Споделена история от Тинейджърски

Отсъствия
Здравейте, момиче на 16 съм.
Проблема ми е, че в училище нещата не вървят добре и следователно имам проблеми със семейството ми.
В училище съм натрупала доста отсъствия ( извинени са ), защото често боледувам. Учителите не се търпят, винаги когато отсъствам търсят родителите ми и заплашват че ще ме оставят на изпит или ми правят проблеми, когато отида на училище.
Родителите ми се притесняват, че трупам отсъствия. Аз също се ядосвам. Всеки месец отсъствам заради болезнен цикъл за по една седмица - не мога да стана дори от леглото... а да не говорим колко често боледувам от разни вируси.
Въпреки, че трупам отсъствия и майка се притеснява за това, също и не ми позволя когато ми е зле да ходя на училище и просто се лекувам. Измъчвам се от проблемите свързани с отсъствията, от мислите “ ще ме оставят ли на изпит или не “, измъчвам се за това, че родителите ми се притесняват толкова...
Не е като да не ходя на училище, просто имам голям брой извинени. Единственото за което мисля и ме е страх е да не се налага пак да отсъствам, заради последиците... вече дори не съм щастлива, мисля си, че нищо не става от мен, че единствено наранявам близките си по този начин..
Помогнете ми, дайте ми съвет как да се съвзема и да бъда същото щастливо момиче, както преди.

Коментари

1.   Аз също тази година имам много извинени, даже и няколко неизвинени, и ми направиха също като теб забележка да не отсъствам и вече се старая да не отсъствам, иначе в противен случай ще ме преместят в друго училище. Когато те боли корем вземи Спазмалгон, когато осъзнаваш че започваш да се разболяваш приеми бързо мерките за предовратяване, отиди на лекар.