Споделена история от Тинейджърски

Това не може да продължава
Момиче съм и проблемът ми е, че не се разбирам с момичетата от класа ми. Затова и в училище ходя сама, но честно казано съм щастлива, не се чувствам в никакъв случай самотна. Истината е, че аз не ги харесвам и те мен също. Те са най-завистливите хора, които познавам, единствените им теми на разговор са чуждите животи, -кой какво направил, къде ходил, непрекъснато критикуват другите как нещо не им било наред. Но истината е, че те самите не се харесват. Усещам колко са комплексирани, колкото и грубо да звучи-те са наистина грозни. Не се гримират, а ако се нагримират е вежди тип нарисувани с маркер или напластена спирала. Телата им също не са хубави, постоянно спазват диети, но са закръглени. Дрехите им за 10 лв, мода не знаят какво е, не се интересуват. Бухналите им коси няма да коментирам. Интересно ми е как си позволяват непрекъснато да критикуваш другите хора, а не се поглеждат себе си колко ужасно изглеждат. Те си знаят, че не изглеждат добре, но дори не искат да се променят. Винаги говорят зад гърба ми или пък ми се подиграват пред мен, все едно аз съм някакъв боклук за подигравка.
Те винаги ме обсъждат и само един единствен път аз си позволих да им кажа какви са всъщност и какво мисля за тях, и те се засегнаха и сега са още по-озлобени. За най-малкото нещо ми се карат и казват как съм се мислела за повече от тях. Това завист ли е? Аз не съм казвала, че съм повече от тях, но те явно така мислят. Кажете как да общувам с такива злобни хора, всеки ден трябва да им търпя злобата и просташките приказки и поведение. И после аз съм била лошата, но аз поне си казвам нещата директно и не се подигравам, а те всеки ден ме гледат лошо и презрително и обсъждат всяко нещо, което направя. Но това е МОЯ живот, те какви са ми, за да ме съдят? Те са едни фалшиви приятели. Не обичам да се карам, но чашата прелива.

Коментари

1.   Ами и ти не си цвете за мирисане щом се мислиш за нещо повече от другите и съдиш за хората само по външния им вид ! Сигурна съм , че си онова разглезено момимченце оплакващо се , че родителите му са се преместили в провинцията .

2.   Виж, комплексирани са и ти не можеш да ги обвиняваш! Всеки на тяхно място как би се чувствал? ! След като коментират другите, значи отдавна знаят какви са и завиждат, защото се чувстват гадно. :( Така че сприятели се с тях, говори им, разбираш от мода - отдалеч си личи: помогни им и те ще грейнат. След това няма да коментират така. А и кой знае - и аз, и ти, и всеки друг щяхме да сме такива, ако бяхме на тяхното място - как да не си такъв, ако родителите ти от бебе ти повтарят да клюкариш и мира не ти дават. Успех! :)
One girl

3.   Еми майната им. Във всяко училище ще ги срещнеш, че даже и след това. Те са навсякъде. Просто не се занимавай с тях, намери си друга компания даже може да се сприятелиш с момчетата, аз по-често съм в мъжка компания, примерно. Свиквай с такива хора

Лъвчето