Споделена история от Тинейджърски

Страх от любовта
Аз съм момиче. Едно момче ме харесва и аз не искам да го изгубя до сега не съм имала гадже. Не знам какво ще кажат другите ми приятели те не го харесват по-външен вид. Аз не знам дали съм влюбена, май не съм влюбена в него. Мен ме е страх от любовта и от връзката. Как да преодолея страха? И не знам какво да правя да ли да пробвам да съм с него, а и също неговите му приятели не ме харесват.

Коментари

1.   Важното е дали вие двамата се харесвате, другите да си гледат своята работа

2.   Ох... Представи си влюбването като гравитация. Това не подлежи на въпрос, независимо дали искаш, ако бутнеш чаша с вода силно от масата, тази чаша ще падне на земята. Когато чашата падне, ти няма да се чудиш, а ще знаеш, че е паднала преди дори да си погледнала надолу. Така е и с влюбването. Да кажем, че си бутнала любимата чаша на майка ти и си се изплашила, че тя ще се разсърди или ядоса. Е, и в любовта понякога изпитваш страхове. Няма как да знаеш дали си счупила чашата, докато не провериш. Това важи и за хората. Може да те е страх, че ще те наранят, но няма как да си сигурна, ако не опиташ да бъдеш около тях за известно време.
Та, гравитация. Ако паднеш, ще го знаеш, може да не искаш да си признаеш, но ще знаеш за себе си, че си паднала. Ако си влюбена ще знаеш. Тайни, вътрешно, изцяло и само за себе си, ти ще си съвсем наясно с чувствата ти, дори и да не искаш да си го признаеш.

Страхът ти е нещо напълно обичайно за всеки, който не е имал връзка. Нормално е и да се чувстваш леко вързана в началото. Преодолява се, защото въпреки всичко, когато си влюбен, много силно те влече към един определен човек и си склонен да забравиш всякакви лични притеснения, че и всички външните фактори. Ти знаеш всички отговори.