Споделена история от Тинейджърски

Ниско самочувствие ;(
Здравейте :) Прочетох проблемите на някой хора и реших и аз да споделя моя. Проблема ми е че имам ужасно ниско самочувствие. Изобщо не се харесвам. Всички ми се подиграват и имам чувствоо че никое момче няма да ме хареса. Майка ми постоянно ме успокоява с думите : Въобше не си дебела! Просто си едра.
Каква е разликата между дебел и едър? Майка ми не ми дава да пазя диети нито да се ограничавам в яденето. Незнам какво да правя. Всички момчета постоянно ми се подиграват. Преди 1 година започнах да тренирам - отслабнах с няколко килограма, но после станах още по дебела. Вие преценете - на 13 години съм - тежа 65 килограма - висока съм 1 метър 60 и нещо. Моля кажете какво да правя?

Коментари

1.   Щом си надебеляла отново значи си спряла да тренираш. Тайната е фитнеса. Ходи на фитнес. Аз ходя от близо една година, отлсабнах с 2-3 килограма и тялото ми се пооформи горе-долу. Никога не пази диети! Просто яж само здравословни храни. Спри напълно тестяните продукти, ограничи сладкото, яж много плодове и зеленчуци. Най-хубаво е да ядеш по 5-6 пъти на ден, като междухраненията хапвай плодове. Не яж след 7-8 вечерта, защото след това храната много бавно се смила. Абе виж в нета-там има много интересни статийки за здравословното хранене! Успех!

2.   Спокойно ти още се развиваш имаш нужда от храна и затова не се лишавай! Най-добре се заеми с някое приятно занимание
примерно разходки в парка или нещо друго, което ти е приятно да правиш за да се чувстваш добре. Успех!

3.   здравей! така бях и аз на твоите години. аз съм висока 1, 75, и общо взето съм била по-пълна винаги, до момента, в който не отслабнах, и отношението не се промени. Сужасно ниско самочувствие бях.
Ти си още малка., ще видиш как постепенно ще натрупаш самочувствие.
На този етап-храни се здравословно - не яж хляб и сладко, ако може6 бягай или ходи на аеробика- аз така направих -сега съм на 23, от 8ми клас ходя на аеробика.
успех!

4.   Какво значи, че не ти разрешава да ограничиш храната? Примерно, ако не ядеш сладки и тестени неща /по малко хляб може/ ще ти ги слага в устата ли? Не става дума за драстични диети, а за ограничаване на солените, консервираните /чипсове и пр/, газираните и сладки храни. Спорт също е нужен, но умерено и без да го прекъсваш. Естествено, че майка ти се опитва да те успокоява, за да не развиваш комплекси. Внимателно й обясни, че няма да грладуваш или да правиш диети, а просто не се харесваш, не те харесват и ще се опиташ да промениш нещо.

5.   Въпроса е първо да се приемеш такава, каквато си! Всеки човек е уникален, написах го и в друга подобна тема... а тези, които ти се подиграват, са още по- комплексирани и от теб самата. ; )

Иначе спорта е хубаво нещо, без значение дали си слаб или дебел... избери си нещо, което ти харесва и бъди постоянна.
Късмет!