Споделена история от Тинейджърски

Връзката ми се разпада ! Моля за помощ
Здравейте на всички! Момиче на 14 години съм с приятел на почти 23. Ходим вече от година и четири месеца почти. В последния един месец той не ми обръща толкова внимание колкото преди, докато говоря не ме слуша като му кажа "повтори какво казах" той повтаря само първите две думи и натам нищо... говорих с него затова обеща ми че ще се опита да го промени но нищо не прави по въпроса. В последните няколко дена само плача да не го изгубя, защото го обичам наистина силно и истински. Работи покрай хора нон-стоп е покрай момичета които го свалят и му се предлагат даже на няколко пъти му бяха оставяли номерата си но естиствено той не им обръща внимание. Проблемът ми е следният. Обичам го адски много и ревнувам също адски много. Времето се затопля момичетата се разголват и се притеснявам от това да не направи нещо. Като погледне дори за секунда на някое момиче в бюста направо полудявам започвам да плача и да му крещя. Всеки ден ми повтаря че не го интересува друга но ревноста ми към него е огромна. Напоследък се караме всеки ден за глупости и то от сорта "защо гледаш тая, защо загледа тая, видях те как и погледа задника" преди 6 месеца беше различен не ми позволяваше да сядам до момчета в градския транспорт но вече ми позволя казва че му е все тая дали седя до момче или момиче. Истината е че се страхувам да не го изгубя. Плаках 30 мин от страх да не ми го открадне друга. Нашите го познават вижда ме всеки ден но ревността ми към него няма край. С всеки изминал ден тя става по-голяма и по-голяма. Много пъти съм плакала от момичета които дори и не познавам, които ги виждам за първи път и то защото са или красиви или имат хубаво тяло. Винаги ме е успокоявал и казвал "мило не плачи не ме интересува коя какво тяло има искам си само теб" не показва ревността си и грам, не веднъж съм му го казвала но винаги ми отговаря с "такъв съм си". Той познава нашите както аз техните и се разбираме както той с нашите така и аз с техните. Караниците са редовни и то заради момичета които се разголват, заради това да не си сваля с някоя. Отношението му се промени отдавна не е онова момче което беше преди коренно различен е. Казва че се държа с него като с някаква приятелка. Че като се караме му се дървя и тук е прав но просто съм си такава. Обичам го, наистина не искам да го загубя, защото за мен той е целият свят без него аз съм едно нищо. Винаги съм завиждала на брат си че е на 17 или на някое момиче което е на 17-18-19... той е на 23 и му е време за деца но на мен не е. Твърде съм малка за деца и не мисля скоро да раждам. Не мога да си представя как той си има дете с друга. Познаваме се вече от 3 години винаги винаги съм го обичала и винаги ще го обичам. Страх ме е от това да не ме изневери с някоя по-голяма от мен с която да създаде семейство. Преди няколко дена се бях раплакала в рейса, защото го попитах ако бях на 20-21 дали щеше да е по-добре. Той ми отговори че щеше да е много по-добре, защото щяхме да живеем заедно да му помагам с разходите а не да се чуди как да свърже 2та края и най-болезненото за мен че щяхаме да си имаме дете. Това ме разби на милиони парчета започнах да плача той да ме успокоява и да ме пита какво ми е защо плача. Преди не съм се замисляла за това че може да ми изневери с някоя с която може да си имат дете. Тази мисъл ме убива с всяка секунда. Много момичета му се предлагат дори и да ми изневери няма да разбера. Страх ме е да не го изгубя той ме държи на повърхноста. Ако не беше той щях да съм едно от типичните момиче в днешно време с гърдите навън и задника колкото се може повече да се вижда. Моля за помощ!

Коментари

1.   Разликата в годините ви в случая оказва огромно значение. Аз съм на същата възраст като теб, но до момента не съм имала сериозна връзка. Според мен трябва да говориш с родителите си, тъй като те най-добре ще те посъветват и винаги ще ти мислят доброто. Права си затова, че той вече е голям човек и може би мисли за семейство. Факт е, че на теб ти трябват със сигурност поне 10 години, ако не и повече, за да си стъпиш на краката и на мислиш вече за деца и т. н. Поговори с него, както и с родителите си и му сподели притесненията си и му гледай реакцията. Трябва да спреш да показваш толкова явно ревността си. Той ще потърпи, ще потърпи и накрая ще му писне. Ако те обича истински, няма да погледне никоя друга. Помисли си наистина дали връзката ви има бъдеще. Имате 9 години разлика, които ако беше на 20, нямаше да са от значение. Но ти си на 14, вие сте в различни етапи от живота си. Ти растеш, още се променяш и дори самата ти не се познаваш. Той пък вече иска стабилност. Колкото и да не го признаваме, плътските желания си оказват влияние. Ако не си му пуснала още, нормално е интересът му към теб да не е толкова силен вече. Но това съвсем не значи, че сега веднага ще му се предлагаш. Само ако го искаш и само ако си сигурна. Просто наистина си помисли за бъдещето на тази връзка. Той ще може ли да е изчака да порастнеш? Ако мислите и двамата, че няма да издържите дълго така, сложете край, колкото и да е болезнено и си останете приятели. Това е всичко от мен. Надявам се да съм помогнала наистина.

