Споделена история от Тинейджърски

Какво е да си имаш приятел
Здравейте, няма да казвам години защото ще почнат отговорите от сорта „Малка си още”
Тъ ще карам на право, какво е да си имаш гадже? Какво е чувството всеки ден да излизате заедно.. да се прегръщате, да се държите за ръце, да се целувате,
абе нормалните неща за една двойка
Не ме обвинявайте че ще ви питам това защото не съм единствена...
Как да си намеря гадже ( знам че момчетата в днешно време не са сериозни и гледат само по външния вид а не вътрешният ти ), на такава възраст съм че така да се каже искам да пробвам нещо ново
Но имаме един проблем
Грозна съм! И не не си въобразявам, всеки ми казва колко съм грозна, и аз го знам а и то за това си нямам гадже, няма да казвам какви са минусите във външният ми вид защото ще изброявам много, но кажете какво е чувството и как да се ПРОБВАМ да си намеря
Ще съм ви много благодарна ако ми приемете поста и ми дадете съвет, благодаря ви страшно много и от сърце предварително

Коментари

1.   Чувството е различно в зависимост от възрастта и какво изпитваш към нещо. Общото е, че имаш повече проблеми. Зареже те, изневери, загледа се, ти се загледаш, не си влюбена или си много влюбена... все проблеми, ревове, драми. Цял живот с мъжете проблени. И това, че гледат външния вид не означава дали са или не са сериозни. Всички гледат външния вид. Ти също няма да си с някой защото е добър човек, но не те привлича физически. На твоята възраст чувството е опознавателно. Изучаваш плътския контакт, ако има такъв. Целувате се, усещаш за първи път чужда слюнка, чужд език. Не е приятно ако не те привлича физически и не те възбужда да му усещаш езика. Той ще иска да спи с теб и ако ти не искаш, той ще те зареже когато си намери някоя да му пусне. Мъжете искат секс, женитв гушкане. Той ще те гушка за да получи секс. Може и да те обича за да получава секс.
Направи нещо за да не си грозна. Успех!

2.   В началото чувството е еуфорично, след количествено натрупване на опит с другия пол, естествено, психиката посвиква и нито близостта, нито секса имат толкова силен, омагьосващ ефект, и това е нещо напълно нормално.

Това, че си грозна не е фатално и е дори плюс. Не е фатално, защото различните мъже имат различни вкусове, а някои направо си имат фетиши, така че ако за мъж, който не си пада по твоя тип външност, ще си напълно отблъскваща, но пък за такъв, който си пада по този вид, ще си по-скоро не най-доброто или приемлива. А определени видове грозота са сексуално възбуждащи, казвам ти го като мъж. А пък грозотата е същевременно плюс, защото така ще отсееш тези, които биха били с теб заради външния ти вид от тези, които ще тръгнат с теб, заради личността ти. Отделно грозните жени се принуждават да развиват и някакви интелектуални и социални качества, с които да блеснат, докато красивите нямат такъв стимул и си остават доста егоцентрични. Не винаги е така де, някои се сдухват, затварят се и стават смотани и неприветливи, но сякаш това се случва по-рядко.

Тъй като сама намекваш, че си още доста малка, бих те посъветвал да се концентрираш върху това да опознаваш и преценяваш другия пол, а не да търсиш връзка. Наблюдавай, опитвай се да отгатнеш кое момче как би се държало с теб, замисляй се над неща като характер, психика, реакции при определени ситуации, изучавай хората. Не напрягай нещата за гадже, остави нещата да се случват без да ги насилваш и не се поддавай на глупостта да търсиш гадже, само и само да не останеш по-назад от връстничките си. И замисли се, че на една крехка възраст, когато нямаш професия или опит да се издържаш сама, не ти е работа да имаш гадже. Ако забременееш без да искаш как ще отгледаш детето? Сега хлапетата се мляскат и натискат от най-ранна възраст, но това, че е повсеместно не означава, че е правилно. Това е абсолютна глупост и поколението на родителите носи вина за това.

3.   Ще ти дам един съвет. Никога не тръгвай с някой, без да имате чувства един към друг. Това е голяма грешка, да си с някой, само за да не си сама. Защото после идват разни други проблеми и пак няма да си щастлива. Ще имаш човек до себе си. Може да не е сега, веднага, но ще имаш. Не си го превръщай, във фикс - идея. На сила хубост не става, са казали хората.

Относно външния ти вид, искам да те успокоя, че съм виждала жени, далеч от красиви, с хубави мъже, както и обратното. Като извода е, че както се чувстваш, каквото мнение имаш за себе си, така те възприемат и останалите.

Ако се имаш за грозна и не си знаеш силните страни, ще отблъскваш хората и това е нормално. Така че, като за начало, поработи малко върху себе си и самочувствието си.

4.   От редакторката на поста : № Нужно ли е първата целувка да е с език , защото аз не искам ( става въпрос ако някога се обвържа
П.с. На 15 съм :)

5.   Гаджето не е нещо, което можеш да си купиш в магазина или да си намериш на улицата и щом приятелката ти има, искаш и ти. Това е жив човек, към който трябва да изпитваш чувства и съответно той към теб. Това, че си на определена възраст не ги гарантира, ще ей така ще си намериш гадже. Просто се постарай да си повече сред хора, повече да излизаш и има шанс да срещнеш правилния човек за теб. Някой който ще кара краката ти да омекват само като те погледне, а ти от своя страна ще си най-най-прекрасното момиче на света в неговите очи.