Споделена история от Тинейджърски

Копиране
Здравейте. Моят проблем не е много голям но ме дразни. В 4 клас съм и във класа ми има момче което постоянно м е имитира! По характер, по дрехи, по всичко! Това много ме дразни. Много се изнервям. Бях си взел черни маратонки отпред с бяла гума заради физическото. На другия ден той с абсолютно същите като моите. Купиха ми тесни дънки, айде и той реши да си вземе. Личи си че ме копирва защото каквото имам и аз на другия ден и той го има. Кажете ми как да го накарам да престане!!! По дрехи и по стил сме като две капки вода!!! ЗАРАДИ НЕГО.

Коментари

1.   Божееееее, човек, извинявай, но звучиш досущ като някоя кифла! Какво ти пука??? Нали ти си ОРИГИНАЛЪТ, а той китайското менте. Всички виждат кой е първият. Гледай на всичко с насмешка... и не забравяй, че "Имитацията е най - искрената форма на ласкателство".

Борония

2.   Бороня: Може би просто не може да ни опише по подходящ начин проблема, защото най-малкото не е ясно какво в това поведение му пречи.

А иначе:
Колкото по-малко хора приличащи някому има-толкова по интресен би могъл да е. Някъде бях чел, че напр. жените търсят дори леко ненормалното, а от тях тръгва влиянието на момчетата, в повечето случаи.
Въпроса е къде да намери информация за справяне с обезличаващи го политики?

3.   Не може да те обезличи фактът, че някой си имал същите дрехи или маратонки, прическа и т. н. Ти си бъди ярка индивидуалност, пък да пробва някой да те обезличи тогава! Само за смях би станал... А, ако толкова не можеш да понесеш някой да е облечен като теб (което е тъпо), изборите са два - или си намираш добър шивач и си правиш дрехи само по поръчка, или пазаруваш единични бройки. Това е. Който носи конфекция, би могъл, най - малкото да очаква, че и друг би могъл да се издокара като него. Стилът и индивидуалността на човека не са в дрехите. Дрехите могат, разбира се, да бъдат прекрасно допълнение, но само толкова. Личността е вътре в теб. Аз съм си една и съща и с вечерна рокля, и по анцуг, и в костюм и гола. А, ако някой се носи като мен - много му здраве... Ако, да кажем, Мадона се главоболеше всеки път, когато някой я копира, да е умряла от стрес и яд досега...

Борония

4.   Абе, Бороня:
В училище ходех(в повечето случаи), с никак скоро купени летни панталони.
Просто всичките бяха подаръци и купувани предимно доста преди да достигна съответния ръст. Имаше една, която (понякога) се правеше на интересна, говорейки за другите момчета и въпреки това успяваше настроението и отношението, което добиваха съученичките към мен да го прехвърли на други, а всичко неприятно и омраза, да ми прехвърли на мен.
Умееше да ги накара, когато ме видят с дадена дреха, да мислят за някой си, някоя си, еди каква си случка и прочие.
Какво можех да сторя тогава?

5.   До 4:

Такива простаци може човек само ги игнорира. Но, тук темата е за копирането, а не за това кой срещу кого настройвал.

Б.

6.   Точно, имитиране, без настройване, понеже настроението и емоцията, може да не са само заради ясен мотив на омраза или агресия.