Споделена история от Тинейджърски

Момчешка гледна точка
Здравейте! Искрено моля историята ми да бъде публикувана, защото наистина е важно за мен. Благодаря предварително!

Така... ще се опитам да я съкратя.
Момиче съм на 15 години и си харесвам едно момче от месеци.
Отначало нямах надежди да се запознаем(не се познавахме, защото сме в различни училища и не сме се срещали преди) или
изобщо да стане нещо между нас. Ще помоля да не пишете хейт коментари, защото всеки има различни разбирания и интереси, именно и аз. Наистина много го харесвах и все още продължавам. Момчето е с 3 години по-голямо от мен, но на външен вид изглежда колкото мен, така че не започвайте, че ни е прекалено много разликата. След време започнахме да си пишем, след това излязохме веднъж, говорихме си и беше много приятно. Отново излязохме, бяхме доста време заедно и накрая той не прегърна.

Колко хубаво развитие на нещата...
Изведнъж рязко се промени всичко.. не ми пишеше толкова често и от последния път не сме излизали(горе долу 2 седмици).
Не знам наистина защо се развиха така нещата. Аз се опитвам от време на време да започна разговор, но просто някак си усещам че той може би не иска.

За мен това е нелогично... и не знам как да си го обяснявам.. днес му писах за последно ако иска да излезем, но отговор нямаше... за последно е, защото не искам да му се бутам и да ставам досадна...
Та момчета изкажете вашата гледна точка и защо според вас прави така и бъдете максимално честни, без значение лош или добър е отговора. Момичета вие също дайте мнение по въпроса..
Благодаря отново.
Съжалявам ако има правописни грешки

Коментари

1.   Момче съм и смятам, че е най-добре да го питаш направо. Доста тъпо от негова страна да си мълчи и да не казва в какво се състои проблема. Щом той мълчи просто го попитай. Все някога трябва да се изясните. Бъди кратка и ясна. Нещо от сорта на - "Искам да сме повече от приятели и останах с впечатлението, че и ти имаш интерес. Какво се случва?" - Можеш и по небрежно ама така ми дойде на момента.

2.   Тотално се обърках! Първо помислих, че си момче, после гей то се оказало момиче...

3.   Не се вини, недей да търсиш грешка, не обмислях какво си направила или казала. Ако си направила нещо толкова нередно щеше да забележиш на момента- или с думи, а може и с изражение, отдръпване и Т. н.
Може да си направила нещо, а може и да не си. Понякога се случва така поради обстоятелства, които не зависят от теб.
Мъжете ден отдръпват понякога без да дават обяснения, защото не искат да видят реакция, че си наранена и също така имат шанса да се върнат.
Както си написала по-горе -не му пиши, не поемай инициятива. Той знае къде си и как да те намери ако му е важно.
Също не му гледай снимките, не му чети старите съобщения и Т. н и не прави неща, които ти напомнят за него. Няма значение колко страхотен е някой ако не иска да е с теб.

4.   От авторката: Благодаря! И днес реших да говоря с него и да го попитам защо не ми е прочел съобщението... Отговора беше "Амии тези дни съм решил малко да си почина от телефона и да поживея. "
Това имах да кажа аз...