Споделена история от Тинейджърски

Губя приятелите си... В мен ли е грешката
Здравейте. Казвам се Ана(не се казвам така но не искам да казвам истинското ми име). Започвам... Миналата година си намерих много приятели които ме подкрепяха, но винаги аз им писах а те на мен рядко и не мислех че това е проблема. По едно време взеха да ме игнорират. Един път с една приятелка си писахме тя не спря да се оплаква и да вика че плаче и че ще се реже аз и казах че ако не се успокои и спре ще я блокирам тя продължи и аз я блокирах за 1 час после почна много да ме игнорира... (тук не знам дали аз съм виновна) имах и друга приятелка с нея си говорехме по 3 или 4 часа а сега една дума не ми казва е на 2-ри април ми честити рождения ден и до там... с една друга добре се разбираме малко ме игнорира и тя ама не се съмнявам в нея щото вчера и днес се видяхме поговорихме си и не усетих как минаха 2 часа. Е имам две приятелки които не ме игнорират но са на село нямат интернет и не можем да се видим. Не знам какво да правя вече. Дайте съвет.

Коментари

1.   Съветвам те да теглиш майната на всички тези пикли и да си потърсиш нови приятелки, защото тези очевидно не са ти истински. Съжалявам, че ще ти го кажа, но това не са приятелки, а използвачки, ако наистина държаха на теб нямаше да те търсят само когато им потрябваш. За жалост в живота тепърва ще попадаш на подобни и най -добре да се научиш да ги разпознаваш от далеч и да ги държиш на дистанция, за да не страдаш и в бъдеще от такива „приятелки ”.

2.   Да, в тебе е вината. Дръж се винаги добре с тях, не им се сърди и не ги насилвай да правят неща, които не искат или не им харесват. Ако изпълняваш стриктно тези стъпки ще почнат отново да те харесват и да ти обръщат внимание.

3.   От авора към 1 и 2: Благодаря ви за съветите. Следващата учебна година ще си намеря нови приятели и няма ги насилвам да правят неща които не им харесват.