш тези под теб, а това иска и място. Това си е истински бизнес, в който се бачка яко, а не просто Пена на Гина, а тя на Мина и ето ги милионите. Хората, успели в млм, са доста напористи, понякога обаятелни или властни - накратко силни характери, а масовката е пълнеж за пари. Ти от кои си?

3.   Ако нямаш готовност, предпоставки, или не разбираш изобщо за какво става въпрос - по-добре не се занимавай изобщо!
Имаш време, че работиш много неща. Сега си гледай ученето.
Тези мрежови маркетинги, MLM и т. н. са голямо зарибяване и промиване на мозъци... направо на секти ми приличат някои.
Щото, тези неща, които тя ти казва, че трябва да правиш, ти го казва само от началото, докато те зарибява, след това ще се окаже, че и доста пари трябва да вкараш в работата, и най-вече ВРЕМЕ (което е най-ценният ни ресурс на този свят, понеже е единственият, който не можем да възстановим). Та ще последват "обучения", месечни квоти (норми) които искаш-не искаш трябва да си купиш. И т. н.
Да не говорим, че докато "предлагаш продуктите на хора" може да си изкараш и боя някъде...

Та по принцип не е лошо човек да пробва различни неща, дейности, работи и т. н. От това се трупа опит. Но, като гледам, ти не си много общителна, т. е. точно подобен род работа с хора едва ли ще е най-успешното ти занимание за момнета. По-добре ходи лятото на морето да изкараш някой лев - има толкова заведения и хотели, които плачат за персонал, макар че под 18 години нямам представа как седят нещата с тях...

4.   Ами твоята приятелка сигурно е питала много свои приятели и един двама да са клекнали. Ако е свързано с това да си дадеш парите за първоначална регистрация, било то и с продукти, освен ако не ги харесваш и няма да ги ползваш, по-добре не се хващай. И без това си на възраст, на която нямаш много средства, така че не си давай парите. Ако ще делите процент без да инвестираш, пробвай, ако имаш желание.

5.   За Орифлейм ли става въпрос или друга фирма за козметика. Ако си се навила да се включиш интернет е залят с обяви за надомна работа от този тип. Трудно е и глупости да ходиш да досаждаш от врата на врата на хората няма как да стане

6.   Мрежов маркетинг е новото име на нещо, което народния певец възпя така: Пирамиди, фараони и балъци за милиони. Зарежи го, докато е време! Най-малкото е загуба на време, а може да бъде и по-лошо.

7.   Много философи и идиоти биха казали, че като в БГ не е развито, значи има хляб, ама аз бих казал, че след като в БГ хляб нема за ядене, нема как да има хляб в квото и да било друго. Това не е американското или западното общество, което да се чуди къде да си даде паричките.

Тук хората нямат пари да си покрият елементарните човешки нужди като сметки, храна, вода, ток и тн, от които зависи живота им, камоли да купуват някакви играчки от хора на улицата. Аз не бих си взел нещо, дето струва 50-100-200лв от случаен човек със сак на улицата (примерно). Защото повечето мрежарски маркетолози са именно така.

За това и фирмички като Цептер, Мептер и други подобни или са изчезнали отдавна, или скоро ще изчезнат. Или са на издихания. Защото просто няма кой да им купи скъпоценните им лампи, дето лекуват всичко със светлина за 3000лв.