Споделена история от Тинейджърски

На 17 а още не съм се целувала?
Здравейте на всички, които четете или съветвате тук! :) Аз съм момиче, на 17, от София. Докато бях по-малка( на около 13-14) повечето ми съученички си хванаха първите гаджета, целуваха се с тях. На по 15 вече го бяха направили. Не водя статистика, просто ми е леко странно.

Проблемът е, че аз никога досега не съм имала гадже, следователно никога не съм се целувала. По една или друга причина досега не съм намерила човек, с когото да мога да споделя толкова интимно преживяване, на когото да се доверя, с когото да няма страх или срам... предполагам, че това е любовта. Затова съм твърдо решена да не правя нищо с някого, когото не обичам и на когото нямам доверие.

Питах се... дали е нормално, че на тази възраст все още съм толкова "поизостанала в материалът"? Дали съм нормална според вас? И ако "Не", то тогава какъв съвет бихте ми дали? Знаете ли, става ми леко тъпо... не съм виновна, че нямам гадже - просто не сме се открили все още с точния човек, обаче ми е едно такова никакво... Не съм конформист, не се влияя от чуждото мнение, но в този момент май точно това правя - сравнявам се с околните... Какво ще кажете? Нормално ли е за едно 17 годишно момиче да няма абсолютно никакъв опит в любовта?

Предварително благодаря за мненията ви!

Коментари

1-50 от 63

1.   Не се притеснявай! Ще откриеш подходящия, никой не знае какво предвещава съдбата. Аз съм на 15 и също никога не съм имала приятел и не съм се целувала, нито нищо! Просто при мен дори никой не е изевявал желание :). И при мен всичките ми приятелки са се целували и какво ли още не, но аз не искам да е с някой си хванат от улицата. Сега поне не се притеснявам толкова като разбрах, че не съм единствената. Сигурна съм, че и на нас ще ни дойде времето! Успех и не се тревожи!

2.   Чудо голяма - ние сме няколко приятелки и приятели още от деца. На по 17 и 16 сме и нямаме гаджета, не сме се целували. Само приятели сме, забавно ние заедно и не ни пука. Също сме от София.

3.   И аз съм на 17 само че съм момче. Аз освен че никога съм нямал гадже, никога съм нямал свестни приятели. Не гледай съученичките ти-в днешно време повечето тийнейджърки и тийнейджъри за нищо не стават. Като са го правили на 15 какво? Да не би да са станали по-умни? Или пък по-добри? Освен това жестоко се лъжеш, ако си мислиш, че любовта е само интимно преживяване. Любовта е и уважение и разбиране, а другите неща трябва да останат на по-заден план. Най-важното е да намериш правилния за теб човек. Не е хубаво с човек, с който още едва се познаваш да започнеш да се целуваш и т. н., както правят повечето ни връстници и после се оплакват-момчетата били говеда, момичетата били курви... Трябва да мине повече време, за да се опознаят двама човека, да преценят дали са един за друг, дали са подходящи партньори. Нормална си, нищо ти няма, но трябва да разсъждаваш по-трезво и по-достойно. Имай повечко самочувствие-какво те интересуват другите? Цени себе си такава каквато си. Ако не виждаш подходящ по характер за теб човек (външния вид не е важен и често е подлъгващ), не рискувай, не се мъчи да имаш приятел, защото после само ще страдаш. Само на 17 сме, живота е пред нас, все някога ще намерим правилния човек. Всичко хубаво само ще дойде, няма нужда да се притесняваш. Сега гледай училището да върви, а за другото има време. "По-добре късно, отколкото никога. " "Който се смее последен, се смее най-добре. "

4.   Голяма работа! На мен първата ми целувка беше на 20. Исках да е специално и си заслужаваше. Никога не съм съжалявала за "великата пропусната възможност" да ме лигави някакъв пубер. Имаш време, не се сравнявай с околните (тъпо е) и не се дръж като отчаяна (това за всеки случай, ако много превъртиш по темата). Пожелавам ти да намериш любовта, да имаш до себе си истински мъж, приятел, с когото да споделиш този интимен момент:)

Борония

5.   Аз съм на 18 и за първи път се целувах преди повече от година. След това имах 3 връзки: 1-та 5 месеца; 2-та 2 и третата даже не беше и кой знае каква връзка. Сега съм сама и се чувствам отлично. Нямам време някой си да ми говори сладки приказки, защото наблягам на учене (е не че не излизам и не се забавлявам, не се зарибявам с някой, но нищо сериозно). Ще дойде и твоето време. :)

6.   От авторката: Благодаря ви много за мненията, поуспокоих се в известен смисъл. Надявам се, че чудото ще се случи и при мен някой ден:) Въпреки, че ще ми е супер неловко, ако човекът вече има опит в любовта, а аз се държа абсолютно неадекватно... не съм задръстена, минавам за отворено момиче, казват, че съм и хубава (аз не им вярвам :))) ), отличничка съм, но... това е положението. Явно все пак времето не е дошло.

