Споделена история от Тинейджърски

Родителите ми не ми дават да чета книги!!!
Здравейте...
Момиче съм
От малка винаги съм била пленена от книгите и от това изкуство и винаги съм обичала да чета. Тази година желанието ми да чета книги стана много огромно и само това ми е в главата. От началото на тази година съм прочела над 10 книги, но съм си ги купувала тайно от нашите!!! Родителите ми не ми дават да чета книги, не ми дават да си купувам книги и тн. Смятам, че това в пълно безумие ТА ТОВА СА КНИГИ!!! Не искам цигари или гримове, аз искам да трупам знания в различните сфери!!! Обожавам да чета и ми е много гадно като трябва да си купувам книги и да ги крия от нашите. Не мога да чета спокойно така, притеснявайки се, че нашите ще ме видят с книга в ръка. Смятам, че много родители биха се гордели ако децата им бяха запленени от книгите и не си откъсват вниманието от тях... Само че моите ме са от тези родители... Много ми е болно затова.. Просто искам д аим променя мнението и да не се налага да си крия книгите...

Коментари

1.   Чети онлайн книги от интернет.

3.   Момиче, остави ги тия книги. Няма файда от тях. Вземи се напий като нормалните тийнейджъри.

4.   Вашите наистина не са добре вместо да се гордеят, че не си губиш времето онлайн те се мръщят. Колкото до книгите може да вземаш от училищната библиотека или да си ги сваляш в ел. вариант на тел. има един сайт https://chitanka. info/ аз съм си сваляла оттам книги понякога или съм ги чела направо в сайта. Така може и доста пари да спестиш. Твоята е история е все едно от романа "Матилда" на Роалд Дал там главната героиня е интелигентно момиченце обичащо да чете и да учи, но простоватите и родители са против това.

5.   Аз пък не чета книги, а родителите ми често ми казват да започна да чета. Даже понякога не са ми давали да стоя на компютъра, а ми казват да взема да чета. Ама това продължава ден или 2 и после си е пак същото. Ако мойте родители бяха като твойте, а твойте като мойте щеше да е много добре.

7.   Моите всеки ден ми повтарят по 100 пъти да чета книги, за да се развивам, а при теб... мале, мале просто не е за вярване какви родители има вместо да са горди с това, че имаш желание да четеш, те не ти дават.... и каква е причината да не ти дават се питам аз? Та книгата е знание...

9.   Карай приятелите ти да ти подаряват книги за рождения ден като са подарък вашите няма как да не се примирят пред свършен факт. Другият вариант, който ти предложих в предишен мой коментар беше да си ги четеш на телефона в електронен вариант така няма да разберат хем ще спестиш и пари.

10.   Не мисля, че съществуват такива родители.
Ако са ти направили забележка е било защото не си четеш уроците и имаш слаби оценки, а четеш странична литература

11.   Защо не ходиш до библиотеката? Няма нужда да си купуваш всяка книга, която искаш да прочетеш.

12.   Вместо да си купуваш книги можеш да си ги вземаш от библиотеката. Карта за нея едва ли струва повече от 5 лева.

14.   Още от малка си била пленена от книгите, а сега на колко години си и какви книги обичаш да четеш. От началото на годината си прочела над 10 книги, а нещо запомни ли от тях. Ти освен да четеш с нещо друго занимаваш ли се. Знаеш ли какво е работа или за теб работа е да четеш. Повече от 3 книги на месец не е ли множко това! Как намираш време за други неща! На хвалбите си много добра ама за многото четенето май прекаляваш. Какво научи от толкова много четене, я ни светни малко.

15.   Kaкви книги четеш? Излизаш ли на вън, имаш ли приятели?

16.   Искрено се надявам това да е измислена истоеия. Ако не е, тези родители са за бой!
Мило момиче - чети си. Колкото и каквото ти е на сърцето. Ако ти се пречкат - опълчвай се. Не знам на колко си, но ако си на 13 или повече, е крайно време да започнеш да прокарваш чертата отвъд която решенията са само твои. Четенето попада именно в тази сфера от занимания, където никой няма право да ти казва дали да го правиш или не. Решението е твое, абсолютно и неприкосновено.
Още повече, никой не може да те спре - не ти дават да си купуваш книги, има библиотека, нямаш библиотека под ръка - има онлайн издания както и масиви с безплатна литература.
Винаги има начин.
Аз съм расъл сред книги (по същество апартаментът ни представляваше бинлиотека) и не мога да си представя живота без нещо за четене.

Съчувствам и ти желая успех в начинанието и дано ги убедиш да спрат да ти се пречкат!

17.   Гласувах отрицателно, демек с една звездичка, за номер 3... Не за друго, ами защото не са много тези, които ще схванат сарказма в лаконичния му коментар, извинявай колега, но надценяваш аудиторията!
към авторката: Мила, мен ме боли, че не съумях да предам любовта си към четенето на моите, вече пораснали деца - или я имаш, или я нямаш... Е, не че изобщо не четат, но пет-шест книги на година, аз не ги броя, за ужас и почуда на номер 14. Поне ги направих грамотни по моите изисквания, берекет версин!...
Дали са ти тук, прекрасен съвет, аз също чета в Читанка, също и в Рулит.бг и то - онлайн, не е нужно да сваляш. Е, няма ги най-новите книги (в Читанката, май ги качват три-четири години след издаване на хартиен носител), но има какво да четеш, бъди спокойна. Дерзай, мило дете,

18.   Може би се карат заради това, че харчиш прекалено много за книги или защото заради тях не обръщаш внимание на света около теб. Пък и зависи какви книги четеш. От романтики наистина няма полза относно това да се образоваш малко. Не че аз чета нещо кой знае какво, но все пак. В действителност книгите няма да ти помогнат да завършиш или да получиш работа, затова отделяй повече време на ученето и може би на външния си вид. Не се застоявай у вас, за да четеш, а излизай и се разхождай. Картата за библиотеките е 4-5 лева, а в училищните библиотеки е безплатно, а и ако имаш приятелка с много книги-вземай от нея. Наистина книгите са си голям разход за родителите ти. По мои сметки миналата година сигурно съм щяла да похарча около 800 лева за книги, ако не бяха всички те от библиотеки или онлайн.