Споделена история от Тинейджърски

Защо нямам приятели
Здравейте, аз съм на 12г и нямам приятели всички бягат от мен в пети клас имах приятелка, но тя се премести в друго училище и стоя сама на чина може би не съм добра компания. Когато ходим на театър с класа и трябва да седнем на столовете всички се групират кой до кой да седне. А мен ме изолират. И много пъти ми става гадно и се чудя къде бъркам. Ще ви попитам как да имам приятели.

предварително БЛАГОДАРЯ.

Коментари

1.   Обикновено във всяка група има по един човек, който е черната овца/жертвеното агне/различният и т. н. Дори да не се различава от останалите, все някой ще бъде нарочен. Имаш избор: или да намериш някой, който да те замести в тази роля или да не ти пука въобще, да игнорираш тези, които те изолират.

2.   Започни да се интересуваш от другите. Например, след някое контролно питай съучениците до теб на еди кой си въпрос какво са написали. Питай ги сутрин като дойдат в клас и седнат до теб как са (не задължително с "как си днес? ", защото това е прекалено формално, а виж другите от училището ти какви думи използват, вероятно нещо като "кво стаа копеле" или нещо такова, но може без "копеле", защото не отива на момиче). По физическо иди ги попитай правилно ли си разбрала упражнението. И така, просто се интересувай от другите. Също виж как си облечена и как се носиш, гледай да си изкъпана, с оправена коса, нормални дрехи и тн. В тази възраст тъкмо започва да се обръща повече внимание на обличането, защото хората започват да се разделят на субкултурни групички - "метъли", "чалгари", "рапъри", "зубъри", "нормални" и тн.

5.   Ой, мило дете! Не бой се, ще имаш приятели и ти след още някоя годинка. В момента сте още деца и не осъзнавате какво е истинско приятелство, но ти обещавам, че някой ден ще имаш приятели!

6.   Опитай да се включих в темите им на разговор. Но това, че са ти съученици непремено не значи чя трябва да са ти и приятели. Аз в класа имам около 5 човека, с които си говоря но това не значи че са ми истински приятели. Прави разлика между съученици и приятели. Извън училище си намери хоби дали уроци по танци, пеене, рисуване.. запиши се на нещо и там ще се запознаеш с други хора с общи интереси.

7.   Защото ЦРУ унищожи понятието "общество" в България и много други места по света, промотирайки понятието "индивидуализъм" . Вече си на възраст в която би могла да го разбереш това
Не се предавай! Винаги ще има някой зад ъгъла, който се чувства като теб и ще си паснете.