Споделена история от Тинейджърски

Първата любов
Здравейте, аз съм момиче на 14 години. Харесвам едно момче от няколко години насам... От известно време обаче той си има приятелка. Първоначално връзката им не вървеше, но сега изглеждат щастливи. Радвам се за тях, но ми е гадно да ги гледам отстрани. Бих им помогнала, ако имат проблем, подкрепям ги, но съм объркана. Миналата година с него имахме нещо като среща. Беше невероятно, често оставахме заедно. Родителите ми знаят за него и го харесват, миналата година майка ми ми каза, че според нея (от това, което съм й разказвала) той отвръща на чувствата ми, но изглежда, че не е така. Момчето се интересува от това, което харесвам, прави ми комплименти, смеем се заедно и тн. Бях говорила с най-добрия му приятел и беше станало нещо на дума за приятелството ни, когато казах нещо от сорта на "Е добре де, ние с него нали сме приятели? ! ", той се усмихна погледна земята и каза, че не е точно така. Искам въпростният младеж да е щастлив и не искам да развалям връзката му, пък и нямам моралното право да го правя, но ми се иска да спра да плача щом се сетя за него и момичето.... Иска ми се да мога да го прегърна поне веднъж, да видя онази искра в очите му когато ме гледа. Ако може някой от вас да ми даде съвет ще съм му благодарна.

Коментари

1.   Просто трябва да търпиш.. Повярвай ми преминал съм всичко това но просто не става. Опитай се да го забравиш знам чувството да мислиш за някой толкова много време и да ти дава напразни надежди. Нали си има приятелка? Просто не се занимавай опитай се да го забравиш знам че е изключително трудно но няма смисъл. Останете си просто приятели
Момче 16г.

2.   Мдаа, разминали сте се. Ти си очаквала той да направи първата крачка, а той е подпитал чрез приятеля си, какво си мислиш за него. След като си казала, че сте приятели, той е решил, че не си влюбена в него и се е пренасочил. Следващият път, когато се влюбиш, а това ще стане съвсем скоро, направи и ти няколко крачки към момчето. Възможно е да се е отдрънал и поради други причини - може някой негов приятел да е луд по теб или пък просто да си е женкар. Това момче явно не е за теб, твоят принц е някъде там и се надява да го забележиш. Само трябва да се огледаш!