Споделена история от Тинейджърски

Пъпки(акне) и черни точки
Моля модераторите да публикуват статията ми, защото имам нужда от помощ!

Аз съм момиче на 13 и половина. Имам доста пъпки по цялото лице и черни точки! Майка ми дава само спирт;розова вода и мицеларна вода(веднъж седмично). Видимо е че нищо не става и че само се влошават нещата. Помолих я за някакъв гел, но тя ми каза че не и се дават пари на вятъра и т. н. Не използвам никаква декоративна козметика дори и гланц не ми позволява.
Какво да правя?

Моля без хейт коментари!

Коментари

1.   Сода бикарбонат за 0. 25 ст. Супена лъжица сода малко вода = еднородна смес. Смес върху кърпичка. Мажеш лице 3 мин. Измиваш с топла вода. Измиваш със студена вода. След това е препоръчително да се намажеш с хидратиращ крем, но ако нямаш възможност се измий добре :) Пробвай през ден за 2 седмици и ако има резултати, дерзай

3.   Купи си крем Родопско чудо от някоя аптека, наистина премахва пъпките, успех!

4.   Аз на 13 години писах същата тема сега съм на 18 ама още имам, но много по-малко, така че гаранция няма.

5.   А ще те пусне ли на дерматолог? Ако да то това е най-доброто решение. Ако ли не със справяне на акнето има 3 варианта: 1) купуваш си акнеаут лосион (около 20лв). ако агнето ти не е толкова сериозно. Ако е по-сериозно и акнеично отиваш задължително на дерматолог за да ти предпише антибиотик. 3) вариант е роакутан но той е вече за сериозни случии. Ти още си млада и предполага лицето ти не е чак толкова пъпчиво. Затова спри със спиртта или поне не го прави повече от веднъж на седмица. Розовата вода е хубава за измиване на лицето. Нея можеш и по-често. Специално за черните точки хумата помага. Продават я в аптеките и струва от няколко стотинки до лев и нещо. Тя почиства кожата но не очаквай чудеса относно пъпките. И последно- надявам се не ядеш твърде много мазни храни и шоколади, понеже те могат да навредят.

7.   Момиче на почти 15г. съм. Имах изключително обилно акне в продължение на няколко години, черни точки, гнойни пъпки също. Никога не са ми се подигравали, защото бях в страхотен клас, пък и на всеки му дойде времето за пубертета. Имам само един съвет към теб - стискай си черните точки, САМО ЧЕРНИТЕ ТОЧКИ! , не пипай другите. След това се мажи с някакво леко кремче от тип “Здраве” и пренощувай с него. Ще видиш, че лека полека ще изчезват и другите пъпки. Аз през ден стискам черните си точки и в момента лицето ми е Що-годе прилично, има какво да се желае разбира се, но в сравнение с преди съм доволна. Можеш да отидеш 1-2 пъти на козметик, не е чак толкова скъпо, пък някои козметички вършат чудеса. От личен опит ти казвам, това, което казват, че шоколадът вреди на кожата, не е съвсем вярно, не мога да живея без сладко, всеки ден ям по адски много сладко, и не ми попречи... зависи от кожата все пак, но елиминирай от менюто си мазните и млечните храни (яж умерено рядко, или малко, когато ти се прияде), слънцето и водата помагат много, като отидеш на море/басейн плувай малко по-дълго, попечи се на слънцето, също много добре действа, Но ДА НЕ ИЗГАРЯШ, препоръчвам ти наистина един чудноват крем “Рачев”, трудно се измива, само с мицеларна вода и капка зехтин, но пък действа на кожата фантастично, моят брат също имаше акне, този крем ни оправи и двамата, аз преспивах с него, и на сутринта някоя по-голяма пъпка се беше смалила, но мажи само големите гнойни пъпки и раздразнените червени места, другаде не, защото няма да има ефект, кремът е от сорта на 2-3 лева, не повече, пък и такава майка да не иска да помогне на детето си, малко.. но ще се справиш, не винаги скъпото е гаранция за качество, с годинките ще изчезнат и няма да имаш проблем. Успех!

8.   До номер 1 содата разяжда кожата и е много вредна

9.   Аз също ползвам крем "Рачев" и наистина е чудноват. Вярвам, че ще помогне. Само, че аз не го намирам за по-малко от 8лв.

10.   Майка ми е пълно против да ми купува всякакви кремове и прочие; също така да ме води на дерматолог. Не ми позволява да отида поне един път на козметик, защото според нея пари на вятъра. Имам въпрос към номер 7: Как се стискат черни точки?

11.   Иди при личната ти лекарка, но без да казваш на майка ти, и ѝ се оплачи за проблема си. Тя ще ти каже какво да правиш, и ако трябва и на дерматолог да отидеш. А майка ти ще е длъжна да се съгласи.

12.   Ти да не си момичето, на което майка му не му позволяваше да се обезкосмява?

13.   От къде си? На дерматолог се ходи с направление.

