Споделена история от Тинейджърски

Хубаво ли е в частно училище?
Родителите ми май ще ме местят в частно училище. Аз не искам, но май се налага. И сигурно ще ме преместят. Искам да попитам тези деца които са в частните училища как е в частните училища? Обстановката каква е? Гледат ли толкова на това какво имаш и какво не? И децата какви са? Как се отнасят децата един с друг? Моля авторите да побликуват историята ми.

Коментари

1.   В частните училища учениците се мислят за много повече от това,което са. Фукат се с новите си придобивки,интересуват се силно от това какъв телефон имаш,каква кола карат родителите ти,къде живееш и къде за последно си бил на почивка. Не всички естествено са такива,но има доста от тях.

2.   Не съм учила в частно училище, но съм работила в такова. Обстановката е доста по-различна от тази в държавните училища. Самата база беше обновена, стаите бяха хубави и топли, имаше нова техника- прожектори и компютри. Направи ми впечатление, че децата учат освен задължителните за съответния клас неща, така и по-странични, които могат да обогатят общата им култура. В междучасията често звучеше класическа музика, по стените имаше различни постери за страни, учени, музиканти и художници. Останах с впечатление, че учителите са по-спокойни. С децата беше друго, дори при по-малките често се появяваше темата за парите, което за мен е малко грозно. Третокласници обясняваха какво работят родителите им, колко пари имат, какви играчки и дрехи им се купуват. Работих там около два месеца, по заместване. Децата бяха сравнително освободени, не се прилагаше особен натиск върху тях. Въпреки това, те са си деца като всички други- игри, викове, приказване.

3.   Когато бях в частно училище, усещах доста натиск за това как се обличам. Гледах да не нося много евтини дрехи. Но иначе всичко друго е много добро. И отношението на съучениците, и вниманието, което ти дават учителите, и училищната база. Не е лошо никак. Годините, в които бях в частно училище, бяха годините, в които ходех с огромно желание. Освен това така добре научавах уроците още в час, че съм сядала сигурно 10 пъти на година, за да уча вкъщи, а се чудех защо приятелите ми в държавни училища все ми казваха, че не могат да излязат, трябвало да учат. Не сд притеснявай!