Споделена история от Тинейджърски

Онази изтощаваща дълга връзка
Когато бях на 15 се запознах с любовта на живота ми. Той е колкото мен(на 18) и от 3 години съм в нещо като сериозна връзка.
В началото всичко беше прекрасно - цветя, бонбони, театри, кина, ресторанти и т. н. Аз бях неговата принцеса, а той - всичко за мен и това си личеше по това, че бяхме постоянно заедно. Когато се карахме, бързо забравяхме за това и отново си намирахме извинение да се видим.
С годинити обаче усещам, че все повече да заприличва на мързелив мъж, който не иска да се занимава с приятелката си. Единственото, което иска е да играе видеоигри, да излиза с приятелите си и да си търси причина да се караме за да може да каже просто "като не ти изнася, тръгвай си".
Мислех си, че всички са така и затова все още се държа с него, защото не си падам по типичните гадняри, а ако не друго той поне е лоялен. Предполагам че на повечето момчета започва да им писва също, но се чудя защо той се държи вече ужасно с мен след като не съм му дала и един повод и винаги аз се извинявам за каквото и да е.
В училището, в което съм 11-ти клас, смяната ми съвпадна с тази на 12-ти и се запознах с едно доста интересно момче. Първият срок го видях да разнася китара и просто от любопитство реших да го потърся във фейсбук :D Сприятелихме се, веднъж бяхме заедно на екскурзия от училище и вечерта бяхме само двамата и много исках да ми даде някакъв знак, че изпитва нещо към мен(не, че щях да направя нещо, просто исках да почувствам някаква тръпка и заинтересованост към мен), но вместо това след като обясних че съм в изтощаваща връзка той ми даде съвет по-скоро да поговоря с приятеля си. Очаквах това леко да ме отблъсне, но вместо това започнах леко да се влюбвам. Разбира се, чувства имаше още от началото - когато го виждах да играе футбол, когато след училище си говорехме по парковете и ме черпеше с нещо за пиене, когато виждах всъщност колко уважаван е от приятелите си за това, че е добър и разбирателен... в същото време сякаш леко груб в ситуациите когато трябва - веднъж, когато ритаха след училище някакъв гадняр, който се заяжда с всички го дразнеше и той около половин час се опитваше да се шегува със случая или да не обръща внимание, но накрая го цапардоса доста силничко и стана малък бой :D Мислех че началните чувства са просто от онези, които гледаш да отхвърлиш по-бързо, за да си лоялен на партньора си, защото съм имала такива за по 2-3 дни още от началото, но след половин година вече съм в ситуация в която се чудя дали да избера между някой, който познава всичките ми роднини и с когото са ми първите любовни спомени или някой, който най-вероятно ще ме разбира и уважава и помогне да преизпитам тази любовна тръпка по нов, по-сериозен начин.
Ще съм благодарна историята ми да се публикува и да получа съвети.

Коментари

1.   Ти си на 18 ,имаш време тепърва да се влюбваш и да се обвържеш с някой „мързелив мъж” ,с който да сте като съквартиранти след първите пет години съцителство. Сега ти е времето за нови тръпки и емоции. Естествено ,че в началото приятеля ти ще е принца на бял кон-всички са така. Но ако не се чувстваш щастлива и смяташ ,че връзката ви е изчерпана няма какво да му мислиш толкова. Ако искаш реакция от второто момче ,първо скъсай с първото и изчакай поне 2-3 седмици. Да види ,че си свободна. Успех.

2.   Леле, на 15 се запознала с любовта на живота си!!! кога успя да го изживееш този живот ма? После сериозна връзка, че имало и кина, театри, ресторанти... това с парите на мама и тати, или с твоятa любов на живота блъскате по 8 часа на ден?

3.   И аз съм пред такава дилема. Не абсолютно същата ситуация, но същия въпрос. Дано да успееш да избереш. Ще следя историята ти! :)

5.   Хех, знай че всеки минава през подобна драма, даже няколко такива през живота си. А ти на 18 и вече с "голямата любов" - не ме карай да се смея...
Давай смело напред! И помни ми думата - нито "голямата ти любов", нито сегашната ти тръпка ще е бащата на децата ти...