Споделена история от Тинейджърски

Нервите
Здравейте, кажете какво да правя, много съм зле с нервите :С;Значи може на някой да му прозвучи смешно, но съм на 18 години, и нямам кой знае какви проблеми. Примерно имам си и баща и майка, заедно са, не са разделени да беше заради това. Не знам заради нервите ли е или съм много чувствителна, емоционална, но постоянно плача за пълните глупости. Вчера бях на бала на една приятелка и малко гадно се получи, защото нямаше апаратче и нямаше кой да я снима, с колата имаше проблеми, и ми стана мн. гадно за нея. Като се прибрах и разказах на родителите ми, и кат започнах да плача, ама ей така, и заради нея и викам сиг. и с мен ще стане така :С Родителите ми ме успокояват и ми казват че само рева за пълните глупости и само се нервирам! Ама какво да правя, понякога си мисля, че ако продължавам така мога до 20 год. и до лудница да стигна-НЕ дай си боже! :(

Коментари

1.   Това са нерви, всеки ги има просо трябва да умеем да ги контролираме въпреки че е много трудно. Аз също съм като теб, постоянно се нервя и за най - малкото, много съм чувствителна и не мога да си въздържам емоциите, избухлива съм и после бързо ми минава и се чудя "ама защо реагирам така за глупости". Трудно е да контролираме нервите си, просто гледай да си спокойна.

2.   да не би да си свръхчувствителна?

3.   Просто си прекалено чувствителна.И наистина ПРЕКАЛЕНО.Трябва да си намериш нещо, което да ти действа успокояващо.Може да е всичко:хоби, гадже, котка(забравяш за всичко докато я галиш) или каквото те успокоява.Тъй като проблема, е че ти пука за всичко просто така няма да има за какво.И една моя приятелка беше така и мн. и помогна.Опитай.Но няма за какво да те е страх.Просто си много чувствителна.

4.   Ами, освен да мислиш по-позитивно на нещата, като се замисля май друго не мога да ти кажа :/ Лично аз съм имала такива периоди, но не продължителни.. Съжалявам, но само това мога ти кажа.

Успех ! :)

5.   Гледай от добрата страна на нещата. Ще се справиш. Всяка случка има добри и лоши стани просто намери добрата страна на нещата не търси негативното. "нямаше кой да я снима" най хубавите снимки стават тези заснети на шега с телефон напр. не е задължително да присъства професионалист в къщи пък и там / на бала/ ще има професионалисти без снимка няма да остане. "с колата имаше проблеми" и какво да не би да не отиде на бал, отиде предполагам от бала след години ще си спомня колко добре е прекарала а не с колко мин е закъсняла напр.
Дори в една световна война има хубави и лоши страни, зависи откъде ще я погледнеш.
Твоят проблем е че търсиш лошото в случките а този който търси лошото винаги го намира.

6.   Аз съм още по-зле с нервите. Направо побърквам околните. Аз го отдавам на скапаният ми живот, от който не съм видяла нищо хубаво. През кво ли не минах. И никога не съм била щастлива, дори за миг. Аз знам кво ми липсва обич. И само това може да ме спаси любовта, всичко останало е без значение за мен вече.

7.   разбирам ви идеално повечето тук, включително и авторката! аз съм младеж на 22 години и съм нещастен и отчаян, с разбити нерви, агонизирам и самата ми агресия вече усещам как е пропила в цялото ми тяло и ме убива, просто животът ми е ад.. ако искате пишете ми на ел пощата, който е така като мене поне да си комуникираме. aytside@abv. bg ми е пощата, дано да се публикува :))) Намерете ме, и успехче авторке :)