Споделена история от Тинейджърски

Как да им докажа, че вече заслужавам повече свобода?
Здравейте, момиче съм на 17 години и имам проблем с родителите си. Баща ми все още ме приема като 10-годишно дете и това вече ми идва малко в повече. Живея в малък град, но от 2 години уча в съседния град, който се намира на 15км. Имам си и приятели, с които искам да излизам, но разбира се баща ми не ме пуска до по-късно от 9-9:30 защото после няма кой да ме прибере. Както се досещат повечето хора на моята възраст излизат точно след 9 часа и изобщо няма смисъл да излизам тогава. От друга страна ние имаме апартамент в този град. Помолих баща ми да остана там поне за лятото за да мога да излизам, да общувам и да се забавлявам и разбира се отговора беше, че съм твърде малка да оставам сама. Чувствам се ужасно зле, защото вече всички излизат вечер, а аз си стоя у дома като супер асоциалния човек и по цял ден само лежа и гледам филми. Моля ви помогнете ми! Как да му докажа, че мога да оставам и сама в апартамента и той да се съгласи? Моляяяяяяя!!!

Коментари

1.   ИМаш по малко от година, докато навършиш 18...
После работата е лесна.

2.   И аз не съм излизала вечер на 17, и също живеех в средно голям град.
Истината е, че не изпускаш нищо. Ходенето по кафета/барове/дискотеки.. хора, които слагат новите дрехи и грима, за да се покажат за нещо което не са, много фалш има и не всички хора са истински. Също не винаги компаниите са истински приятелства- понякога хора, които просто се събират на маса, но когато ти потрябват ги няма. :)
Вярвам, че има какво да правиш и през деня.
Организирай други планове дори и 2ма, 3ма приятели само да ден съгласят винаги можете да излезнете на разходка, да си готвите, да карате колелета/ролери, да идете на кино, да вземете влак/автобус и да се разходите до град на час-два растояние. и Т. н. Бъди креативна. Живота не е само от 9 вечер, а през останалото време скука.
Порастването също не винаги е толкова готино ;). Не се сърди на баща ти, иска най-доброто за теб!

3.   Здравей, защо не помислиш над това, което казва и прави баща ти? ! Едва ли го прави, защото ти мисли зло и не иска да се забавляваш. Просто намери време да излизаш повече през деня. Всеки иска най-доброто за детето си. Пък и ти наистина си мъничка, изчакай до 18г и ще видиш, че нещата ще се променят. Всичко със времето си! :)

4.   Скоро ставаш на 18 и ще си свободна.

5.   И с какво я "заслужи" тази повече свобода? Започна да чистиш, да готвиш вкъщи? Да пазаруваш, пари да носиш?...

ПРАВАТА ВЪРВЯТ ЗАЕДНО СЪС ЗАДЪЛЖЕНИЯТА, моето момиче!
Така че - извоювай си правата. Няма друг начин...

6.   На 17 все още нямате достатъчно житейски опит да се пазите и да вземате разумни решения. Освен това живеем в държавата на абсурдите. Момиче си, хората се притесняват, нормално е.
Недей да съдиш родителите си. След 9 часа вечерта означава автоматично: алкохол, наркотици, секс и пр. Постави се на мястото на баща си и помисли как би постъпила ти на негово място? И какво изживява човекът като знае, че си навън посред нощите, може би пиеш алкохол или вземаш наркотици или пък някой тип може да те завлече някъде...Всяка такава нощ за един родител е кошмар, повярвай ми.

Не, не съм някой пенсионер както сигурно си помисли вече. Мъж на 35 години съм, само до преди 15 години бях в същото положение и мислех по същия начин като теб. Чак след като животът започна да ме мачка осъзнах колко прави са били родителите ми навремето. Послушай ме като човек, който разбира как мислите младите в днешно време, но и като такъв с повече опит от теб!

7.   Единственият начин да му докажеш това е като започнеш сама да се издържаш.