Споделена история от Тинейджърски

Ужасно слаба
Пише Ви момиче, тинейджърка. Имам проблем! До преди години не го осъзнавах, но последните 2г. започнах да го! Ям много, ама много малко и мисля, че това се отразява и върху тялото ми. Страшно слаба съм! Ще дам пример с вечерята. Ядох мусака. Едно нормално парче, изядох само половината и ми беше тежко! На обяд имаше и супа. С един малък черпак супа бях готова. Просто щях да се пръсна. Сестра ми, която е на 2г. яде повече от мен. Наистина! Кажете на какво се дължи това. Ям много малко и съм слаба. Обиклката на китката ми е 10см! Искам да надебелея. Толкова слабо е грозно. Не мога да нося тясни дрехи, защото приличам на скелет.
Моля да не ме нападате, че преувеличавам. Напълно честна съм. ПОМОЩ!

Коментари

1.   Виж сега - първо не казваш на колко години си, но щом пишеш тук, предполагам, че си над 10.
Сестра ти на 2 е нормално да яде много, защото в момента расте много интензивно.
Второ - обемът на стомаха ти е колкото 2 твои свити юмрука и гледай да го запълваш, и то с храна, не с вода и напитки!
Ако от едно праче мусака ти става тежко - изяж половината, а след час-два и другата половина.
Недохраненото тяло боледува, имунитетът пада, не се образуват достатъчно хотмони, с две думи - ще прецакаш развитието си!
Спортувай! Учи! Прави това, което те кара да огладняваш. И хапвай - не по много, но качествено. Наблягай на риба, месце, мляко и млечни, пресни зеленчуци и плодове, качествен хляб, яйца.
Сега растеш. Изобщо и през ум да не ти минават разни откачени идеи като веганство, диети и т. н..
Ако трябва (с помощта на вашите) запиши си час и говори с диетолог, със спортен спецалист, с педиатър. Не оставяй нещата така! Докато растеш - трябва да се храниш. Ако искаш да имаш деца - също! После вече не е толкова важно...

2.   Според мен гена ти е такъв. Не се насилвай да преяждаш, но се опитвай да хапваш малко повече. Не се притеснявай аз също бях много слаба. Чак след 30 години добих вид така да се каже. Иначе ядях нормално и то по 5 пъти на ден, а не можех да стигна 40 килограма. Чак сега съм 47. Но и родителите ми са слаби, и сестра ми 1-2 кила по-тежка. Въпрос на метаболизъм е по принцип, но си права че май малко хапваш ти. Само половин мусака и 1 черпак супа е малко за 2-те ядения за деня. То стомахчето ти се е свило като не хапваш повече и за това чувстваш ситост. Опитай да увеличиш дажбата постепенно.

3.   Кажи колко си висока и колко тежиш. Някой от родителите ти ако е много слаб, може да ти е наследствено.

4.   Здравей, в твоя случай препоръчвам да ядеш храни които са едновременно богати на хранителни вещества и на енергия. Това са храни като тлъсто месо, сирене, сушени плодове, ядки, фъстъци, яйца, заквасена сметана и др.

5.   От авторката:
Благодаря на всички. Родителите ми не са слаби. А иначе по принцип ям всичко. Ще пробвам да увелича количеството постепенно.