Споделена история от Тинейджърски

Ежедневието ми стана доста сиво и мисля да посетя психолог
Здравейте, ще започна с няколко неща за себе си.
Момче, на 17 години, живея в Пловдив, занимавам се с музика.
Водя нормалнен живот, всичките ми нужди са задоволени, имам подкрепящо ме семейство.
От известно време имам чувството че съм в дупка и в повечето моменти се чувствам сякаш не ми се живее. Приятелите ми все по рядко ме търсят, нямам успех с момичетата, понеже не съм от най-социалните хора... пък и не познавам много момичета. Почти всичките ми приятели са момчета. Когато съм в компания от много хора се чувствам излишен и подтиснат.
Харесвам момиче, но не заради външния й вид, а защото имаме доста сходен начин на мислене и тя също се занимава с изкуство. Та, нямам смелостта да й кажа, понеже се страхувам от отхвърляне, а и сме в обща компания, което допълнително ме отказва... Относно музиката, професионалисти са ми казвали, че имам талант, но напоследък изпитвам недостик на креативност. Много пъти съм си лягал вечер, ядосан и ненавиждащ себе си след поредния неуспешен и непродуктивен ден, прекаран в правене на музика. Това ме депресира още повече и имам чувството че съм се пуснал по течението. Ежедневието ми стана доста сиво и мисля да посетя психолог, за да споделя и на него и да получа професионален съвер. Биж желал да прочета и вашите съвети. Лек и притен ден. Благодаря.

Коментари

1.   Пич аз съм на 16 също от Пловдив и съм горе долу в същото положение. Взех да се отчайвам от живота и много пъти съм си мислел какви ли не неща? Все имам чувството че света ме мрази, всички и все нямам късмет. То от приятели до момичета. Все се карам със всички и много пъти съм се мразел за това. Аз също се занимавам с музика горе долу. По скоро пиша песни. Вече и аз не знам какво да правя. Все нещо лошо ми се случва, дори за 5 мин да съм щастлив все нещо ще ми обърка настроениeто.. а не знам дали психолог би ми помогнал, но ме е и срам да отида.

2.   Братле, аз съм авторът. Доста от нещата, които си написал ги виждам и при себе си. И аз съм си мислил за самоубийство, но не бих причинил такова нещо на семейството си.

3.   По-добре да те отреже и да спре цялата работа, отколкото да продължаваш да се мъчиш. По света има над 2 милиарда млада момичета. Ако те отхвърли, възможните връзки стават с една само по-малко, Не е края на света. Най-добре се чувства един мъж, когато е пренебрегнал страховете си и е направил, каквото трябва да се направи, Резултатът е без значение.