2.   Какво ме накара да прочета историята ти не зная, но безкрайно ме учудва, че само един коментар чака одобрение.
Няма да те упреквам, няма да те съдя, но защо бе, мила, толкова рано започвате връзки, защо си захвърляте детството? ! Ето, ти не си щастлива, защо вместо да си изживееш безгрижно тийнейджърските години, ти се разяждаш от ревност и несигурност? !
Като майка на момчета, не разбирам нито твоите, нито неговите родители. Аз никога на бих приела връзка на 20 годишния си син с 13 годишно момиченце, отвратително е. И забележи, любимият ти какви доводи изтъква, относно съвместния живот: да си делял разходите с булката, че изнемогвал? !
Съвет не мога да ти дам - няма да ти хареса. Успех!

3.   Много си малка за такива връзки. Аз почнах да правя секс на 19. Със сигурност си от провинцията. Животът ти ще се промени тотално, сега само ти изглежда, че той е всичко, но ще видиш, че не е. Може и по - подходящ да срещнеш. Абсурд е на 14 да ти говори за бебето. И на него му е супер рано. Детска история. Сега съм на 29 и се чудя как да не родя коро. Само грижи и скука...

4.   Типичен пубер с комплекси. Замисли се, той какво е виновен, че момичетата се разголват? Но това са нормални и типични нервни изблици на момиче на твоята възраст. А пък той какъв мъж е, че да ти каже, че му се иска да си по-голяма, за да му помагаш с разходите? !? ! Пълен смешник. Не може да свърже двата края, а иска деца... В днешно време мъжете вече след 30 г. се замислят за брак, камо ли за деца. Ако искаш да го задържиш, спри с ревността и спри да плачеш - ежедневните скандали побърква мъжете и ги кара да се отдръпнат.

5.   Здавей, момиче на 14 години!

Повярвай, гаджето ти, не иска да създава семейство, иначе защо ще е с теб?
23 години за мъжете не са много, те тепърва сега започват да живеят, да градят бъдещето си.
20-23 годишните момичета, също както момчетата не са готови за семейство, защото започват да се развиват, тепърва надникват в живота.
Извинявай, но мисленето ти е като на старото поколение, кой е казал че 20-23 годишните трябва да имат семейства?
Кой ти каза, че мислят за семейство?
Приятелят ти е малък за семеен живот, разбирам да е на 33, тогава да напълно нормално, но...
Още си мъничка, за да разбереш, че връзките търпят промени.
Не може постоянно да се държи както в началото на връзката ви, той е свикнал с теб, познава те, за това не те ревнува.
Всяко момиче може да му вземе акъла, не си мисли, че само тези с красивите тела и лица могат.
Сърцето не пита кого да обича, просто си незряла, мислиш си че всичко опира до външност, само че има много други фактори.
Не го ревнувай толкова много, защото ще го загубиш, не злобей и не завиждай на другите момичета, защото това е в твой минус.
Така ли иначе, все някога ще се разделите и ще си поемете всеки по свой път, но до тогава си го обичай, без тези паники, ако е писано ще стане.

-Elizabeth, 20

6.   Здравей, миличка. Ти си непълнолетна на 14, а приятеля ти е голям. Държи се отдръпнато, защото ти го ревнуваш и притискаш, а мъжете се дразнят от това. Той е голям мъж и иска пораснало момиче, не знам изобщо как сте се запознали, Но за мен това не е ок за годините, но щом го обичаш добре. Още му е рано за деца като стане на 30 окей, но още е на 23 и гради кариера нормално е момичетата да го свалят ти си още малка и не разбираш, че ти самата го притискаш и това може да ти навреди.

7.   Не че нещо, мацка, ама има много... Не е единствен. Не обичай на тези години.. Той може би даже няма чувства към теб..