7.   Хехе, хора успокоих се като прочетох тази тема и мненията в нея ... даже май беше излишно да пускам темата, която пуснах преди малко (същата история). И понякога наистина ми е гадно, че съм сама- не само заради другите, но и че наистина много ми се иска да си намеря някого ...

9.   Първата ми целувка беше на 15 - не я помня с добро.
Беше ме гнус, ама си викам айде нали всички правят така.

После на бала - демек на 18. Бях пияна - не ми беше хубаво.

Едва на 22 се целувах с любов! Никога, никога,никога няма да забравя тази вечер и усещането от онази целувка :)

А пък за първи път правих секс на 23!

Още съм на 23! Но наваксам стремглаво :))) Когато има любов... просто всичко е съвършено и остава страхотен спомен, отпускаш се, любопитен си, открит си...

10.   Според мен не си изостанала с материала а просто не си намерила подходящия човек! Отваряй си очите широко за да не подминеш любовта :)

11.   Аз на 17 за първи път целунах момче... а секс, на 18.
Сега съм на 23.
Не се притеснявай, по добре по късно от колкото на 13, когато е трябвало да играеш с кукли. :)

12.   Момче на 18, и аз още не съм се целувал. Съгласен съм с номер 3.

14.   Всеки среща своята половинка, когато му е писано. Няма смисъл да си някого само, защото да не си сама. Не се отчайвай от живота, той е пред теб и след 1-2 год ще осъзнаеш, че е нямало за какво да страдаш, че нямаш приятел. Всеки си избира как да живее и никой няма право да го съди. Не гледай другите и бъди себе си!!!
Много точни и вярни неща е написал номер 3.
НОМЕР 3 ако искаш остави емайл, бих желала да се запознаем :)
Успех
Моми4е 17

15.   модератор - не публикуваме по принцип контактни данни, особено мейли, фейсбуци и скайпове, който съдържат името ви.
Във ваш личен интерес си направете мейл за непознати, който да няма прикачени към него скайпове, фейсбуци.
Съветвам особено младите момичета да внимават много в интернет контактите си - има няколко убийства вече и изнасилвания заради такива контакти. Ако се срещате с непознатия, нека да бъде на обществено място, в кафе и т.н.
Нека и момчетата да внимават. Ние заради педофили и други подобни не публикуваме по принцип контактни данни, защото споделяйки проблемите си и изливайки душата си, ставате лесна плячка за тях, ако веднъж се свършат с вас. Внимавайте много.
Не публикуваме контакти във ВАШ ИНТЕРЕС и ако все пак се направи изключение, то няма да бъде за мейл адреса ви с истинско име, фамилия и т.н.

16.   От авторката: Това, което е написал модератор наистина е ценно и трябва повече хора да го прочетат, защото някои използват Сподели.нет и като сайт за запознанства. Аз писах тук просто за съвет, но не съм си и помисляла да прибягвам до срещи и прочее. Благодаря Ви, че се грижите за нашата сигурност!

17.   Мисля, че на 17 повечето момичета имат известен опит, но той до известна степен е твърде прибързано натрупан. Едно е да правиш секс на 13, и съвсем различно на 17 или 19. Не се притеснявай, няма да те отмине. Когато се случи ще бъде спонтанно.

18.   А има ли някакво развитие?
Ще ни кажеш ли какво стана по нататък.

19.   Авторке и аз съм така като теб, и не се мисля за изостанал следователно недей и ти да прибързваш, просто както самата ти каза, явно не си намерила верният човек :))) с времето нещата ще се оправят!

УСПЕХ!

20.   От авторката: развитие няма:) Би трябвало да има, ако бях срещнала подходящ обект на чувствата си, но при това положение без гадже, просто няма с кого да се целувам, както сами разбирате:)

22.   И аз съм на 17 и никога до сега не съм имала приятел. Живея в малък град и не излизам често, защото няма с кого, повечето ми приятелки станаха студентки и са в други градове. Имам чувството, че съм невидима, че никой не ме забелязва, не съм грозна нито пък дебела... но явно проблема е, че не контактувам много, прекалено срамежлива съм. Не мога да се представя в такава ситуация- да спя с някого, та аз още не знам как да се целувам, имам чувството, че ако се махна от тук всичко ще бъде много по-различно и хубаво. Омръзна ми в училище да слушам всичките ми съученички да говорят цял ден за секс и за това колко пъти са го правили, искам да се намирам сред нормални хора, сред големи нормално мислещи, а не сред някави пубери, които още не знаят на кой свят се намират, мисля, че съм надраснала възрастта си и в главата не ми е само мисълта за секс. За всичко си има време.

