Споделена история от Тинейджърски

Нов телефон
Здравейте! ☺
Реших да си купя нов телефон юни месец. Парите съм си ги събирала сама от стипендията, която получавам на месец. Честно казано не искам някой скъп телефон, а най-обикновен смартфон до 350 лв., че и по-малко. Просто не намирам смисъл да давам толкова много пари само за телефон и това е причината за моя избор.

И понеже не съм много наясно, искам да ми дадете някакви предложения за телефон до 350 лв., който да си заслужава парите.
Сигурно се учудвате, все пак съм на 17, но технологиите никога не са ми били интересни:)

Очаквам коментари и предварително ви благодаря:)

Коментари

1.   Здравей. Като марка телефонни аз харесвам Samsung. Казвам ти от опит, Huawei, Nokia, Lenovo, Microsoft и подобни за мен не са хубави. Първите 2-3-4 месеца са ок и после започват да забиват, трият номера, снимки, звънят на който искат и тн. Като модел аз съм с Samsung A3 2017 страхотен е, между 350-400лв върви. Samsung A3 2016 също е хубав, различават се много малко с 2017, но цената е същата, затова препоръчвам 2017. Размерът не е много голям има ги и в по-голям А5, но и цената е по-голяма към 500-600лв. По-евтини модели от Samsung са и J3/J5, с 50лв да са по-скъпи от А3/А5, но на мен по външен вид не ме харесват. Сякаш Samsung са изневерили на тяхната камера

2.   Какви коментарои очакваш? Харесала си си телефон, ще си го кушиш и толкова.

3.   Виж цялата тази страница ....... Супер издръжливи са всички и са добър клас.... Samsung е. Супер

http://www.technopolis.bg/bg//Мобилни-телефони-и-Таблети/Мобилни-телефони/c/P11040101?text=&pageselect=12&pricerange=199;369&attr-1-9=SAMSUNG&q=:price-asc:price:199:price:369:brand:SAMSUNG

4.   Аз лично ползвам Sony. Според мен дават доста за парите си. Иначе мисля от Samsung, LG и HTC също можеш да намериш нещо смислено.

Моите искрени уважения, че си събрала сама пари за телефон - моят съвет обаче е да събереш още ~100-150 лв и да си вземеш нещо малко по-така. Мисля в интервала 400-500 лв можеш да намериш доста модели, които наистина да работят, а не само да се опитват да го правят.

Аз есента напраивх грешката да взема едно ZTE за около 180 лв, (спешно ми трябваше втори апарат) колкото "да върши работа"... е не върши - вади ми нервите, забива, не си разпознава картите с памет, постоянно мрънка че няма свободна памет да си ъпдейтва приложенията... Не си заслужава нервите, които потроших по него... Ще даяня още два месеца така, докато събера парички за Sony XA1 и ZTE-то отива в най-дълбоките резерви...

Късмет с избора

5.   Xiaomi Redmi 4x, всичко друго е вятър.

6.   Аз мога да ти предложа самсунг галакси j5 2017, сега съм к него и съм доволна

7.   Можеш да намериш Samsung galaxy J7 за 400 лева, ползвам го от половин година и съм много доволен. Доскоро бях на всякакви нонейм китайци за по 200 лева, на вид хубави телефони но все нещо не им е наред, или батерията, или са супер бъгави а последният ми се счупи след само 4 месеца ползване, в сервиза ми казаха че е заминала платката му и няма оправия и тогава си казах край с китайците и си взех Самсунг.

8.   http://smartfone.bg/index.php?route=product/product&path=73&product_id=474&mfp=price[185,293]

9.   От приблизително 2 години използвам Samsung J3 2016, който вече мисля, че е под 250 лв, защото когато аз го купувах беше 300 лв. Искам да ти кажа, че за цената си телефона е бетон. Адски доволен съм. Единственият минус - за мен е малката вътрешна памет (тази на самия телефон). Като теглиш чертата след самата операционна система и вградени приложения остават около 4. 5 GB, което в днешно време е кръгла О като памет. Но, като изключим това всичко останало е чудесно. Да, вече е старичък модела. Има по-нов модел - Samsung J3c 2017. Той е около 350-400.

10.   Иж, момиче, аз съм на 15 години, но се занимавам с тва и искам да ти кажа, че от познатите марки в Европа за тези пари качество няма да намериш, но има и решение за теб. Провери Xaiomi Redmi серията, провери Huawei и знам, че това ще ти прозвучи странно, но виж Oppo и Vivo. Китайски са, но са евтини и качествени. Ползвал съм Шаоми (Xiaomi) и беше много добро, но за жалост се счупи. Не слушай какво ти казват за Samsung Glaxy A3, той е боклук със слаба конфигурация и няма да ти въши хубава работа. Провери в сайтовете eBay, AliExpress, Gear Best и Amazon, там има много хибави телефони на адски ниски цени и за твоя бюджет можеш да вземеш истински звяр, но за да поръчаш от там ще трябва родителите ти да ти помогнат, защото се плаща с лична карта. Хубав бюджет за телефон си събрала. В модерният свят вече не е нужно да се охарчиш, за да имаш качествен телефон. Пожелавам ти успех в избора. Забравих да кажа, че може да потърсиш и телефон втора ръка, но гледай да е поне от 2016-та и ако си харесаш нещо, най-добре гледай видео ревю в интернет.

11.   Аз съм с Lenovo K5. Цената му е 500 лв, малко надхвърля твоя бюджет, но все пак, ти го препоръчвам. Въобще, аз все на хубави телефони попадам :D. Марката е важна, разбира се, но качеството на телефона, като цяло, не зависи от нея.. Първият ми беше една сладка Нокий-ка с вграден Microsoft, следващия един Huawei. Най-много съм доволна обаче настоящия си. Вече втора година си го ползвам, има много пространство (побира повече от 10 000 скрийншота), бърз е, има две камери, като задната е висококачествена, 16 гб памет, моделът е лек, има място за две карти и корпусът му е метален, един вид, има двойна защита. А, като се има напредвид, че съм го потрошила много яко отпред, как още е жив.. Има само един дефект, пък може и от мен да е. Мда, сто процента съм си виновна. Закъсах яко. Преди няколко седмици, Гугъл Плей ап-ът ми се изтри сам. Бях израсходила почти всичкото пространсво на макс.. И сега, не мога да си свалям приложения, не мога да отворя и няколко приложения, които са свързани с него. А иначе, във връзка със Samsung.. Не знам, сестра ми има такъв, пълен боклук е, изчезна му клавиатурата, няма никаква памет и сам си спира.. Може просто моделът да е дефектен, знам ли.
Когато избираш, не се доверявай много на консултанта (ако ще го взимаш от оператор), харесай си даден модел, разпитай тук-там близки и търси мнения. Иначе, ще ти пробутат някой боклук.

Надявам се да съм помогнала! :)
~едно момиче на 16

12.   samsung galaxy a3 2017. 340-410 лв зависи от сайта
Имам този от 2015 и все още работи добре. Но сигурно не продават толкова "стари" модели.

13.   Един съвет - никога никой да не си купува ТЕЛЕФОН HTC защото се развалят

14.   Галакси А3 2017 се продава и в момента, имам го от 3 месеца и съм доволен!