Споделена история от Тинейджърски

Изпотяване
Здравейте аз съм момиче. Бихте ли ме посъветвали какво да използвам против изпотяване. Потя се много и си личи. За хейтърите аз използвам дезодорант. Когато вървя малки разстояния без да тичам също се изпотявам и на тениската ми се вижда потни петна. Или когато съм навън и вляза в сграда или метро започва да ми става топло и да се потя. А и сега идва лятото и ще е много горещо.

Коментари

1.   Аз също съм момиче със същия проблем и напълно те разбирам. Използвам Rexona Men Black and White и парфюм винаги преди излизане. Намалява изпотяването и не се усеща потта.

2.   Аз използвам Биотрейд против изпотяване. Продава се в аптеките. Нанася се три поредни вечери върху чиста кожа, после се нанася отново след 10 дни или при поява на пот. Не трябва да си се обезкосмявала поне 24 часа, за да го нанесеш, защото много ще раздразни кожата ти. На мен ми реши проблема.

Black Sabbath

3.   Вероятно си притеснителна като мен и общо взето почваш да се потиш даже, когато температурата е 20 градуса. Имах и една позната и и тя се потеше като мене и тебе. Беше намерила този спрей на
Odorex Deo на biotrade, който ми препоръча . Много съм доволна от него, ползвам го вече 4- 5 години. Тва е най- доброто нещо срещу изпотяване.
https://biotrade.bg/odorex/odorex-deo/?p=50&l=1&id=5
Иначе за цената, не е особено скъпо, в различните аптеки върви на различна цена, но последно съм го купувала на 12 -13 лв. Като цяло 100 мл опаковка ми стига за месеци наред, да кажем 5-6. Изключително икономично, защото се пръска три вечери подред по един път на всяка подмишница и после ефекта е за около 7 дена без потене. Иначе самия спрей вероятно е доста голяма химия щом по- цяла седмица не се потиш. Но ето аз го ползвам от доста време, нали не постоянно, но нищо ми няма.

4.   Здравей! Аз също се потя много, но спасението ми е Rexona-Sexy Bouquet. Мирише много хубаво, направо уникална миризма. Става даже и за парфюм и не напразно е наречен Sexy Bouqet. Наистина помага за потенето, но понеже ароматът е много силен, може да не ти хареса. Така че можеш да опиташ с нещо друго на Rexona.

5.   Надявам се да се къпеш редовно. Това обаче не е достатъчно за твоя проблем. Използвай сухите стикове за изпотяване. Ако пък си спортистка хич да не ти пука, че си мокра като бягаш. Ако си на обществено място има едни тампончета, които се закрепят за мишниците и там на дрехите няма да си личи, но не важат за потници и разголени дрехи. Носи естествени материи, като избягваш сиво, светло синьо, а може да заложиш смело на бялото или черните тениски.

6.   Това одорекс и подобните са огромна супер "химия" с алуминий, който ти запушва порите... Гледам да го избягвам.

Аз съм млад мъж, който често се изпотява, дори от вървене. Затова нося определени цветове, които много по-малко си личат, а миризмата я прикривам с разни стикове на нивеа, рексона и др. Пробвай комбинация риза и тениска например. Също - черни дрехи. Шарени дрехи. Аз изрично последните 2-3 години си купувам черни тениски с шарени щампи, елементи и подобни. Избягвай зелено, сиво, синьо под мишниците. Може бяла тениска с шарени елементи - отива на момиче и не си личи потта толкова.