Споделена история от Тинейджърски

Как да попитам мама дали може да ми купи бюстие
Здравейте! От много време вече всичките ми съученичка носят бюстиета и само аз не нося. Дори и най-ниската от класа, която няма нищо носи. Аз лъжа, че нося за да не ме мислят за задръстена, но тази година искам да нося и да не се налага да лъжа. Също така аз имам гърди и мисля, че вече е време и аз да нося бюстие, защото аз съм втората най-голяма по години от класа, а не нося бюстие! Толкова в странно и ме е срам да кажа на майка ми, че искам да ми купи бюстие, защото според мен тя още ме мисли за дете и ако питате майка ми ми е като най-добра приятелка и ѝ споделям всичко, но само това не мога да и го споделя, защото изпитвам голям срам да говоря за тези неща с нея, а и никога не сме говорили на тази тема. Затова ви моля някой да ми даде някакъв полезен съвет така че да мога да нося бюстие и аз.

Коментари

1.   Просто я попитай. Кажи ѝ, че просто ти е нужно бюстие и така. Ако ти каже, че си малка обясни, че не ти е комфортно само ти да не носиш и, че примерно не ти е удобно по физическо или когато носиш някоя по-прилепнала блузка. И мен ме беше срам, но я попитах. Тя ми отказа и тогава и обясних как се чувствам. Още същия ден ми купи няколко. :)
-П13

2.   Просто и кажи, че всички носят и искаш и ти. Няма от какво да се притесняваш.

3.   Не знаех, че бюстието се носи, когато вече всички от класа носят или подобни! Момичетата, чийто гърди са малки носят бюстие, защото зърната им стърчът през блузата, което е неприятно. Ако гърдите ти са стегнати и зърната ти не стърчат през блузата не мисля, че е нужно да носиш бюстие. Радвай се сега, докато не носиш, защото е много неприятно в жегите нещо да те стяга. Според мен майка ти знае най-добре кога е време за бюстие, но ако не се е усетила и кажи. "Мамо, мисля, че е време да си взема бюстие, така и така. "

4.   Миличка, нормални неща са! Разбирам в началото да те е срам да говориш с приятелки за цикъл и гърди, но поне със семейството е съвсем естествено да обсъждаш тези неща в началото.
Кажи на майка си просто и директно, че не ти е неудобно с новите ти гърди без сутиен бюстие ОСОБЕНО по спорт. Излезте двете и пробвайте. Помни, че трябва да си с нея докато търсите такова, за да знаеш, че ще ти е удобно и няма да "хлопа" или стиска.
Горе главата и повече смелост, моля те!

5.   Преди десетина години, бях в подобна ситуация като теб. Реших да й поискам пари и отидох да си взема сама.

6.   Аз също нося бюстие - нищо че съм момче. Момчетата също могат да носят бюстиета ако са обърнали резбата

7.   Излезте по женски и и сподели какво те притеснява щом сте близки ще те разбере и ще ти купи бюстие или сутиен. Другият вариант е да си събираш парички и сама да си купиш.