14.   Знам че ще е малко трудно но спести парички и си земи този крем, тайно от майка ти, :http://bg-fitness. com/differin-gel-adapalen-za-akne-cena-24-lv. html
Прочети всичко, което е написано там и го спазвай! Задължително! Също така понамали мазните храни и захарта! Също така не консумирай млечни продукти повече от веднъж на седмица! Не казвам че е вредно но не влиае добре на кожа склонна към акне! Трябва да убедиш майка си, че се нуждаеш от други продукти, защото очевадно тя не ти помага! От там намери своята грижа за кожата и Успех! Аз също съм на 13 и този крем другите неща =чудеса! Кожата ми никога не е била по-добре! Крема ми е предписан от дерматолог(не знам дали ще те интересува)! Успех, желая ти късмет!

15.   Дом авторката от номер 7: Черните точки се стискат много лесно. Там, където виждаш точицата, притисни с двата си показалеца плътно до нея и ще видиш как изкача. Но наистина, без някаква козметика е доста трудно. Събирай си по малко от джобните пари всеки ден и си купи крем Рачев. Може да попиташ майка ти също защо не би ти помогнала. Това явно е проблем във вашите взаимоотношения, но това няма значение. Успех с пъпчиците.

16.   Всъщност нещата, които ти дава майка ти са хубави за кожата. Съветът на номер 1 за содата е добър и аз си правя нещо подобно, но с мед. Намазвам се и започвам да залепвам и отлепвам дланите си, това вади мръсотията от порите, но действа и като кола маска, така че бъди супер внимателна с веждите и миглите. Тази маска се отмива трудно с вода, но изчезва магически, ако просто си сложиш топла влажна хавлия върху лицето за 5 мин. Кожата става уникална. Но мисля, че маски със сода не бива да се правят повече от 1 път седмично.
Аз съм ходила на дерматолог за акне и лечението беше диета, а не мазила. Диетата беше без млечни продукти, много вода и чай от коприва. Имаше и витамини Б и бирена мая, но аз съм анти хапчета и не ги пих. След 2 месеца, нямах нито една пъпка по тялото, стана ми навик да избягам млечните храни и вече изобщо не ми излизат пъпки, но с черните точки е друга работа. За тях ми помагат маските със сода, с аспирин, суров белтък, лимонов сок. Те всъщност черните точки са широки пори пълни с мръсотия. Целта е порите да са максимално чисти и празни, за да се свиват. Маските ги прочистват, а честото миене на лицето със студена вода (може с лим. сок, с малко оцет или чиста) свива порите. Така с времето, ако си постоянна порите стават все по-малки.

17.   До номер 16: Моля те, сподели по- подробно диетата. Ще ти бъда много благодарна

18.   Беэ хеит, прочети в нета эа уринотерапията. Беэ пари. Най-доброто решение, кожата става като кадифе. Помага и при косопат. Не мирише.
Сутрешната урина е най - добра. Иэмиваш лицето. Урината попива. Порите се свиват. Мърсотията иэлиэа. С нокът може да събереш мърсотията. Край на черните точки.
н
Най- скъпата коэметика съдържа урина. И е скъпа.

19.   До номер 12: Да аз съм!
Не получавам джобни и също така тя не позволява каквото и да е ходене при лекари!
До номер 18: Как така урина? !
Всички, които ми дадохте имена на кремове ги видях, но майка ми не и се дават цитирам:"Пари на вятъра"

20.   Прави като мен- ходи сама в дрогерията и си купувай неща. И задължително вземи хидратиращ крем. Поне помоли майка си за слънцезащитен крем за лице ( което е за кожа склонна към акне; 20-25 лева има на eucerin в аптеките). Ако не за пъпки, поне да вложи пари за защита на лицето ти от слънчевите лъчи

21.   Мицеларна вода и спирт веднъж в седмицата ?А с какво си почистващ лицето вечер от събраната през деня мръсотия?Аз не си ли измия лицето с почистващ гел за лице (ползвам този на хималая струва 6лв стига ми за около 4месеца)на сутринта съм цялата изприщена.За да имаш хубава кожа трябва да си миеш лицето сутрин и вечер от мръсотията.Да я хидратиращ с някакво кремче (ползвам мултифункционалното кремче пак на хималая 2,50лв)Аз също когато усетя ,че кожата ми стане груба ,натрупала се е мъртва кожа я масажирам с тоалетни трици (аз ползвам с кестен на Христина 4лв.Поне веднъж в седмицата те помагат и за черните точки. )Не си пипай лицето с ръце.Сменяи калъвката на възглавницата поне веднъж в седмицата.Пии по 2-3литра вода на ден.Консумирай поне по 500 грама плодове и зеленчуци свежи.Пържено,шоколади,вафли,чипсове,млечни продукти веднъж в седмицата.И на мен спирта не ми влияе добре сигурно имаш по- чувствителна кожа като мен.Пробвай продуктите ,които ти предложих по-горе .Не си стискайте черните точки!Може да ти остане белег .Майка ти буквално не ти позволява да се грижиш за кожата си.Кажи и как се чувстваш.Не са пари на вятъра !