Споделена история от Тинейджърски

На вас случвало ли ви се е ?
Здравейте!
Аз съм момиче на 16 години и имам един проблем, ако мога така да го нарека. Всички около мен имат гаджета, сериозни и някои просто за едното удоволствие. Аз не съм имала сериозен приятел досега, нито каквито и да е било сериозни отношения с момче. С приятели обсъждаме всякакви неща и един вид с насмешка ми казват, че ще си умра сама. Разбира се е на шега, но ме накара да се замисля. Чувствам се щастлива сама. Сама съм, но не самотна. Някак никога не съм мислила, че като нямам гадже животът ми е празен. Най- добрата ми приятелка си има приятел от няколко месеца и ми говореше как иска да се изнесе с него. Дълго време мислих. Може би има нещо грешно в мен. Че не искам връзка в момента, че не се чувствам готова или в нужда от такава, може би наистина нещо ми има. Моля за съвети и без хейт :)

Коментари

1.   Нищо ти няма, просто не си видяла момче за себе си :)

2.   Хаха вие сте на 16 години. До преди 2 сте си оцветявали детските книжки. Какви гаджета си имат хахах. Детски изпълнения. Ще си намериш и ти спокойно. Никога не прави нещо заради другите. Прави го ако ти го искаш а не щото и другите

3.   Жените трябва да бъдат по-силни емоционално. Не мисля, че има нещо по-грозно от жена, която не може да живее без мъж и се чувства зле сама със себе си. Говоря ти за съвсем сериозни емоционални зависимости, които са способни да съсипят психически дори един зрял човек. Любовта не идва насилствено и трябва да ѝ дадеш малко време, тя няма да избяга и няма да те подмине. Безсмислено е да ходиш с някого, защото всички го правят. Разбирам те, понеже и аз намерих първото си гадже на 16 години, което означава, че и на мен са ми минавали мисли, че може би имам проблем с обвързването или може би не съм наред. Не беше така, просто не се бях влюбвала в човек, който е влюбен в мен. И това се случи, после се повтори... но никога не съм се насилвала да бъда с някого и никога не съм се тормозила, че се чувствам добре и като необвързана. Рано или късно ще срещнеш човек и ще изживееш една прекрасна приказка, но няма нужда да бързаш и да се насилваш. Щом се чувстваш добре със себе си и не си самотна, то всичко ти е толкова наред, колкото изобщо може да бъде.

4.   На 20 съм и споделям мнението ти. Не съм се чувствала самотна и явно имам някакъв проблем, но не мисля, че е нещо сериозно. Ти си на 16 и тепърва ще променяш нагласите си, така че нищо не се знае. След време ще мислиш по друг начин. Да имаш приятел не е най-важното в живота. Дори и да си сама това не е лошо, а и аз лично намирам повече плюсове в това. Нищо ти няма, ще видиш как след време ще мислиш по друг начин.

5.   Аз съм на 19 и досега не съм имала гадже, но с разликата, че се чувствах много самотна през годините, докато сравнително скоро нещо в мен не се пречупи и спря да ми пука и дори предпочитам да съм сама.

Не мисля, че има нещо грешно в теб. За връстниците ти е странно, че не си обвързана, защото това е масово и всяко изключение им е трудно да го приемат, но това не означава, че трябва да те притеснява. Има много момичета на твоите години, които досега не са били обвързани. Живей животът, който те кара да се чувстваш щастлива, било то на този етап да си сама, а правилният човек ще се появи когато трябва.

Black Sabbath

6.   Щом нямаш връзка с момче на 16 години, а твоите приятелки имат, а и ти сама казваш, че нямаш нужда от такава със сигурност ти има нещо. Анализирай си вътрешните емоции и чувства, може би харесваш момичета повече и проявяваш лесбийски наклонности.

7.   И аз съм щастлив сам, момче на 18. Просто сме си индивидуалисти, не мога да се представя семеен или влюбен. Около мен ми повтарят същото, как ще съм си умирал сам или ще съм си стоял девствен до края на живота си и т. н..