Споделена история от Тинейджърски

Объркана съм..да простя ли?
Здравейте читатели на spodeli.net :)
Преди да започна ще помоля модетаторите да одобрят моята история, защото наистина имам нужда от съвет.
Аз съм момиче тийнейджърка на 13 години от малък град.
Моято история е следната - лятото на 2017та се скарах много лошо с едни мой уж много близки „приятелки“. Бях обидена, оставена като мръсно коте и унизена...както си бяхме най-добри приятелки изведнъж те започнаха да игнорират съобщенията им които им пишех, да не ме викат да излезнем, да се крият от мен...дори бяха започнали да си измислят причини за да не мога да излезна с тях. Чувствах се нежелана и излишна, но въпреки това продължавах да им имах пълно доверие...бях стигнала до такива унижения...все още ми иде да ревна като се сетя за това. Когато попитах мойте бивши приятелки какви са причините да ме игнорират те ми дадоха куп абсурдни причини (командвала съм ги, нахалствала съм, искала съм всичко за себе си и др...) и едва ли не ме изкараха най-гадния човек на света...никое от тези причини не бяха вярни, а най-гадното беше че една от причините да не искат да излизат с мен са, че съм имала въшки (което не беше вярно!!!!) Едно от момичетата (ще го нарека Х), което беше най-близката ми приятелка от всички, ме беше предало, защото беше казала, че аз съм говорила едни неща зад гърба на другите момичета, които всъщност тя беше казала...(дано ме разбрахте) Бях ужасно обидена и се чувствах буквално НА ДЪНОТО. АЗ понеже съм супер чувствителна и винаги приемам твърде навътре нещата изпаднах в някви депресии, по цял ден ревах и се затворих в себе си. Но благодарение на още мои двама приятели успях да изляза от дупката и да забравя тея нищожества (с извинение за израза) които ми се пишеха най-добри приятели само преди няколко месеца... като си помисля кви жертви съм правила и колко съм пренебрегвала другите си приятели заради тях..... но както и да е, важното е че осъзнах, че не си засужава да изпадам в депресий за такива хора. ИИ да минаха се някоко месеца ония момичета си бяха щастливи без мен аз си имах други приятели ии тъкмо когато напълно ги бях забравила и свикнах без тях Х се свърза с един мой приятел и му каза, че иска да се сдобрим и отново да сме както преди. Първоначално бях категорична, че не искам да имам нищо общо с такъв човек като нея но после се замислих - ами ако се е променила??? Винаги съм смятала че всеки човек заслужава 2ри шанс, но като се има напредвид че едва ли не си посегнах на живота тогава... ;хх преди няколко дни майка ми срещна бабата на Х (живеем една до друга) и баба и казала на моята майка, че Х много съжалявала, че постоянно гледала към нашия прозорец и че постоянно плачела за мен...и аз много плаках за нея защото се познаваме от бебета и винаги съм и имала пълно доверие и сме се подкрепяли и всичко....това малко ме размекна честно казано но пак не исках да се сдобряваме, защото нали знаете че веднъж загубено доверието много трудно се връща.....по принцип бързо ми минава и бързо прощавам, но това ще го помя цял живот и ще си имам едно наум за Х....в последствие се оказа, че Х не ме е предала и не е казала онези неща, а че другите 2 момичета са измислили всичко и че идеята да се отърват от мен е била изцяло тяхна. Това много ме разколеба и реших че мога да дам шанс на Х, но в крайна сметка защо тя не се застъпи за мен и не им каза, че това което правят не е правилно? :( Защо не ме потърси цяло лято ами чак сега се сети за мен...? Толкова въпроси без отговор....майка ми иска да се срещна с нея някой ден и да се изясним а мен супер много ме е срам защото не сме общували от почти цяла година.....изпитвам смесени чувства онзи ден бях напълно сигурна че искам да се сдобрим, а сега като се сетих за тоя случай пак се разколебах.....понякога като си спомня колко сме се смяли и какви хубави моменти сме имали ми липсва, понякога като се сетя колко гадно постъпиха с мен не.....моля ви за съвети и още веднъж, ще помоля модетаторите да одобрите историята ми :)
Историята е НАПЪЛНО ИСТИНСКА....Много съжалявам ако пиша несвързани работи или е станало прекалено дълго....благодаря предварително за съветите.....

Коментари

1.   Когато "приятел" те е предал веднъж и му простиш, неминуемо ще те предаде отново, разчитайки отново на прошка. След като другите са по важни за нея и тя те е предала, нека си дружи с тях. Радвам се, че си я преодоляла, но много повече ме кефи, че помниш как са се отнесли с теб и съвета ми е да не прощаваш. Надали ще се почувстваш по добре, а напротив, при всяка среща с нея, спомените ще се завръщат и всяко нейно действие ще те притеснява, дали нещата не се повтарят. Стой си настрана от нея, но ако те поздрави на улицата, просто ѝ отговори, но не и радостно изражение, а просто с равнодушие, все едно съм те поздравил аз, който никога не си виждала или познавала.

