Споделена история от Тинейджърски

LGBT обществото!
Здравейте, аз съм млада тийнейджърка която наскоро разбра че е бисексуална.
Тъй като съм все още объркана, може ли някой който също е от LGBT обществото да ми помогне?
Имам само няколко въпроса:
1. Как да кажа на родителите си, защото ме е страх от реакцията им?
2. Момичето което си харесвам е една моя близка приятелка, може ли да ми кажете как да и се разкрия?

Коментари

1.   Свържи се със фондация Сингъл степ, те ще ти помогнат :)

2.   Кажи на вашите, таман баща ти да ти тегли един бой и да влезеш в пътя :)

3.   Здравей!
Радвам се, че добре приемаш факта, че си бисексуална. На много хора им отнема доста време да "свикнат" с това, че са по-различни и да се приемат. На мен лично ми отне доста време.
Темата е деликатна, процесът по разкриването е не по-малко сложен от самото приемане. Не споделяш на каква възраст, но предполагам си под 18 години. Възможно е родителите да не реагират никак добре и да имаш проблеми с тях. Важно е добре да прецениш дали сега е подходящ момент да им споделиш за себе си. Имай предвид, че реакцията на повечето родители в началото е шокираща. Може да останеш първоначално разочарована, но обикновено с времето приемат нещата. Строго индивидуално е. Мога да те посъветвам да прочетеш книгата "Моето разкриване". В нея са събрани историите на представители на нашето общество. Мисля, че ще ти е полезно.
По втория въпрос - не си сигурна дали момичето има такива наклонности. Имай предвид, че това може да разруши приятелството ви и да ти навлече проблеми, ако тя сподели с трето лице. И тук преценката е много важна. Помисли си добре, ако имаш желание поговори и с училищния психолог, може да е добре да чуеш и мнението на някой възрастен.
Надявам се да съм ти бил поне малко полезен, сигурен съм обаче че тази книжка ще бъде. :)
Успех! Момче гей на 21г. :)

4.   Значи мога да ти помогна само за родителите. Ще ти е малко трудно да събереш кураж, но повярвай ми повечето родители биха се възмутили. След време ще утихне трябва да се минат поне няколко седмици и тогава вече няма да ви е неловко. Така стана с един мой приятел. Като му казах първо ми беше много странно и неловко но после станахме още по-близки! Късмет!!!

5.   1. Не казвай на вашите, докато не живееш самостоятелно,
защото може да се случат всякакви неща. Една приятелка така каза на майка си, а тя откачи и започна да я обвинява и да й нанася огромен психически тормоз, а за физически не знам.
Има разлика от родител до родител, затова те съветвам наистина да си траеш.
2. Относно твоята приятелка:
1-во разбери какво й е мнението за ЛГБТ хората, вмъкни го в някой разговор, но не го прави твърде очевидно. Ако мнението и е положително й сподели, но ако не е, по-добре не й казвай нищо, защото ще останеш наранена.
В България това не се приема кой знае колко добре особено от по възрастните, а и много зависи в каква среда си, къде живееш и т. н.
Пожелавам ти успех с това и знай, че има много хора като теб, а отделно е хубаво, че си го осъзнала.

6.   Хей, в подобна позиция съм, но аз съм момче на 18, гей - лично не съм казвал на майка си - мисля, като си намеря сериозе приятел и така, иначе кажи си на приятелката си - аз успях да кажа на този, който харесвам и въпреки че не споделя същото, няма проблеми към това и даже ми помага да си открия някой - не знаеш какво може да се случи :)

7.   По-добре с извратеняци изобщо не се занимавай - това е задънената улица на еволюцията.

8.   Такова общество няма. Първо признай на момичето, че я харесваш и ако нещата потръгнат я представи на родителите си.

9.   Здравей, това че си осъзнала че си лесбийка е най хубавото нещо на всички светове. На родителите си недей казва, не е тяхна работа, това е нещо съкровенно между нас жените. Признай на твоята любима и изживейте всичко в лесбийската любов!

10.   Здравей, разкриването пред родителите е много важен и деликатен момент от твоят живот, но трябва да се разкриеш само и единствено когато си готова и не се чувствай притискана да го направиш веднага. Не зависимо какво ще стане помни, че ЛГБТ общността е изключително приемлива и винаги ще намериш подкрепа от нас.
Тъй като не съм специалист, а просто тинейджър като теб, ще те насоча към сайта на SingleStep, където всяка сряда от 20:00 (мисля) има анонимен уеб чат с психолози и активисти, които ще ти помогнат по тези въпроси. Чатът е анонимен и изключително полезен за нас ЛГБТ младежите.
Пожелавам ти успех във всичко! Не си сама. =)

11.   Аз не съм такава но една приятелка каза на майка и че е лесби и майка и го прие много добре и каза че това че има други наклонности няма да я промени с нищо, тъй че и твоята може да го приеме, а ако не го след време ще стане
А за фрто ти по добре първо я питай какво мисли за ЛГБТ обществото защото ако не ги харесва може да си развалите приятелството а и не се знае дали и тя има такива наклонности
Но за вбъдеще ти пожелавам огромен късмет
Момиче, 15, хетеро

12.   Номер 2 на теб трябва да ти се тегли един бой. И какъв е правят път, да си хомо или би е напълно нормално и естествено нещо, 21 век сме забога, не мога да повярвам, че още има ограничени хора като теб, които го смятат за странно.

14.   Здравейте аз съм авторът на това!
Много благодаря за милите съвети които ми дадохте!
Не вярвах че ще има чак толкова много, но пак ще ви благодаря!
А, аз вече казах на момичето. Тя не е от ЛГБТ обществото, но за сметка на това ми помага с много неща.