Споделена история от Тинейджърски

Чувствам се самотен
Здравейте, не знам дали искам съвет или просто да споделя чувствата си, за да ми олекне. На 16 съм, живея в Пловдив. Дете съм на разведени родители и имам сестра на 5. Живея при баща си, а сестра ми при майка ми, с нея не съм се виждал и говорил от 6 месеца вече. Преди година загубих най-добрата си приятелка, заради глупост и 10 месеца не контактувахме. Скоро ѝ се извиних за моята грешка, но нещата не са същите. След като се скарах с нея, спрях да излизам толкова, станах може би по-антисоциален. Имам си групичка, с която излизам веднъж в седмицата, но не е същото, защото не говоря толкова за проблемите си, просто защото не мисля, че ще получа разбиране. От време на време пътувам в различни градове с тях. Имам приятелка/другарка от София и след напиване и споделих много за живота си, но въпреки всичко се чувствам самотен. Онова "най-добро приятелство" го няма. След училище се прибирам вкъщи, ям, спя, гледам сериали, ям спя и това се повтаря и повтаря. В училище не бих казал, че имам истински приятели. С някои от тях си говоря, но след оградата на училището не се познаваме. Все още ми се живее, но съм загубил мотивация. Изморен съм от всичко. Просто искам най-добър приятел, на когото да му имам доверие, защото почти винаги бивам предаден и наранен.

Коментари

1.   Самотен можеш да се чувстваш и в компанията на най-желания човек. Работи върху себе си. Приемай, прощавай и продължавай.

2.   Разбирам те, и аз съм в подобна ситуация. На почти 19 години съм.

3.   Е, всички сме така. Какво толкова?
Поне аз не познавам човек да не е.
Уж големите веселби, гаджета, купони, а като хванеш някой на саме да поговорите, все същата история.

4.   Здравей! Чувствам се по същия начин като теб. И аз имах близки приятели, с които се скарат. Опитах да говоря с тях, но не се получи. Ежедневието ми е абсолютно същото като твоето. В училище общувам с някои хора, но излезем ли от сградата не е същото. Изморена съм от всички проблеми. Мога да ти кажа, че трябва да оцениш тези приятели, които имаш. Може би им нямаш напълно доверие, така и трябва! Не знаеш кога някой ще те предаде. Може да се опиташ да направиш нови приятелства и да излизаш сред природата. В интернет също може да се намерят приятели. С времето ще отмине всичко. Пожелавам ти да имаш верни и страхотни приятели

10.   И аз съм в подобна ситуация братле. Само че вече завърших училище и работя монотонна работа, защото парите на родителите ми не достигат да уча в чужбина. Работа, сериали, сън и така 7 дена в седмицата по 7 часа.