Споделена история от Тинейджърски

Защо всички ме мразят
Момиче 5 клас
... всичко се започна когато се запознах с едно момиче от 6 клас, покрай нея се запознах с още хора от 6 клас и най-вече с едно момче и започнах да го харесвам, бяхме добри приятели, но когато му признах, той каза на цялото училище и ми се подиграваха, но и това отмина, след време се запознах и с хора от 7 клас и с тях сме си добри приятели, докато не се появи едно момиче от 6 и не настой всички срещу мен, от тогава чувам като някой идва в стаята от по-големите, за да види някое момче или момиче и като ме види вика, Мале тая от твоя клас ли е ужас... ужас, като минавам по коридорите викат, егати грозната тъз, тъпо ниско човече, може пък 6-то класничката да не е правила нищо и просто всички да ме мразят, вече не знам, в друго училище ли да отида или да променя нещо в мен... моля за съвет

Коментари

1.   Премести се

2.   Ми например като ти каже някой тъпо ниско човече ти кажи:
След като ти си предпочел/а да си умн/а и висок/а живей си с мисълта, че си такъв/ такава, но отстрани си по скоро като прост/а за трима кон/кобила. Или пък като ти кажат че си грозна кажи ок казваш че съм грозна аз ще си направя пластична операция и ще се оправя ама теб с ква операция ще ти налеят акъл...? безнадежден случай :Д Ей така казваш още някви затапки и да видиш, че следващия път ще си помислят преди да те обидят.

3.   Ами ако ти кажат, че си ниска Казваш им нещо от. сорта: Аз съм ниска, а. ти тъп/а. Аз слагам токчетата, а ти как ще се оправиш?

4.   Така са малките. 5-6-7ми клас. Неосъзнати, не разбират нищо от живота, от приятелите, от любовта. Така като гледам си доста над тях в тея отношения. Няма от какво да се притяснаваш, че да променяш нещо в себе си. Годината почти свърши - изтърпи това. Когато дойде другата учебна година предполагам всичко ще е различно, защото хората през лятото ще са забравили, но ако не - просто се премести в друго училище. Не си нужна да търпиш всичко това.
Поздрави, момиче 10ти клас.

5.   Мило момиче,

Много, много ти съчувствам.

Евентуално наистина можеш да смениш училището, но това значи съвършено нова среда и попадане във вече формирана общност, което отново да те баправи "пришълка" и да се получи "от трън та на глог".

Вторият вариант е да ги изтраеш до седми клас, когато така или иначе много хора сменят училища, формират се нови класове и ще си намериш общност.

Можеш да опиташ да установиш контакт с някого от по-нормалните и да се опиташ да разбереш защо всички са срещу теб и какво можеш да направиш по въпроса.

Ако такъв вариант не съществува или това, което трябва да направиш е неприемливо - например да си промениш характера или нещо от сорта - просто им тегли една и се опитах да си намериш компания извън училище - говори с родителите си, могат да те запишат на нещо - курс, спорт, танци, бойни изкуства, където да контактуваш с други на близка възраст и да си намериш приятели извън класа.

Стискам палци да се наредят нещата!

Поздрави!

6.   Извинявай, но може ли да ми кажеш как се казваш, защото имам чувството, че си ми позната?

7.   Ох, типичните неща за възрастта ти. Спокойно и това ще мине! Много хора са минали през подобни неща, да не ти пука, а и след 2 години ще идеш в гимназията и там ще си с други хора, ако обаче мислиш, че подигравките и подмятанията ти идват в повече... е тогава можеш да помислиш да смениш училището, но не знам дали си струва, при положение, че винаги се намира някой гадняр, който се заяжда с другите. Така, че най-добре да не ти пука въобще!

8.   Ооо милата! Спокойно не се тревожи това е до време после всичко ще мине и аз така първия срок бях в едно училище което ме обиждаха и ми викаха Сузанита. Сега съм в едно хубаво училище. Но в началото вообще не бше добре но сега с почти всички сме приятели защото времето си минава и те те опознават! Споко всичко ще се оправи