23.   ако толкова искаш целуни момчето което харесваш, БЕЗ да ти пука. ако мислиш че е от пубертета, търси любовта

24.   Не се притесняваи и моито гадже беше дествена на 17 години ама, какво от това аз я научих да се целува и всичко останало. И ти ще си намериш гадже за всеки влак си има пътници,Аз съшо сам от софия ако иска6 да се запознаем намери ме в фейзбук пиши с емаила ще ме намериш iliqta_bt@abv.bg сложи емайла на тарсачката в facebook

25.   Аз съм момче на 18 и също съм така. През живота си никога не съм се целувал с момиче да не говориме за други неща

26.   Oо милата, за всичко си има време, но това което ще ти кажа е че за да откиеш точния човек трябва да минеш през много погрешни. . . . моето мнение е че ти сама се ограничваш, за да откриеш любов първо трябва да я допуснеш.. тя сама няма да доиде :) суветвам те да излизаш по често с компанни преобладаваща от момчета да се отпуснеш да бъдеш себе си и кой знае може да намериш 1-вата си любов :) успех миличка !

27.   Абсолютно същата история е и при мен... аз съм на 15 и точно поради това, че все още не съм имала гадже нямам никакво самочувствие... постоянно се критикувам пред приятелките си, при което те ми казват, че не съм права и според тях изглеждам добре и имам "сладък" вид.... обаче, това че ми го казват те, а не например някое момче с по-сериозни намерения хич не ме успокоява... Притеснявам се и от факта, че никой не ме харесва или поне аз не знам за такъв човек (момчетата имат странен подход когато искат да впечатлят момиче-често са груби) Все още чакам момче с добри намерения, което да е честно и да ме харесва каквато съм.. не толелирам интернет запознанствата особено ако някой ти каже "Много си хубав/а и те харесвам" само след 2минутен "чат"!!!

Поздрави: Мери

28.   аз съм на 20 и още не съм се целувала

29.   здравейте аз съм момиче на 16 от провинцията и аз като вас още не съм срещнала подходящия човек за мен.... всеки път като слушам приятелките ми как си говорят коя с кои излизала и какво са правили ми става много тъпо.... но моят проблем е че аз съм дебела и явно затова никои не ме харесва ;х

30.   АЗ се целунах на 11 и беше супер но ще отложа секса за след 18 минимум

31.   Мило момиче виждам себе си в твоята история и напълно те разбирам не съм се целувала но съм изживяла една страхотна любов която така и не разбрах защо не я изживяхме заедно а всекии сам но така се случва при хората които се опитват да изказват чувствата си чрез кръга на маитапа и жалкото не е в това че не съм се целувала а в това че не ми стиска да покажа какво и към кого чувствам но вярвам че и това ще стане някои ден

32.   Aко толкова искаш целуни момчето което харесваш.
Зависи дали те харесва.
Сигурна съм, че и на нас ще ни дойде времето!
Успех!

33.   И аз съм на седемнадесет и не съм се целувала. Имала съм няколко свалки, но нищо сериозно. Влюбвам се постоянно, много и често. Но ако намеря някое момче, което да ме хареса и което да е поне симпатично ще се хвана с него, щото още не съм имала гадже. Ако някой ми предложи, мисля че ще се сълася да се целунем, дори и да не ми харесва-все пак съм на седемнадесет.

Когато всички в компанията говорят за интимности, аз цялата се свивам, защото единствена не съм правила секс. Въпросът е че не ме свалят момчета или млади мъже, а някакви си "долни типове" и това много ми сваля самочувствието.

Освен това момчетата не ме харесват и някой от тях ме гледат всякаш съм извънземно и дори ме обиждат. Аз не им се оставям и им отвръщам по същия начин. Не знам какво да правя вече. Всъщност ми е малко трудно да разговарям с момчета на моята възраст и колкото и странно да ми звучи, много силно ме превличат мъжете над 25 год.
км авторката-просто трябва да разберем как да си хванем гаджета. Така поне си мисля аз.

35.   ОЛЕЕЕЕ
играйте на шише бе хораа

36.   Aко толкова искаш целуни момчето което харесваш.
Зависи дали те харесва.
Сигурна съм, че и на нас ще ни дойде времето!
Успех! Успех!

38.   Аз съм на 15 - досега съм нямала гадже, следователно не съм се целувала :)) Започвам да се чувствам като пълна задръстенячка, тъй като съм единствената в компанятя ни която е нямала гадже.

