Споделена история от Тинейджърски

Влюбена съм в момче, с което не се познаваме
Здравейте! Тази тема, която ще споделя, е винаги актуална и се надявам просто да изразите искреното си мнение. Та.... влюбена съм едно момче от ТРИ години. С него НЕ се познаваме и вероятно никога няма да се запознаем. Тази година завършва гимназия и знам, че вече няма да го виждам със сигурност. Не знам какво ми стана. Харесах го от момента, в който го видях. От тогава насам не спирам да мисля за него. Не съм имала възможността да разговарям с него, но всичко в него ми харесва... излъчването, стойката, сладката му леко срамежлива усмивка, прелестните очи, а когато съм чувала гласът му, направо съм се разтапяла. Никой няма да ме разбере, ако му споделя това... ще ме сметнат за ненормална. Опитвала съм се да не мисля за него, но за тези три години, като сме се разминавали по училищните коридори почти всеки ден и когато го погледна всичко в мен се преобръща. Знам, че е наивно, знам, че е невъзможно, знам и че вероятно някой ден ще го забравя. Но усещането за това несподелено привличате ме подлудява. Моля ви, кажете, че тази дразнеща лудост ще мине... или ще остане една вечна горчевина...

Коментари

1.   Здравей! Съветът ми е да му кажеш точно тези неща, които си написала, докато още можеш да го засечеш някъде. Кажи му, че си събрала смелост, когато си осъзнала, че може и да не го видиш вече. Изобщо не е невъзможно всъщност така да поставиш едно начало, а не да се готвиш за край :) Замисли се, ако случайно той не се заинтригува, какво губиш? Тогава се спасяваш от всякакви съжаления. Най-малко. А колко много можеш да спечелиш... Виж, най-лошото възможно развитие е да те погледне учудено или да не повярва, че от толкова време го забелязваш. Но във всички случаи ще му стане приятно и ще те помни. Толкова хора са се разминали от срам... Недей така и ти. Не се знае дали ако го опознаеш ще ти допада все така, но поне опитай... Иначе дълго време ще се чудиш какво е щяло да бъде. А колкото до последния ти въпрос - аз бях в същата ситуация с тази разлика, че бяхме разменили няколко реплики и го добавих в скайп. Бях супер щастлива, но всичко свърши, когато от първата дискусия още той ме покани на вечеря и направи намек, че ще очаква да си легнем. А тогава бяхме на 14 и се шокирах. Повече никога не писахме. И да, когато си се разочаровал минава. Но когато не си опитал изобщо- не зная. Пиши как се развиват нещата, успех :*

2.   Е не пръснах се от смях, честно.

3.   Сама казваш, че е срамежлив.
Защо не опиташ да го заговориш? Нищо не губиш! Може и той да те харесва, но просто да го е срам да ти признае! Бъди ти настоятелната, няма нищо лошо в това!

4.   Моята история е подобна. Само че моя кръш не е от училище а от детската. Не, не го харесвам от детската! Просто кат го засякоха...

5.   Горе-долу съм на същото дередже, скачай смело защото животът е кратък.

6.   Аз съм в същото положение, само че той е от различен град. Харесвам го от около година. И аз не знам дали въобще е възможно да се влюбиш в човек, когото не познаваш, но не съм изпитвала нищо толкова силно към друг. Засичали сме се на доста места. Няколко пъти го хващам да ме гледа (защото го гледам постоянно) и винаги се изпълвам с надежда, че ще ми пише или ще ме заговори или.. каквото и да е. Но нищо. Той е доста срамежлив, аз също.. И просто не знам какво се случва. XD Дори веднъж буквално избяга от мен на улицата, защото се случи да вървя зад него. Не знам какво да правя, как да реаргирам.. И вече се отказах, не чакам нищо. Просто няма смисъл.