Споделена история от Тинейджърски

Как мога да порасна още на височина?
Моля за съвет.... Чувала съм за себе си много и то различни коментари.... Сега да питам директно. Аз съм момиче на 15. Почти 16. 55 килограма съм.... 90 см бюст, 65 см талия, 90- 92 ханш.... 75 см дълъг крак ( от бедрото).... Като малка не растях нормално. От стрес за 1 година качих 10 кг! Получих стрии, как да ги премахна? Проблема е, че съм висока към 1. 57 -8.... Най много да съм 160см.... Семейството ми ми казва, че съм ок, че проблема не е външния ми вид, а комплексите ми...
Спорт- 2-3 пъти седмично, уж се храня здравословно....
Как съм според вас? А и : как мога да порастна още на височина?

Коментари

1.   Явно не си и много начетена, за да не знаеш, че момичетата растат основно до появата на цикъла.

2.   Качествената храна и спорта ще помогнат да достигнеш максимално заложената ти генетично височина, но не и да я надминеш. Не казваш колко са високи родителите ти, сестри, братя. Най-лесно по тях можеш да се ориентираш в какъв порядък да очакваш да е и твоя ръст. На 16 щом си около 1. 60 няма как да очакваш кой знае колко още да пораснеш. Момичетата спират разтежа си по-рано, така че мисля повече от още 2-3см едва ли. Не мисля, че има от какво да се притесняваш, ръста си ти е нормален, мерките които си написала също. С малко спорт като свалиш някой друг килограм и пооформиш хубаво тялото ще се харесваш повече.

3.   Според мен си идеална, девойче!

4.   Вече никак

5.   Ти си с перфектна височина. А колкото до стриите, трябва да тичаш(ама по бързичко) и да пиеш мляко, защото то помага много за кожата и можеш също да се мажеш с овлажняващи масла или кремчета, наистина помагат. Най-добре да правиш всичко. По принцип за отслабване най-добрият вариант е намаляне на храната, но когато имаш стрии по-добре е да премахнеш килограмите с тренировки, за да се стегнеш.
Между другото ако пораснеш стрият ще ти се увеличи, защото ще се опъне кожата, а пък тя вече и без това не е нормална на тези места. Така един приятел получи стрий на гърба като дръпна драстично за половин година и той беше пълничък.

7.   Супер, си бе.
Стига вече с тези комплекси. Аз също като теб, само бюста ми е по-голям. На височина, години и всичко друго сме едно към едно. Като малка бях доста пълна, появи се момче, започна се - фитнес, диети, комплекси. Познатите женски филми. :D Ама пича ми показа, че каквото и тяло да имам трябва да го обичам. Това е най-добрият съвет, които мога да ти дам и аз. Знам, че е много трудно да си го набиеш в главата, но се замисли, че тялото ти ежедневно търпи твоите комплекси, страдания, депресии, омраза, недоволство, проблеми. И въпреки всичко то не те предава. Не го мрази - обичай го. Тренирай си, но увеличи тренировките. Примерно 5 дни в седмицата. Храни се здравословно, колкото и трудно да е на нашите години. Бягай на пътека или вън. Стрийте можеш да попиташ за нещо в аптеката. Моите ги махнах с едно като масло, помня, че беше на цена 7-10 лева, не помня името, съжалявам. За височината не знам какво да ти кажа. Не смятам, че трябва да ти е проблем. Момичета сме, а и ако вашите са по-ниски.. виж го от добрата страна - след време можеш да носиш високи токове и няма да стои грозно :D

8.   Ти още растеж, все пак ето какво знам, че помага: Упражнения на лост (Не е нужно да се набираш, ако не можеш, опитай просто да висиш и да се люлееш. Това е много хубаво упражнение за гръбнака. ), всякакви подскоци (С изпънати нагоре ръце), разтягане (гимнастика, йога, пилатес, каланетика и др. ).

Щом тренираш, може би е добре да знаеш, че тренировките с тежести могат да имат обратен ефект, ако прекаляваш.

Упражненията, които ти казах определено работят, ако човек е постоянен. Още след първите 2, 3 месеца, може да забележиш увеличаване на ръста с 2, 5 или повече см. Това рязко първоначално "порастване", всъщност се дължи на подобрената стойка и изправения гръб. И работи и при възрастни.
През следващите месеци няма да забележиш такова рязко "порастване", то ще се случва плавно.
Успех и повече да се обичаш, ей!

9.   От ръста вадиш 110 и получаваш теглото, което теоретично ти пасва. Но всички тези изчисления и дори истинските ти мерки, са относителна работа. Двама мъже може да имат равни тегло и ръст, но единият да е отпуснат и леко пълен, а другият да е много стегнат и добре изглеждащ. Понеже си на 15 години се притеснявам, че преувеличаваш и за целулита и за теглото. Ти още растеш, тялото ти тепърва ще се променя и работата ти на този етап е да се научиш да се грижиш правилно за себе си, а не да се обсебваш от килограми, смятане на калории и гладуване. Каквото и да прочетеш в интернет, трябва да знаеш, че от написан текст никой от нас не може да определи правилно дали изглеждаш добре, или не. Пий много вода, спортувай достатъчно често и избягвай пакетирани боклуци като чипсовете, например. Грижи се за психиката и емоционалното ти здраве, давай си нужната почивка от задълженията и не носи проблемите си като тежък куфар навсякъде с теб. Рядко чувам някой да каже, че уважава себе си и си дава почивка, повечето хора са забързани и не могат да оставят нещо за 15 минути, просто за да постоят и да се отпуснат. Ясно, всеки си има грижите и се чувства притиснат, но ако съвсем не си угаждаш и никога не си почиваш, това рано или късно ще ти се отрази и физически. Опасявам се, че коментарът ми ще ти се стори като пълна глупост, написана от био-маниак, но ще се радвам да ми повярваш и поне за малко да се замислиш.
За целулит има доста измислени хапчета и мазила, но не се подлъгвай да използваш нещо, без да е консултирано с възрастен или по-добре със специалист. Проучи причините за поява на целулит, поговори със запознати по темата, намери радикално решение, което е подходящо за теб самата и по никакъв начин не може да ти навреди. Не се подлагай на измислени диети от интернет. Човек трябва да се храни често, но в малки количества и така, че да получава от всички нужни хранителни вещества. Смятам, че си си добре. За височината нямам никакво мнение. Чувала съм, че баскетболът помага, но доста от трениращите ми от деца приятели не станаха особено високи. То си е ген.

10.   Стрии не се махат. Аз имам от разширяването на таза в пубертета, на дупето- нормално е, доста момичета имат.
Можеш единствено да си купуваш олио/лосион за тяло който да ти хидратира кожата. Колкото по-хидратирана е по-малко се забелязват.

11.   Благодаря на всички за коментарите.... н 8 - чудесно! Не, Не те взимам за луд/ луда.... аз ям почти всичко био...

13.   Моята приятелка е 1. 61 см, и е най сладкото нещо за мен на тоя свят. Мисля, че се притесняваш напълно без причина.