Споделена история от Тинейджърски

Луда ли съм
Не знам как да започна.. Аз съм ужасен човек. Момиче съм на 15. Преди 3 години си направих фалшива регистрация във фейсбук с профил на момче, защото ми беше много интересно какво е да си от противоположния пол и ами хареса ми. И така 3 години живея в тази интернет заблуда. Най-лошото е, че не залъгвам само другите, а и себе си. Не се чувствам момиче, не се чувствам и момче и другата крайност-чувствам се като момиче, чувствам се и като момче. За Бога това някакво раздвоение на личността ли трябва да е? Луда ли съм? В реалността /искам да кажа извън интеренет/ не се държа.. как да кажа.. мъжки? Даже напротив гримирам се, имам дълга коса, правя си прически, нося и харвсвам женсвени дрехи, общувам почти само с момичета.. Взема ли телефона вече съм друга.. Вече съм шибаната личност, която си измислих и която вътрешно умирам да бъда. Не мога да се разбера, не мога да го разбера.. толкова се измъчвам вече.. Много повече ми харесва да съм момче. В реални ситуации си представям, че съм такова, че съм него, човекът когото си измислих. И това ме кара да се чувствам наистина добре. Няма я несигурността, която изпитвам по принц. Харесвам момчета, но си фантазирам и с момичета, когото си представям, че съм НЕГО и ми харесва???? Не мога вече. В такива лъжи съм се оплела.. Има едно момче от интернет, което е с главна роля в цирка ми. Уж сме най -добри приятели.. той и мъжкото ми аз де. Това момче е без да преувеличавам смисъла на всичко. Невероятен е. Мисля, че дори съм влюбена. Пишем си всеки божи ден. Пиша му където и да съм, каквото и да правя. И това вече от 2 години. Той ми споделя всичко, аз му споделям измислици. Питал ме е около два пъти дали не го лъжа, защото няколко пъти се бях отплеснала и вместо нарисувал примерно съм написала нарисуваЛА. Без да се замислям отричах. Измислях си оправдания. Измислям си оправдания защо не може да се видим, защо не му давам друга социална мрежа и тн. Мислела съм да му кажа откакто осъзнах какво става. Когато направих проклетия профил бях на 12 не че това ме оправдава но не знам с какво друго да св успокоявам чувствам се като боклук. Ако му кажа първото което е ще го нараня страшно много все пак на кого ще му е приятно да разбере че е споделял живота си с някого когото дори не познава :) Второто ще ме остави няма да ми пише повече а аз едвам издържам да не му пиша дори час :) Не би ме погледнал, не би оценил истинската аз, знам го. Опитвала съм да спра, да се отдалечим кълна се толкова пъти съм опитвала, но просто и двамата имаме нужда един от друг. Умирам вътрешно всеки ден, проклинам се за всяка изречена лъжа, но не мога и не мога да спра. Защото се чувствам на място. Чувствам се на мястото когато съм него. Дори не знам защо пиша, отчаяна съм, не знам какво да направя.

Коментари

1.   Моля те, не мисли, че ти има нещо. Всичко е наред. Просто се опитай твоята женска версия да се запознае или поне да се сближи доста с това момче. И тогава те съвтвам да му кажеш.. колкото и да е трудно. Само истината може да те освободи истиснки.

2.   Ако нещо те прави щастлива, прави го.

3.   Объркана си, всичко е нормално! Не се притеснявай, просто признай на момчето, по - добре да не те обича, но ще оцени искренноста и след малко време може и да се получи. Успех!

5.   Мило момиче,

Първо - Нищо ти няма, съвсем нормална си. Много хора имат "скрито аз" - включвам и себе си в това число, друг въпрос е че обикновено не го показваме.

Второ - за фалшивия профил - разбирам те - било ти е забавно, когато си го създала и постепенно ти е сталано навик - моето мнение е, че трябва да се опиташ да сложиш край на това - или иначе казано - да насочиш хората, на които държиш към своето истинско Аз. Включително и момечето за което спомена. Разбира се има известна вероятност реакцията му да е крайно негативна, но мисля че ако наистина държи на теб - нещата ще се оправят, даже и известно време да е "дръпнат". И съм склонен да мисля, че след като се отърси от шока, може да се окаже че му е доста приятно, че вместо момче си всъщност мило и чаровно момиче.

3. За двете отделни личности - опитай се да ги събереш в една - вземи си от измислената онези черти, които ти харесват и ги инкорпориай в личността, която си. Вероятно си вложила в измислената онези неща, които ужасно ти се иска да покажеш реално в себе си, но поради една или друга причина не смееш (или поради определени обстоятелства - не можеш). Разбирам те. Донякъде съм бил в подобен филм. Но с риск да се повторя ще кажа - избери си онова, което ти харесва, и го събери в себе си - вярвам, че в крайна ще излезеш по-добра, по хармонична и по-силна от колкото изобщо си си представяла че можеш да бъдеш.

4. За това че от време на време се виждаш като момче или си фантазираш разни работи с момичета - ще ти кажа една "тайна" - около 55% от принципно хетеросексуалните жени са всъщност в някаква степен бисексуални и или някога са го правили, или принципно допускат при определени обстоятелства да си легнат с жена, така че и в отва отношение си си съвсем наред.

В заключение - просто една детска заигравка е станала мрежа от лъжи, за щастие - безобидни - до колкото разбирам на никого не си навредила с тази заигравка, никого не си вкарала в беля, с никого не си се подиграла.

Просто се опитай да събереш живота си в едно. Знам, че вероятно звучи едновременно и страшно, и трудно, и... невъзможно. Но рано или късно ще трябва да го направиш. Колкото по-късно, толкова по трудно ще става. Затова - щом сега е започнало да те притеснява, по-добре сега.

Искрено ти желая успех!

6.   Нищо не е грешно ако те прави щастлив! Карай да върви щом ти е яко и готино продължавай... Но защо не пратиш твоя снимка на въпросното момче и да го попиташ това момиче харесва ли ти това онова и ще разбереш дали би те харесал... И не си луда споко! Успех!

8.   Хормоните много те бият! И веднага го трий тоя профил това ще ти съсипе и живота, и психиката на тези години!