Споделена история от Тинейджърски

Фалшивите приятели
Фалшивите приятели са нещо, с което всеки се е сблъсквал. А ето я и моята история за фалшивите приятели.
Преди около 2-3 години имах двама най добри приятели. Момиче (нека я наречем Ейми) и момче (него ще кръстим Зак). Те не се познаваха и затова реших да ги запозная. Първоначално всичко беше наред. По-голямата част от времето прекарвахме в дома ми, защото родителите ми бяха на работа. Толкова се радвах, че имам такива добри приятели, че дори не забелязвах, че разхвърляха и после аз сама разчистваха всичко. След известно време двамата започнаха да ме игнорират и да излизат без мен, което си мислех, че е нормално. Впоследствие започнаха да се подиграват с музиката, която слушам, филмите, които харесвам, и все такива неща и, когато ги попитах защо го правят техният отговор беше сият както на всеки един ученик -, , ние просто се шегуваме"- престориха се, че всичко е наред и продължих да общувам с тях и да ги каня в дома си. Но веднъж Зак ми каза, че Ейми му е говорила лоши неща за мен. Това вече ме нарани. Тогава си помислих, че поне Зак ми е истински приятел, но грешах. Когато бяхме само двамата се държеше добре, но когато се събирахме с Ейми тотално се променяше, заставше на нейна страна и се гавреше с мен.
За щастие се усетих, че е време да спра да общувам с хора, които се възползват от мен. И на следващата година се оказах в един клас с момиче от детската градина, с което попринцип не си говорихме много тогава, но в училище намерихме общи теми за разговор. И така станахме най-добри приятелки, докато и тя не се промени с времето. И въпреки че все още общувам с това момиче, някак не я чувствам толкова близка, както преди.
Благодарение на тези събития сега нямам желание да общувам с хора, избягвам дори да правя очен контакти с някого, и естествено се чувствам най-добре в стаята си в компанията на някой интересен сериал. Може би единственотл хубаво нещо, което научих е... да преценявам по-добре хората и да не се доверям толкова бързо на някого.

Коментари

1.   Не трябва да имаш доверие на никого само на семейството си. Опитай се да общуваш с хората. Защото самотата е лошо нещо не е хубаво да се изолираш. Забавлявай се. И се опитай да преценяваш хората с които говориш какви са наистина. Защото всички хората носят маски и могат да забият нощ в гърба ти.