2.   1 година е минала откато сте скарани, а къде са били момичетата цяла година и не са се сетили за теб а чак след година те търсят, това не са приятелки Намери си други приятелки остави ги тези

3.   Не. Веднъж вече са интригантствали зад гърба ти, отхвърлили са те въпреки всичко, което си правила за тях - не си струва унижението (1) и също така не ти трябват такива хора за "приятели" (2). Хубави моменти можеш и ще имаш с много хора. Поне аз, на твое място, нямаше да приема и нямаше да се занимавам отново с тези. Успех и горе главата!

4.   Вълкът козината си мени, но нрава - не. За твое добро - не се занимавай с тези повече.

5.   Здравей мило момиче!

Разпознавам себе в твоите думи. На твоите години изпитах същото нещо - имах една много добра приятелка, с която страшно много се разбирахме. Но се появи трето момиче, злобно и нахално, което ни скара. Беше казала на всяка, че другата е говорила зад гърба някакви много лоши неща. Ние се разсърдихме една на друга и оттогава не си говорим с това момиче, така и не успяхме да си оправим отношенията, само заради една идиотка. Подминаваме се по улиците и до днес, а са минали повече от 10г, за което ми е много болно.
Така че те съветвам ако държиш на Х, отиди и се разберете. Коя крива, коя права. Оправете си отношенията, за да не съжаляваш след време. А за онези другите, мога да ти кажа само, остави ги сами да се досетят че не стават за приятели. И че са лоши хора.
Успех!

6.   Малко ми е съмнително, че момичето Х дето живее до вас не била виновна след като първо казваш, че тя е казала неща на другите момичета които всъщност тя в казала на теб относно тях. Такъв е живота мило дете може би сте се смяли и сте имали страхотни спомени но явно тя лицемерничи... осъзнала е какво е загубила (теб) и сега твърди че другите момичета били причината ако тя ти е била истинска приятелка щеше да скочи срещу тях, не срещу теб още тогава тя ясно е показала кой предпочита и то по унизителен начин за теб аз на твое място не бих се сдобрили с нея... имаш си и други приятели не си сама дори и да се сдобрите което не те съветвам никога ама никога ме и споделяй дори 50% от това, което се случва със теб защото ще е на 90% сигурно че тя зад гърба ти го коментира с другите момичета от старата ти компания успех :*

7.   Момиче на 17г.
И на мен ми се е случвало същото даже 2 пъти. С една приятелка се скарахме. Лъжеше ме, говореше зад гърба ми и ме използваше. И аз нямах с кого да излизам и се чувствах ужасно! След време дойде и ми се извини. Направих най-голямата грешка и и простих. Пак направи същото, предаде ме отново и така така същата история. И сега вече я изключих тотално от живота си. Намерих си нови приятели и си гледам кефа.
Ти направи същото! Не и прощавай и си намери нови приятели, които ще те ценят и уважават. Тази твоята е лицемерка и сигурно отношенията и с другите момичета са се развалили и затова идва отново при теб. Помисли внимателно дали имаш нужда от такава като нея в живота си? ! Късмет!!!

8.   Виж се с нея, чуй какво има да ти каже. Нека е ясно обаче, че ако желае пак да сте приятелки, трябва да спечели доверието ти и да се докаже.
Всеки прави грешки и заслужава втори шанс, но бъди предпазлива и си имай едно наум.
Ж29

9.   Както каза всеки заслужава 2 шанс
Вижте се, поговорете, няма от какво да се срамуваш. След като поговорите и ти каже каквото има ще си решиш дали си заслужава да й простиш. А ако го направиш ВИНАГИ си имай едно на ум за Х.
Но пък всички сме хора и грешим, може би наистина е осъзнала грешката си. Времето ще покаже ;)
Просто се вижте и поговорете и пиши к'во е станало.
Успех <3

10.   Съжалявам за това което ди преживяла! Имам подобна история. Аз не бих простила на Х! Защо ли? Ами защото щом не се е застъпила за теб това означава или че я е срам от теб и не иска хората да си мислят че сте много близки и да се направи на готина пред другите или защото просто не държи толкова на теб и не и пука. И да се сдобрите няма да сте както преди а и според мен когато дружиш с някого който те обижда и унижава е потъпкване на собственото достойнство! Все едно аз да ти кажа че си грозна и ти да не се обиждаш и да си ходиш с мен като най близката ти приятелка. Надявам се че ме разбираш правилно не искам да звуча грубо опитвам се само да помогна и това е моето мнение а решението си е твое! Успех <3!

11.   Вие забравяте, че говорите за някакво 12-годишно хлапенце. Какво ведага започнахте с "като те е предала веднъж... " и "вълкът козината си мени.. "? Това е ДЕТЕ, децата правят глупости. Само прочетете още веднъж - криели се били, авторката ги била командвала и нахалствала - абсолютни детинщини. Вие пък веднага заклеймихте момичето доживот че е предателка и никой да не се занимава с нея. Интересно ми е колко от вас са на същия акъл, на който са били на 12 (жалко за вас)? Хайде малко по-леко с патоса.

12.   То е ясно че няма да сме както преди, защото не е останало и помен от доверието което и имах. Между другото пропуснах да спомена че другите две момичета се преместиха в друг квартал и останахме само аз и Х което ме навежда на мисълта че тя се интересува от мен само за да не остане сама.... лятото беше казала че отношенията ни никога повече няма да са както преди, а сега ми казва че искрено съжалява и иска отново да сме приятели. Много ви благодаря! Вече знам с къв човек си имам работа :(