Споделена история от Тинейджърски

Претърпях побой и сега живея в страх
Здравейте, мили читатели!
Аз съм момиче на 17 годни и искам да споделя историята си тук, като се надявам да ми помогнете. Моля без хейтърски и злобни коментари, наистина имам нужда от вашата помощ.
Историята е следната:
Петъчния ден отивахме с приятеля ми към училище, което се намира доста далеч от мястото къде живея. Уличките по които се върви са малко затънтени, но пак се виждат да минават хора. В продължение на две години вече минаваме по този път, но проблемът дойде чак сега.
На бордюра до едно магазинче стояха едно момиче с три момчета, видимо по-големи и едри от нас. Не смятахме да влизаме в контакт с тях и ги подминхме спокойно. Тогава единият от тях извика на приятеля ми, който ще наричам Марто:
-Ей грозил!
Марто се обърна да види откъде дойде този звук и продължихме напред. Тогава обаче момчето, което извика ни настигна, хвана Марто за ръката и извика
-Ти що се обръщаш уее?
Нищо не отговорихме и се опитахме да се измъкнем от него. Той обаче видимо напушен и агресивен, хвана Марто за ръката и със силен ритник го избуха в стомаха. Марто залитна и потърси опора на мен. През това време онзи извади нож и го насочи към мен като продължаваше неистово да вика
-Ти що се обръщаш уеее?
В този момент усещах огромен страх и бях замръзнала на място, не знаейки какво действие да предприема. Момичето което седеше с тях в миг стана, хвана побойника за ръката и ни изкрещя да бягаме.
Без да се замислим побягнахме стремглаво към училище, но видхме как онзи тичаше след нас, все така с нож в ръка.
За щастие се измъкнахме невредими. Щом стигнахме в училище позвъних на 112, те дойдоха веднага, но следа от побойника нямаше.

Същия ден ни ходихме на баячка, за да ни лее куршум, защото страха ни беше огромен.
Добре обаче от този ден вече ме е страх да излизам навън, не мога да седя с приятелите си навън дълго време, защото все очаквам да дойде някой и слупката да се повтори. Знам малък е шансът да стане това, но просто страхът надделява в мен и не знам докъде ще стигне това. Говорила съм с родителите ми, те ме успокояват и казват, че вече всичко е наред и място за притеснение няма.

Моля ви дайде някакъв съвет какво да правя и как да си вляза отново в нормалното състояние, без този мой страх.

Коментари

1.   Нямаш ли връзки и не си ли влиятелна в днешно време никой няма да си мръдне и пръста за вас в полицията.
Гледай само онези да не се окажат влиятелни и вие да излезете виновни, както предполагам и ще стане

2.   Много просто. Запиши се на боен спорт да те научат на самозащита. Никога не минавай по онова място. Винаги бъди с хора и не минавай по такива улички. Купи си електрошокова палка или лютив спрей. Палката е по добра.

3.   Голям стрес си изживяла, вярно е. След такава случка на всеки ще му трябва време да се успокои да се върне към нормалния си ритъм на живот. Не знам какво да те посъветвам, освен да се запишеш на някакъв боен спорт или на курс по самоотбрана. Ей, така само за да си самовнушиш, че можеш да реагираш ако неща се обърка. Другото което можеш е известно време да не излизаш сама, особено вечер, пак като един вид застраховка, че има кой да ти помогне при нужда. Знам, безумно плашещо е, но просто ще ти трябва известно време да го преодолееш. Ще се оправиш, но си трябва време.

4.   Купи си лютив спрей

5.   Купете си спрей и ВИНАГИ да ви е под ръка!

6.   Ходи сега и на врачка да питаш дали ще те бият пак, като разбира се направиш и 20 сеанса с баячката против уроки.

7.   Ти не си претърпяла побой, а приятелят ти, който е залитнал върху теб!!!
В саксия ли си растнала?
Не само в България се случват такива неща, това е живот от ежедневието, просто е късмет, да попаднеш в епицентъра на събитието.
Това може да ти се случи и на оживена улица сред много хора, няма гаранция в нищо.

8.   И аз бях като Марто все ме биеха за глупости дори без да се обаждам даже, едвам дотърчах до вкъщи момче съм.