39.   Здравейте, аз съм на 15 години и от близо година немога да си призная чувствата към едно момиче. :X

40.   Аз съм на 14 и за пръв път се целужах на около 10, но не го обичах... Сега обичам едно момче на почти 18 той е много мил и симпатичен и съм сигурна, че го обичам, а не само харесвам. Когато съм до него си забравям мислите, треперя цялата, а когато ме гушне направо се разтапям... Той знае само че го харесвам не знае че го обичам. Има много момичета, който го харесват... Искам той да е моето 1во гадже... Според мен ти трябва да изчакаш подходящия и чак тогава да започнеш връзка. :*:*:*

41.   Еми и аз не съм имал гадже до сега, и не съм се целувал. Момче на 16 години съм, ако искаш може да опитаме да тръгнем заедно ако се получи. От софия съм пиши ми.

42.   Мило момиче, знаеш ли че моята първа целувка беше на 17 и половина? И то беше на морето с човек който не ме привличаше сексуално, но просто той понечи да ме целуне, а аз много исках най сетне да опитам, та така, не ми хареса целувката с него, беше просто флирт, но не съжалих. Та опитвам се да ти кажа, че живота е пред теб и целувката не би трябвало да ти е най-големия проблем. Поздрави

43.   Ей не се притеснявай, аз се целунах за 1 път на 21 и с момчето сега сме гаджета и сме щастливи, спокойно ще срещнеш точният човек

44.   Хора аз съм на 25 и още не съм се целувала!!! много е потискащо!!! не знам какво да правя, някои да даде съвет

45.   И аз точно по - същия начин се чувствам. Целия ми клас са минали с по 20 бройки... и к'во ли още не. Нооо.. на мен ми е кофти, че съм сама.. и съм единствената която не излиза с момчета. И от друго ми става гадно, не толкова, че нямам приятел а от това, че почти всички момчета гледат само къде да си напраят кефа.. но дано да има поне един свестен. (:

46.   Аз мога да ти кажа че точно такива момичета като теб, са най-нежни и най-истински! И могат да оценят нещото, когато го имат. Остави ги тея дето от 12-13 годишни правили еди кво си, еди що си, не се сравнявай с тях, защото те са от типа "от ден до пладне", и повечето от тях надали държат на душата и могат да изживеят красотата от любовта. Аз съм момче на 23 почти, и също не съм с опит в тази област. Само веднъж съм се целувал до сега, а секс не съм правил, но какво от това.? И аз като теб просто чакам подходящото момиче което да ме зареди с любовта и хармонията си. Така че моят съвет е, да не избързваш и бих ти казал че всичко ще си дойде на мястото. Просто е въпрос на време. Успех и горе главата :) Не се сравнявай с другите, ти си си ти, те са си те! Всеки с личността и убежденията си! :)

AEGUPS

47.   Така, така пазете ги тези путки за нови, после ще се пенсионерки със запазени путки, дядовците ще са много доволни.

48.   На 12 години съм Отчаяна! никой не ме харесва!

49.   аз съм на 12 и си имам гадже с, което се целувам всеки ден и не е нещо специално

50.   Целуни първо момиче (просто на шега), за да разбереш какво е и да не те е страх когато трябва да се представиш пред важния човек! Слушай ме - много помогна. А за първата ти любов.. има време, въобще не се тормози. Вече е модерно да си девстен на 18, а не да си правил секс на 13. Успех!

51.   От авторката: Отдавна не бях влизала тук и видях колко много хора са писали по темата :) Ами вече мога да кажа, че съм виртуоз в целувките и не само не се притеснявам, но и имам самочувствието на доста добре справяща се :))

Мога да кажа, че да пробвате с човек, към когото не изпитвате симпатии (непознат, приятелка и т.н.) не е нещо лошо, но не бива да очаквате някакъв невероятен екстаз. Целувала съм се с приятел - не е кой знае какво. Да целунеш момчето, което харесваш обаче, е коренно различно усещане - неописуемо е :) При мен беше наистина вълшебно, защото преди това вече го бях правила с един познат, той ме научи как става всичко и когато срещнах Момчето просто се отпуснах и нещата си се случиха :) Та вече темата спокойно можем да я преименуваме на "На 17 без притеснения относно целувките" :-)) Успех!

И между другото: ако ще се целувате за първи път, теглете му една, отпуснете се и правете каквото мислите, че трябва да правите. Недейте толкова да се притеснявате дали на отсрещния човек ще му хареса. Ако е недоволен, ще протестира! :) Ако не ви убие с права лопата след края на целувката, значи сте се справили повече от блестящо ;)

52.   Това за лопатата ми хареса :)

53.   Но като се целуваш за 1-ви път с непознат не пропиляваш ли целувката си? Пита момиче на 16, което е същият случай като останалите..

54.   Идиот! Харесвам момиче и не мога да и кажа защото тя е много красива а знам че и други си падат по нея а като ги знам почвам да се съмнявам че имам някакъв шанс! ;(

55.   За всеки влак си има пътници, и твоят ред ще дойде!

1-50 от 63