Споделена история от Тинейджърски

Защо хората завиждат?
Една приятелка има малък проблем. Има едно момиче от неиният клас. Което ѝ завижда. (ще я наречем Т). Приятелката ми е обикновен човек като другите тя не се фука че има възможности и така на така. Но момичето Т и завижда и на нея не и е приятно. Скоро тя седеше на един чин с Т. И Т си изпусна химикала и се изплю на обувката ѝ. Приятелката ми го видя чак в междучасието не е видяла дали е тя просто е предположила. Т завижда и на други от класът ѝ. Примерно, че някой има обувки adidas или нов телефон. Приятелката ми не се фука, че има нещо повече от другите е понякога се е случвало да се фука, но кой ли не го е правил на ли така. Приятелката ми иска така да направи, че Т и който и да е да не и завиждат, защото тя е била на свидетел на разговори с други хора които обсъждаха едно момче, че има пари и възможности. Приятелката ми иска да я възприемат такава каквато е. И не иска другите да я мислят като пачка пари. А забравих да кажа, че приятелката ми не е богато нито бедна нито средна класа тя е обикновена, красива личност. Как приятелката ми да постъпи така, че момичето от класа да не я завижда?

Коментари

1.   Ти за приятелката си не се грижи, помисли за себе си. Почвай да четеш, че пишеш и се изразяваш безобразно.

2.   Хората завиждат защото имаш нещо за което те мечтаят

3.   Здравей аз съм момиче на 16 г. Според мен приятелката ти е страхотна не се прави на голямата работа като онези момичета., хич не трябва да и пука те и завиждат щото виждат че е добро момиче и е такава каквото е.

4.   Според мен завиждат на тези, които излъчват удовлетвореност от себе си, ежедневието си, и особено по принцип, рядко е просто за някаква си вещ.
То всъщност дори за вещите като се замисля - не завиждат толкова за самата вещ колкото, че ти е супер готинко да си я имаш и ползваш, улеснява те, отива ти да я носиш, да я държиш.. зависи какво е нали и. т. н.
Българина е доста нещастен и много завижда. И за много неща, съм установила аз през годините, за такива, за които изобщо не съм очаквала. Няма как да спрете тази ваша съученичка да ви завижда. Може просто да знаете, че щом завижда, значи е по - нещастна и по - малко удовлетворена от вас. Нека приятелката ти избягва да сяда с нея. И когато някой от вашия приятелски кръг прави парти или нещо такова просто 'забравяйте' да ѝ казвате. Не я игнорирайте тотално де, поздравявайте я в училище, говорете си общи неща.. за училище ;) Просто я изолирайте от социалните неща. С времето, най - вероятно след години, ще се осъзнае, че е доста тъпо да плюе по на хората обувките, или там други някакви гнусотийки, ако прави. Дръжте се с нея мило, но студено. Не ѝ обръщайте внимание в социалните мрежи, ако ползвате такива. Почувства ли се пренебрегната, излолирана и недостатъчно приета ще започне да се подмазва и умилква. Обаче стане ли това - все пак в никакъв случай 'не ѝ отпускайте каиша'. Сега усеща, че приятелката ти се опитва да ѝ се хареса и това ѝ дава увереност да ѝ прави тези гадости. Защото когато някой се опитва да се хареса обикновено излъчва доброта и дори наивност. Особено, ако не е много голям на години.
Доста от хората с повече възможности не случайно се държат 'надуто', 'надменно' и. т. н. дори и 'гадно' биха казали някои, и това е така не защото действително са гадни, а защото иначе ей такиве хорица като тази ваша съученичка 'ще им се качват на главите'.

5.   Хората завиждат, че някой има материални придобивки, привилегии или качества, които те самите нямат. В същото време не могат да направят нищо, за да ги имат или просто са неспособни за това. Най-лесно е човек да се отдаде на негативни настроения и лоши разрушителни чувства, като завист и омраза. Но според мен, няма какво да я мислиш приятелката си и другата. Това са неща, през които всеки преминава и следва сам да ги отработи.

6.   Хората завиждат защото нещо им липсва и са нещастни.

7.   А защо човечеството деградира?

8.   Номер 5-"В същото време не могат да направят нищо, за да ги имат или просто са неспособни за това. "

Това не е вярно, всеки човек може да постигне каквото иска, стига да има желание.

Някои хора са се борили за да бъдат богати и успешни, платили са цената за това, нищо не идва даром. Но хората виждат единствено успеха, но не и пътят и жертвите и затова си мислят, че са имали късмет и всичко е цветя и рози. Според мен хората, които завиждат са глупави и вместо и те да постигнат същото като другия, те се оплакват и обиждат с цел да свалят по-успелия на нивото им, защото ги мързи и така е по-лесния начин. Аз лично само един единствен път в живота си съм завиждала и то бях малка, но аз съм от хората, които когато видят някой по-успял опитват да се конкурират и да го надминат, а не да обиждат и да си седят на същото място. И така е правилно, защото така няма начин да не станеш успешен.