Споделена история от Тинейджърски

Влюбен съм
Здравейте! Аз съм момче на 16(9 клас) и съм силно влюбен в едно момиче, с 2 години по-малко от мен. Ние учим в различни училища, ако това има някакво значение. Харесвам я от много време, но не знам какъв е най-подходящият начин да й предложа. Дали би било добра идея, ако й подаря роза при предлагането. Много ще се радвам да ме посъветвате какъв е най-подходящият начин да й предложа!

Коментари

1.   Това с розата е мило, но си зависи от момичето. Има момичета, които донякъде биха се стреснали от такъв жест или пък щет е вземат за в кърпа вързан. А и също така е много важно и какив са ви отношенията - важното е да сте приятели първо, да си имате доверие, да се закачате много, да я разсмиваш, да се забавлявате. Казвай й, че е сладка, обръщай й много внимание, ако не го вече правиш и ако чувстваш, че тя има нещо към теб, може да я попиташ дали иска да сте повече от приятели и да, нещо такова хддд

2.   Да, с цвете (нечетен брой рози) е много добра идея. И когато се опитваш да разговоряш с нея я гледай в очите, а не телефона си.

3.   Не че съм експерт, но просто й кажи:
Това че те питам дали си имаш приятел, ОПРЕДЕЛЕНО не значи че те харесвам.
И тя ще се сети.

4.   Хубаво я харесваш, ама тя има ли симпатии към теб? Нещо дало ли ти е индикации, че има интерес? Първо помисли над тези неща, виж как се държи в твое присъствие и тогава чак мисли да ѝ предлагаш. И не го изтърсвай от нищото. Страшно дърварско е и в случай, че (не дай си боже), не те харесва, ще стане адски неловко и за двама ви.
Ако смяташ, че си пада по теб, по-скоро я покани на кино/разходка или нещо подобно. В зависимост как мине това, можеш да направиш следващата стъпка и да ѝ предложиш. Даже по-често нещата сами си стават и не е нужно да питаш "Искаш ли да сме гаджета? " - започвате да стоите по-близко един до друг, случайно се докосвате, гушвате се, едно-друго и то си се разбира накъде отива работата.

5.   Зависи... познавате ли се? Имате ли си някаква приказка? Или просто си си я харесал на улицата?
Ако имате някакво предварително познанство, това силно улеснява нещата. Ако не - по-добре се сближете малко, чрез общи приятели/компания, посещаване на едни и същи места, разни кръжоци, извънкласни дейности. Просто хубаво е да има някакво общуване, нещо повече от "Здравей - здрасти".

Да, цвете е добра идея. Някакво дребно подаръче по повод (рожден/имен ден, Коледа, 8-и март, св. Валентин... ), особено ако е нещо, което си направил сам (украшение от рапан, някакъв нанинз мъниста... ). Или книга, диск с любима група/филм. Но да не е голямо и ангажиращо.

Или пък използвай така модерните сега електронни медии, социални мрежи и т. н. :)

6.   Просто я покани на среща някъде. В парка, на кафе, на улицата, където и да е (само двамата разбира се). В абсолютно никакъв случай не ѝ подарявай роза при каненето. Ако първата ви среща мине добре, може на втората да ѝ подариш.

7.   Цветя само ако потръгнат нещата.
На първи срещи - не, жеста е твърде силен.
Пиши й някви глупости, баламосай я, викни я да се мотате някъде двамата с нещо от сорта на "Еди къде си има еди какво си, айде да ходим". Докосвай я неволно, бъзикай се с нея и я пробутвай, виж как ще реагира. Ако вървят добре нещата викни я пак някъде само двамата, този път я докосвай повече, говорете на по лични и интимни теми, предложи й да тръгнете.

8.   Първо разбери да ли и тя има чувства. Ако няма чувства не и казвай. Не и давали роза при предлагането. Ако има чувства и предложи да станете гаджета при предлагането не мисли много защото като мислиш се започваш да се отказваш брой до 3 и действай. Дано да съм ти помогнала.

9.   Не и подарявай роза много е прибързано