Споделена история от Тинейджърски

Харесва ли ме и как да му призная чувствата си?
Здравейте!
Направо ще започна.
Мисля, че съм влюбена в едно момче, но не знам как да му кажа и въобще какво да правя. Нека наречем момчето " Иван. "
От 1ви до 7ми клас бяхме заедно, но точно с него не говорех много ( момичетата се движехме предимно  с момичета, а момчетата с момчета. ) та в 4ти клас един много добър приятел на Иван дойде в междучасието  при мен и ми каза "Иван те харесва". Е все пак бяхме 4ти клас, и тогава момчетата въобще не ме вълнуваха и не обърнах никакво внимание на думите му. В 5 и 6 клас, когато ходехме заедно ( с класа) на екскурзии, заведения и др. на няколко пъти се държа много мило с мен  ( не съм сигурна дали се опитваше да флиртува с мен или просто е бил мил :D). Например веднъж едно момиче ми вдигна скандал и той дойде и ме защити. Също така веднъж играхме на шише. ( е аз не играх). Той каза че ще играе, после дойде и ме накара и аз да играя ( накара ме 2 или 3 пъти), но отказах. Всъщност после той така и не игра. Също така по едно време на играта, каза да вземат моето шише, защо то ще им носи повече късмет. Но аз  не  обърнах внимание на това. Това досега беше в 5 и 6 клас.
Към края на седми клас, започнах да усещам, че се притеснявам да не се изложа пред него или дали съм добре облечена, но не му казаха нищо. И точно тогава най - добрата ми приятелка ми каза, че го харесва. Тя му каза, че го харесва, оказа се че и той я харесва и тръгнаха заедно. Не издържа много, скъсаха 2 дена преди да свършим училище. После чух слухове, че е тръгнал с нея, за да е по - близо до мен, но не знам дали е истина.
После се оказа, че  е записал 8ми клас в същата гимназия в която и аз ходя [ най - вероятно, защото гимназията му е много близо до къщата ( както и на мен ми е близо)]. Та засичаме се с него по коридорите, но той не ме поздравява, дори не ме поглежда. Веднъж му казах здрасти, но не отвърна ( може би не ме е чул, но не знам) Преди няколко дена аз и още 2 момичета трябваше да представим презентация пред неговия клас ( е и още 2, 3 паралелки) После едно от момичета с които представяхме презентацията, каза, че Иван ме е гледал през почти цялото време. До колкото знам Иван няма приятелка, но не съм сигурна.
Знам, че текста стана много дълъг, но въпроса ми е и към момичетата и към момчетата: дали ме харесва и дали ме е харесвал според вас? И да му кажа ли за чувствата си или не? Първо ме е срам да говоря с него, а после и от това какво ще кажат другите. Всяко мнение ще ми е в помощ, но моля без хейт. :)
И благодаря за отделеното време
П. П: Знам, че има много подобни истории, но не ми помогнаха, искам хората да изкажат мнението точно в моя случайно, за това моля редакторите да я публикуват този път.
Много бързах и за тва дори, ако има грешки

Коментари

1.   Ти най-вероятно си му първата любов, а повярвай ми, тя никога не се забравя. Има много голяма вероятност още да таи чувства към теб, така че, дерзай.