Споделена история от Тинейджърски

Аз го харесвам,той ме мрази...
Здравейте, имам сериозен проблем. На 17 съм. Преди година харесвах едно момче, дотук добре, но една моя "приятелка" реши, че ще разправи на всички че аз и той ходим, а това не беше вярно. Известно време го бъзикаха и то много, така той ме намрази, нищо че моята приятелка беше виновна. И за ирония на съдбата сме в един клас, дори не си говорим, той ме избягва. А приятелката ми казала на момчето, че аз съм виновна, аз съм била разправяла тея неща, може да звучи объркано но е истина. Опитаха се няколко момчета да му кажат истината, но той неще да чуе! Един ден просто реших да му се извиня, да проверя така ще се наредят ли нещата, но уви той дори не ме чу, просто ми обърна гръб. А живота ми никак не е лесен, родителите ми се разделиха, като по късно татко почина.... Бях потънала в скръб, много го обичах, но както и да е! Цял живот ми се подиграват, че съм била скелет(не напълнявам, заради ген, всички са слаби при нас)грозна, с голям вещерски нос и мога да изброявам много още. Харесвах едно друго момче, то разбра и каза по–добре да се ожени за крастава жаба, от колкото да тръгне с мен. Бях съсипана, но ето пак се върнаха чувствата към момчето дето ме мрази. Незнам съдба ли, е да сме в един клас и той пред мен. Каквото и да е не ми харесва, знам че нямам шанс с него, никога, но поне да ми говореше. Онази моя приятелка изчезна в друго училище и сега аз да търпя последствията. Моля ви за съвет, наистина ще съм ви признателна! Благодаря!

Коментари

1.   Миличка, щом не ти обръща внимание няма смисъл да се занимаваш с него казвам ти го от личен опит, защото съм минала по същия път! Първо като му се натрапваш ще го накараш още повече да се отврати от теб и второ по този начин се унижаваш. Момчетата са тези, които трябва да тичат по момичетата, а не обратното! По - натам ще откриеш своя принц и след няколко години като си спомняш за тази несподелена любов ще се смееш и ще се чудиш какво толкова си му намирала. В гимназията бях влюбена до уши в едно момче от горния клас макар да ми беше пределно ясно, че нямам шанс. Когато техния випуск завърши страдах много, че няма да го виждам вече по коридорите, но с времето това ми помогна да се вразумя. Той замина да следва в друг град и а аз в 12 клас налегната от тревогите покрай матурите и бала лека полека започнах да охладнявам към него. А когато станах студентка и ме налегнаха студентките грижи вече съвсем го бях забравила. Днес на почти 25 години понякога се смея когато се сетя за това и се чудя какво толкова съм му харесвала.

2.   То пък една приятелка няма що - по-добре, че се е махнала. А този като не иска да те чуе, прати го и него по дяволите и толкова. Млада си - на тази възраст въобще не би трябвало да ти е такава трагедия, че някой си не те искал за гадже. Животът е пред теб :)