Споделена история от Тинейджърски

Съвет
Здравейте!
Прочетох подобни истории като моята, но въпреки това се реших да отворя темата за пореден път и да поискам от вас личен, конкретно за мен и ситуацията, в която се намирам, съвет.
Темата е за разликата във възрастта.
Та.. ще започна от това, че съм момиче на 17 год. Преди месец се запознах в бар с един мъж, който ми направи изключително впечатление още от първия момент, в който го видях. Още тогава имаше малки неща от сорта на погледи, усмивки, разменяне на някоя друга дума и дори момент на близост. Още след тази вечер се чувствах странно заради мислите, които се пораждаха в съзнанието ми към този човек. Тъй като е певец, успях бързо да го открия в социалните мрежи и от там разбрах, че този привлекателен младеж е на 26 год. Видяхме се още 2 пъти в горе споменатия бар и всеки път има нещо, моменти, в които ставаме по-близки.
Бих искала съвети, най-различни, искрени за това как е правилно да постъпя според вас. Не съм от хората, които се отказват лесно, още повече щом мислят, че човекът си заслужава. Приятели се опитват да ме обезкуражат, казвайки ми, че този човек търси само игра, но не се вслушвам в думите им по някаква причина.
Нека кажа, че след 3 месеца и половина навършвам 18 год ии съм девствена. Това го споменавам във връзка с това, че певецът е мъж на 26 год., а повечето мъже на тази възраст търсят точно забавлението.
Не зная дали да се боря или да се откажа. Моля за вашите съвети и препоръки.
Благодаря!

Коментари

1.   Виж според мен не бива да се тревожиш за възрастовата граница.Баща ми и приятелката му(родителите ми за разведени),имат 20 години разлика.Той е на 53,тя е на 34.Така,че не се тревожи и следвай сърцето си!!!

2.   Не разбирам искаш сериозна връзка с него или просто да се позабавлявате?

3.   Опитай. Риск печели - риск губи ;) но в крайна сметка какво губиш? Просто не трябва да те е срам.
А и за възрастта - според мен момчетата на 17, 18, 19 години (не всички) "използват" момичетата за забавление (просто секс).
Успех!!
xx

4.   От авторката

1. Благодаря за примера и подкрепата. Аз също съм на мнение, че разликата в годините ни не е голяма и не би трябвало това да е проблем, но в съзнанията ни се въртят различни неща. И ме притеснява какво той мисли за мен. Не като личност, а като негово момиче ако мога така да се изразя. Мисля, че ме има за твърде малка и вижда детското в мен.

2. По-скоро връзка. Но не съм сигурна дали той я търси, тъй като се е съсредоточил върху кариерата си. Но предполагам, ако един човек те интересува, ти ще успееш да се справиш и с 2те.

3. Съгласна съм с това, но мъжете над 20 год. също търсят това (забавлението). Дори бях говорила с негов не толкова близък приятел, но който е на същите години и самият той ме убеждаваше, че на тази възраст не се търси връзка.. камо ли сериозна. И точно заради това съм объркана дали да се боря. Много благодаря за подкрепата. За сега мисля да се придържам към чувствата и опитите, а за по-нататък... времето ще си покаже