Споделена история от Тинейджърски

Напълно всички ме дразнят
Здравейте. Пиша ви, за да изкажа как се чувствам и да поискам съвет как да се справя с положението си. Момиче на 25 години съм, приятелят ми е на 30. С времето осъзнах, че напълно всички хора около мен ме дразнят. В училище контактувах с хората само по принуда. Всички бяха крайно двулични и досадни. В университета пък бяха затворени и дори не се поздравявахме като се видим. Имах си приятели с които съм се запознавала на различни места. Заминах за 3 години в Америка да доуча там, но там се сблъсках с расизъм и нямах приятели. Върнах се и се оказа, че всички приятели, които имах са се променили. Момчетата са станали ''батки'' и приятелството ни щеше да продължи само ако правим секс и така загубих едно 10 човека. Най-добрата ми приятелка беше пропаднала, дрогира се и ако не й давам пари като излизаме, не желае да ме вижда, не дава и да й помогна. Другите ми приятелки са станали силиконки и се имат за голямата работа и ми отговарят някак надменно. Даже разбрах, че две от тях искат да се видим, за да ми сипят отрова в пиенето и да гледат как ми е зле. А преди ми бяха близки. В работата колегите ми са чужденци предимно корейци и си общуват помежду си на родният си език и рядко обелват дума на английски с мен. Приятелят ми не е лош човек, но на 30 все още живее с родителите си, не желае да живее с мен, за да плаща наеми, постоянно е с тях, взима тройно по-голяма заплата от мен, но 20 лева за него са крайно много пари и се стиска дори за себе си, постоянно и това крайно много ме дразни. Не общувам с родителите си, защото те работят и нямат време за мен. Напълно всички ме дразнят, променили са се, манталитетът им е друг, мисленето. На ден блокирам по 2ма мои стари приятели. Караме се постоянно, преди се разбирахме, но са се променили страшно много. Аз съм супер комуникативна и ако ме видите на живо няма да предположите за проблема ми. Като съм в магазин си говоря с продавачките, клиентите, държа се добре, смеем се. В болниците заговарям хората преди мен, които чакат. Интересувам се за проблемите им, давам им съвети и номера на лекари, които да са им полезни. Във фризьорския салон се държа приятелски, усмихната съм. Майка ми винаги казва, че съм много комуникативна, всички поздравявам, всеки се интересувам как е и какво прави и, че съм човек, който може да има много приятели. Да, но нямам. Дразни ме как всички се правят на важни, предатели са, правят се на големите мъже, жените пък са станали страшни боклуци, всяко момиче с което се опитвам да се запозная ми разправя как си намира вечер по дискотеките мъже за секс и за пари. Приятелят ми е вечно под контрола на техните, само да му кажат и си седи в тях, ходи с едни и същи дрехи и като му кажа да си купи дори нещо евтино, той не иска, мръщи се, камоли да ми подари нещо на мен. Не спестява пари за нищо, в тях не дава пари, просто си ги пази и няма точна цел за парите, не планира бизнес начинание. Опитах се да си намеря приятел с възможности, който да обича да се разнообразява като мен, но попаднах само на такива, които искат само нещо за вечерта или виждане 2-3 пъти седмично за секс. Не мога да намеря сериозен пък съм вдигнала летвата до 43 годишни и нищо. Вече въобще няма с кой да излизам, депресирам се, като не съм на работа и приятелят ми си е с техните, аз си седя в нас и тъпея. Въобще не са ми приятни старите приятели, ако се видим се караме, нови не знам къде да намеря. Не смятам, че грешката е в мен, защото съм много лъчезарна, приятелски настроена, ако някой ме заговори се усмихвам, говоря му, не съм дръпната, не се правя на интересна или на важна. Как да намеря готини хора и да си създам нов кръг от приятели?

Коментари

1.   Добре дошла в клуба! Не си единствената, която е осъзнала покрай какви хора расте. Аз, като човек който е почнал да отбягва повечето си познати започнах да градя върху себе си и да се концетрирам върху своя успех.

2.   За твоя приятел: той няма характер, чака да му кажат какво да прави;
за твоите приятели: аз съм в подобна ситуация, дружа с все по-малко хора, всички ми изглеждат дразнещи, и че се заяждат с мен. Понякога оставам неразбран и оценен като втора ръка човек: за това горе главата!
Това е от мен. Надявам се, че съм ти помогнал

3.   До номер 1-Правилно постъпваш. Хора, които не са постигнали нищо непрекъснато ми говорят как не съм общувала с хората, защо постоянно уча и мисля за пари. Аз умишлено общувам с малко хора, защото искам такива, които да бъдат възпитани и истински. Мисля, че е по-добре да имаш кариера и успешен живот, отколкото всеки ден да бездействаш с "приятели" неудачници.

4.   Не знам, от начина по който описваш хората в твоя живот наистина изглеждат като доста.. неприятни, но как така абсолютно всеки с който си влязла в контакт е недъгав, а само ти си света вода ненапита? Много невероятно ми се струва... Според мен има много по - голяма възможност проблемът да не е в суматите хора които изброи, а в теб.

5.   Може да се преместиш в друг град, да си намериш нова работа, нови приятели, ново гадже.. Млада си, не е късно да започнеш всичко от начало. Успех :)

6.   Абе ако не беше написала как приятелките ти искали да се видите, за да ти сипят отрова в пиенето, почти нямаше да се усъмня в написаното от теб. Само че тази част специално ме кара да мисля, че може да имаш нещо като параноя и при теб също да има проблеми.

А това, че се усмихваш и говориш с всички навсякъде за мен е супер лицемерие, защото ти същевременно си много силен мизантроп и мразиш хората за щяло и нещяло (което само по себе си не е проблем). Проблемът е като се правиш на добричка, а вътрешно не си. Затова спри да се правиш на добричка, защото това те кара да се ядосваш допълнително. Мислиш си "ейй аз каква съм добра и как добре си общувам с всииичкииии, ама само тези моите приятели не ги понасям, пълни олигофрени, те защо не могат да общуват като мен? Аз съм специална и общувам отлично, мама така ми казва! Те защо не могат като мен??? ".

7.   Ако си в малък град - да нормално положението ти да е така, защото в малките градове в днешно време остават само наркоманите, простите курви и някакви такива крайно наивни хорица, които в същото време са и доста посредствени, въпреки че са добрички.

Премести се някъде в голям град. В София или в Пловдив.
Иначе ако си в София или Пловдив ще се съглася с номер4

пп: не си 'вдигнала летвата' с 43 годишните, а си я Свалила.
Горещо те съветвам да не се занимаваш с чак толкова по - възрастни от теб мъже - ако са стари ергени ще имат много по - дразнещи неща в характерите си от сегашния ти приятел, а ако са разведени с деца, дори и децата им да не живеят с тях, то пак никога няма да те поставят на първо място.

8.   Обърни се към психолог, не е нормално да си мислиш, че ще ти сипват отрова в чашата. Или че всеки от мъжки пол иска да спи с тебе. Хората наистина се променят, но чак да се караш със стари приятели. Та какви конфликти имате вие - нито делите дом, нито работа, нито финанси, нито любов. Дори и да са коренно променени - пак няма за какво да се караш с тях. И друго - Америка може да е всякаква, но расизъм в нея няма. Още повече, предполагам, че си с бяла кожа. От над 100 души, които познавам и които твърдят, че там никой не го интересува откъде си и какъв си, стига да ти се работи - възможности бол, ти си първата, която се оплаква от расизъм. Много, много странно. Нещо здраво се е объркало в мозъка ти.