Споделена история от Тинейджърски

Нямам си никого...
Не знам какво точно се случи с мен през последните 2 години. Развалих си отношенията с родителите ми. Развалих си отношенията и с приятелите ми. Преместих се в друг град и там намерих невероятни хора за приятели, с които прекарахме чудесна 1 година. Принудена от обстоятелствата, се наложи пак да се върна на мястото, от което избягах. 9 месеца вече отново съм в родния си град и нещата никак не са добре. Не харесвам нито училището си, нито учителите си, нито съучениците си. Не успях на създам близки взаимоотношения с никого. Така се случи, че започнах добро приятелство с 2ма човека и тъй като се появиха съмнения у мен във верността на тези хора, които и в последствие се потвърдиха, се отдалечих от тях съвсем целенасочено. Много добре се разбрахме с едно момиче, но и то замина от това ужасно място и намери щастието другаде. Имам 4 години и половина най-малко на това "заточение" и после отново ще имам възможнст да се махна поне от тази среда, от града - не... И аз не съм перфектна естествено. Давам много от себе си и очаквам да ми се връща по абсолютно същия начин.. Уви, само веднъж сполучих на такива хора и те сега са твърде далеч от мен. Семейството ми винаги е било много важно за мен. Родителите ми се разведоха когато бях на 9. Тогава не го преживях тежко, но сега осъзнавам колко дълбоко в душата ми се е запаметило. Нещастието, безпаричието, разочарованието ме научиха да не показвам истинските си емоции и отстрани изглеждам като най-голямата кучка на света. А всъщност съм много нежна, много добра, но просто се страхувам и имам предразсъдъци към всичко и всички. В момента съм изпаднала в депресия по мое мнение, но я крия. Усмихвам се, старая се да се държа нормално. Но нищо не се променя. Бях разстроена при повторното си пристигане на мястото, на което се намирам в момента. Тогава не мислех нито за взаимоотношения с хората, нито за нищо. Цел в живота ми беше да обиждам всички, да създавам скандали, да се държа като последната селянка и всякакви неприятни неща. Опитвам се да поправя нещата, но то става от зле по зле. Искам със семейството ми пак да се разбираме, да си намеря приятели и да гледам по-оптимистично на живота. Моля ви да ми дадете някакъв, какъвто и да е съвет. Още не съм срещнала онзи специален човек и според мен всичко това е причината затова. Това също много ме разстройва. Просто съм в задънена улица и искам да се измъкна оттам. Както казах, няма с кого да споделя и ви моля вас, хора пред екрана, за малко помощ, с коята да направя големи промени.

Коментари

1.   Здравей! И на мен в момента ми е почти аналогична историята-избягах за две седмици из страната, почувствах се много добре, видях се с приятели, и като се върнах (със тревожност и мисли), не можах да издържа и ден с тези ненормалници!
Знам, че сега стискаш и рефрешваш коментарите дано някой ти даде "спасителния" съвет!
Е, макар че и аз ТРУДНО го преживях, ще ти кажа болезнената истина:
Не можеш да промениш тази ИЗМЕТ! Най-много, както на мен, 96-годишна змия ми трови нервите, тези хора фалшиво ще се променят, и когато най-очакваш разбиране и прегръдка, те ще ти забият упреци, хлад и самообвинения-НАЙ-ОПАСНОТО!!!
Иначе можеш всичко да постигнеш! Да си щастлива и да преследваш мечтите си, но не си хаби позитивната енергия в "поправка" на фалшиви връзки-накрая ще страдаш излишно!

2.   Не знам какво да ти кажа, в подобна ситуация съм но оред приятеките никога не показвам неувереността си и съм "веселата аз". Опитай и ти. Отиди при някой, който си стои сам на вън, ако има такива и просто почнете да си говорите. Пробвай с някой от другите класове. Дръж се естествено но и приятелски. Ако някой има проблем, дори да не го познаваш отиди и му помогни, малко като по филмите, нали, но върши рабита. Внимавай хората да не започнат да те използват и да злоупотребяват с добротата ти после. Прави всичко не за да си "намериш" приятели, ми защото така ти идва от вътре.

3.   ”Цел в живота ми беше да обиждам всички, да създавам скандали, да се държа като последната селянка и всякакви неприятни неща. ”ами просто всичко ти се връща

4.   Поддържай контакт с приятелите ти от града от който си се преместила, ходи там, виждай се с тях