Споделена история от Тинейджърски

Преместих се и не искам да се върна
Здравейте!
Надявам се историята ми да бъде одобрена, тъй като този проблем много ми тежи.
Аз съм момиче на 16, родом от едно малко градче. Родителите ми са разделени.
Преди 2 години майка ми си намери приятел от София и това е причината да се преместим. В началото исках да остана тук, където ми е всичко, но се приспособих доста бързо и си намерих приятели, бях доволна от новото училище.
След известно време между майка ми и този мъж започнаха невинни скандали, които зачестяваха и се превръщаха в сериозни кавги, стигащи до там да ни изнася багажа на улицата и да ни гони. Оказа се, че им предстои да имат дете и майка ми реши все пак да останем в столицата. Известно време след раждането на детето кавгите ставаха все по- брутални и се стигна до там, че приятелят и ме изгони от "дома ни" и се наложи да остана при приятелка.
Седмица след това майка ми си замина за родния ни град и аз останах до края на учебната година.
Вчера си дойдох при нея, а не се бях връщала от Коледа.
Сега се чувствам страшно тъжна, много ми липсват хората, при които останах, приятелите ми, само като се сетя и ми потичат сълзи. Имам приятел от година и половина, а от половин година не сме се разделяли и толкова ми липсва, че усещав тежест в гърдите си.
Вероятно няма да го видя до септември и се побърквам. Чувствам се някак чужда тук, въпреки че това е родното ми място.
Имам приятели тук, но баща ми едва ли не ми забрани до ги виждам, защото през последните векеци цили пропаднали...
Не знам дали мога да искам съвет при тази ситуация, може би просто си изливам душата, но се надявам искрено някой да ме разбере и да се опита да ме посъветва каквото и да е.
Благодаря Ви за вниманието! :)

Коментари

1.   Ако е възможно си намери почасова работа през лятото и с паричките може да ходиш да се виждаш с гаджето. Същото може и той да направи. Ей сега ще минат 2 месеца. Не унивай. Комуникирай си с тях по нета, споделяй им. Така няма да се изгуби духовната връзка между вас. Друг вариант е да си намериш работа за през лятото в Сф и да останеш някъде на общежитие.

2.   Малка си още, но след две години ще можеш да си работиш и да учиш и да живееш на общежитие. Ще си оправиш живота. Бъдещето е пред теб и е твое. Сега те посъветваха за нещо временно и почасово за да можеш финансово да си позволиш да ходиш до София - прави са, послушай ги :)
Не искам да навлизам в подробности за брака на майка ти и поведението на пастрока, но за твое добро е да не си с тях. По ред причини.
По - добре да учиш и да работиш, след време този период ще е за теб само един лош сън. Успех!

3.   Е намери си работа и остани в София. Може при приятелката ти да останеш да живееш, като плащаш част от тока и водата, пазаруваш си храна и даваш ей така по 100 лева отгоре.
Можеш да преминеш на самостоятелна форма на обучение и така. Майка ти ще трябва да ти подпише, че ти разрешава за работата, но пък къде ще ходи та няма да ти подпише - все пак ти заради нея си се преместила изначално. Да е мислила преди да си угажда на хормоните.