Споделена история от Тинейджърски

Пристрастена към бруталната музика хах
Здравейте, аз съм момиче на 15 години от София. Искам да ви спжделя една история, която дори и самата аз да прочета, ще се спукам от смях, но колкото нелепо и абсурдно да звучи си е напълно реална.
Та така - вече от около месец (може и малко повече) не мога да се наситя на брутална музика, която дори не е доближавала ушите на голяма част от хората.
Преди това слушах предимно хаусчета, трапчета, разни RnB, обожавах нежния рок, също така имаше и поп песни, които определено ми допадаха. Никога не съм харесвала чалга (за протокола хаха).
До преди месец, когато търсейки из тубата разни рок парчета, се натъкнах на няколко стила, които тотално преобърнаха предстовата ми и вкуса ми за музика. Натъкнах се на т. нар. Grindcore и неговите производни Goregrind и Pornogrind (някъде го пишат Porngrind) и направо онемях. Тези стилове ме грабнаха от самото начало. Започнах да слушам каквото има в тубата след това намерих и разни места, от които да ги свалям.
Пуснах веднъж една песен на майка ми и тя ми каза, че съм за лудница. След това пуснах на моята ндп и тя ме попита как мога да слушам такива глупости и че съм изтрещяла тотално хаха. И като цяло, на който и да пусна песен от този жанр, направо се хваща за главата. Аз аз просто не мога без нея. Деня ми не минава ползотворно, ако не слушам поне 3 - 4 (казвам ПОНЕ) часа такъв тип музика. А към други стилове дори не поглеждам вече. Направо ме отвращават стиловете, които слушах преди и ми бяха любими.
Не че съм някакъв човек, който се интересува от чуждото мнение толкова много, но ми писна всеки, който чуе това да ме мисли за някаква не с всичкия си или пък да ми се подиграва. Вече ме е направо срам да казвам, че го слушам, вкъщи пък имам доста хубави колони, срам ме е да си пусна такава музика и да си я усиля и да й се изкефя на макс, както се казва.
Та, кажете, вие какво мислите за този тип музика? Смятате ли го за ненормално човек да харесва такава музика? Има ли пък фенове на тези стилове? Ако има, ще се радвам пък да споделите кои са любимите ви банди.
ПП: Стиловете, които слушам най - много са Grindcore, Goregrind, Pornogrind, Brutal death metal и Slamming brutal death metal, от които Goregrind-а ми е фаворит.
Много ще се радвам да прочета мненията ви относно този тип "брутална" музика и дори се бих радвала ако се заформи някаква дискусия в коментарите. Благодаря за вниманието!

Коментари

1.   Почвай да ходиш по концерти, тогава ще разбереш за какво става въпрос

2.   Бях метъл 7 години. Казвам "бях" защото друга музика не слушах. След първата година преминах на по-тежките неща дет, блек метъл и грайндкор. Грайндокорът е много свежарско нещо:). И сега си пускам някои неща, но вече слушам много разнообразна музика - хаус, днб, дъбстеп, минимал, джаз, хип-хоп, рокгрупи от 60-80те, поп хитчета от 60те до днешни дни. Само чалга и класическа музика (много спокойна за днешните времена, без ударни инструменти, от отминала епоха) не обичам.

В гимназията нашата компания много близки петима приятели двама бяхме метъли, другите трима - не, и не ни пречеше да излизаме и да се веселим нон-стоп.

"вкъщи пък имам доста хубави колони, срам ме е да си пусна такава музика и да си я усиля и да й се изкефя на макс, както се казва. " - не знам. Хич не ме беше срам и правех съседите луди. Постоянно разправии и оплаквания, а мен ми се слуша с часове:)

3.   Слушай каквото си искаш и което те кефи. Не разбирам много от стила по който си се зарибила в момента, но се надявам да имаш приятели които също да го харесат (все пак с приятна компания, музиката е по-голямо удоволствие). След като има хора които правят някаква музика, ще има и хора които да я слушат и харесват.

Лъвчето

4.   Преди време слушах schranz - това е едно много малоумно техно, дето сега като го пусна и аз не знам как съм го слушал. И даже не вземах наркотици. Ама тогава много му се кефех. Според мен ще израстеш този период и ще откриеш, че има и друга музика, която ще ти хареса повече. Освен това е вероятно да станеш и по-отворена към други стилове с времето (съдейки по начина ти на писане си доста интелигентна).

5.   Аз пък на 12 прослушах Кенибъл Корпс, които са Брутал Дет Метъл, заедно с Холи Моусес, които са Траш Метъл. Но останах на Траш доста години, а сега съм на Първа вълна Блек Метъл.

При мен се случи обратното - преди години изобщо не исках и да чуя за стил, различен от рок или метъл, а сега често слушам дъбстеп, метълстеп, както и спийдкор и тероркор. Последните две може да ти харесат.
Слушай си каквото ти харесва. Я сподели някои групи, защото аз съм слушала много малко Грайндкор, Горграйнд и пр.

Black Sabbath

6.   Не е лошо! Рокът си е хубав...
One girl

7.   Аз пък съм "поредната овца в стадото" или "искащ да бъде черен" и слушам само хип хоп или от време на време рок от вида на The Rolling Stones или The Beatles. Слушах няколко песни от grindcore и goregind. Потърсих pornogrind, но като видях какви клипове ми излизат заедно с това се отказах и да го слушам. Абсолютно нищо не разбирам за какво се пее. По-лесно ми е било да разбера песен на Young Thug или Chief Keef от първия път от колкото това. Виждам и други хора в коментарите си нямат и на представа що за музика е това като мен. Всеки харесва нещо различно предполагам и няма смисъл да казвам каквото и да било повече

8.   Hardcore will never die!

9.   От авторката.
Много благодаря за коментарите, наистина ме очаровахте, повече от доволна съм! До номер 5 (Black Sabbath) - ами ето няколко от любимите ми Grind банди: Regurgitate, Magrudergrind, Rectal Smegma, TxPxFx Pigtails, Gangrene Discharge. Изслушах доста от Cannibal Corpse и наистина си ги бива, особено от старите им. Ако харесваш brutal death metal, силно ти препоръчвам Inhumano, това е любимата ми банда от този тип. Та, благодаря на всички, направили труда си да напишат коментар. Целта на темата ми по - скоро не беше да поискам съвет от вас дали да слушам или не, понеже това е супер комплексарско, ами да видя дали има леко чалнати като мен хаха, които се кефят на такава музика. Заформи се така лека дискусия, за което супер много се радвам. Благодаря ви!

10.   Не си сама, повярвай, просто хората в обкръжението ти са такива, което не е лошо, важното е на теб да ти харесва тази музика, а има и много такива като нас, на които също ни харесва, така че споко ;)