Споделена история от Тинейджърски

Неимоверно желание да бъда възрастен
Както личи по заглавието, аз съм един обикновен тийнеийджър на 17 години, но се чувствам сякаш на 57. В последната година всичко ми е толкова еднообразно, нямам грам емпатия към приятелите си или близките си. От училище директно вкъщи и лягам да спя, след което се събуждам и чакам да дойде поредния натоварен ден, тренирам, но това сякаш вече хич не ме влече, а имах много желание допреди година. Нямам време да излезна да подишам, зает съм непрекъснато с тестове и работа на компютъра(работя по един сайт). Станах и много флегматичен, заспал и сприхав, когато ми говорят аз само кимам или казвам ''Мхм'' и ако трябва да ходя някъде толкова ме домързява, че даже от това ми се появи и лека болка в краката. На всичкото отгоре когато се загледах преди 1 седмица в огледалото в нас разбрах, че имам вече 2 бели косъма на бакембардите и това не ми се привидя, на камерата на телефона дори го видях. Живота ми не е и никога не е бил нещо особено, все едно и също и затова си казвам ''Какво пък толкова, че ще си пропилея уж най-хубавите години? ''Искам просто след като заспя всеки път да се събудя, минал средата на 50-те, брада и бели коси, поне ще има за какво всеки ден да съм като пребит. Според вас това странно ли е?

Коментари

1.   Не е. Според мен просото имаш нужда от промяна. Не твърдя, че училището в сегашния си вариант т е най-доброто нещо, което може да се случи на човек, но определено, тази монотонност от 5 до 12 клас, може да побърка човек, особени, ако съзрее по-бързо.
Лошото е, че масово не се набляга на извънучилищни дейности, а когато има такива дейности, те са пак случни.
Моят съвет е, да намериш нещата, който те правят щастлив и да им се отдадеш напук на училището. Намери си хобита и нови приятели. Това, че се срещал всеки ден с едни хора в училище, не из апава, че трябва непременно да си приятел с тях. "Един неразделен клас" звучи добре за приказка, но невинаги хората си пасват, просто защото са задължени да стоят в една стая по половин ден.
Хвани се с музика, някакъв спорт, колекционират нещо, научи нещо, НАПРАВИ нещо.

Защото повярвай ми, ще става още по-зле. Ако сега не се научил, да правиш каквото те прави щастлив, то след 10 години ще ти е много трудно.

2.   Здравей. Извинявай, но много се смея на историята ти, защото имам чувството, че съм я писала аз. Особено с частта за белите коси. Та към проблема. Не, не е странно. Нормално е, особено за твоята възраст. До тези мисли и чувства, води еднообразието и нежеланието да промениш нещо. Изходът е, да се стегнеш и да направиш промяна, намери си нещо, което ти доставя истинско удоволствие, без значение какво. Аз започнах да пиша разкази и да излизам повече. В началото беше насила, но знаех, че ще помогне. Така и стана. Никой няма да дойде и да ти направи живота интересен. Зависи изцяло от теб. И да-това са най-хубавите и най-безгрижни години. Позволи си да ги усетиш. 50-те години, няма да ти избягат.

3.   Да, странно е, но ще го разбереш тепърва. Аз на твоята възраст бях така - малко приятели, без гаджета, никакви купони, само работа (и аз започнах като уеб програмист още на 16, после станах "нормален" програмист на десктоп приложения). Сега съм на 30 и гледам на нещата от съвсем друга перспектива - а именно как съм си пропилял (макар да не харесвам този израз) най-хубавите години и, че въпреки, че желаех да се развивам в технологиите, можеше да не го правя чак толкова за сметка на всичко останало. Според мен цаката е да има баланс между личното и професионалното развитие. Ти в случая, както мен в миналото, си се фокусирал върху професионалното развитие и си загърбил личното (социалното). А истината е в баланса. Виж как би могъл да балансираш нещата. Освен това ако прекарваш много време вкъщи, може да имаш недостиг на витамин Д например, или на други вещества (такива на които усвояването им зависи от наличието на витамин Д, който всъщност е хормон) и това да допринася за депресивното ти състояние и белите косми (впрочем и аз имах бели косми още на 16).

4.   Аз съм момиче на 16 и се чувствам по подобен начин. Казвам подобен, защото не мечтая да съм над 50 в момента, а поне на 25. Просто не намирам за интересен този тийнейджърски живот, а и им се чудя на този извор от енергия. След училище се върщам като парцал и нямам никакво желание за каквито и да са дейности. Просто искам да си легна на тишина и спокойствие.