Споделена история от Тинейджърски

Петно на стената
Здравейте проблемът ми е такъв че родителите ми направиха ремонт в стаята ми и след няколко дни имаше едно малко петно на стената много ми се караха и сега ме е още повече страх от тях, защото се опитах да го почистя с мицеларна вода, но мицеларната вода се разтече и сега петното е още по-голямо. Моля ви за съвет как да го почистя преди родителите ми да са го видели, много ме е страх.

Коментари

1.   Аз съм за строгото възпитание, но да тормозиш детето си заради случайно петно и то в неговата собствена стая няма общо с възпитание.
Съветвам Авторката (щом има козметични води) да закрие петното с постер или нещо такова и да си натиска парцалите при подобни родители.
Не знам що за птици са, но сами са си виновни ако детето им крие и по-големи неща от тях. Петно имало... голямата работа...
Ако беше мое дете и НАРОЧНО беше направила стаята си на лудница, пак нямаше да ти се бъркам – твоя стая, но щях да искам от теб преди да се изнесеш да боядисаш всичко в бяло. Толкоз. Твоята стая, твоята крепост. Ако и в стаята си не можеш да си спокойна, къде.
По принцип ако стената е боядисана в бяло може да се махне петно дори с гъба за миене на чинии, НО ако стената е цветна ще падне цветът....

2.   Ако стената е с латекс, се почиства добре с намокрен парцал и препарата CIF. Освен това, не може да не е останал латекс от ремонта. В краен случай може да се намаже отново. Успех!

3.   От какво е петното? Влага или ти си заляла стената с нещо? Друг път не пробвай да го чистиш с мицеларна вода, че латексът не е като кожата на лицето ти и сама виждаш, че става по-зле. На твое място просто бих си сложила някакъв постер или друга декорация за да скрия петното.