Споделена история от Тинейджърски

Различна от другите
Здравейте! Момиче съм на 17. Дори не знам как да започна...
Аз съм различна от другите-не ходя по дискотеки, не пия, не пуша, дори досега съм си нямала гадже, явно затова повечето хора ме мислят за задръстена, както и фактът, че си нямам много приятели, дори не знам дали така да ги нарека....
Сега е лято, чувствам се понякога самотна, защото повечето на моята възраст се забавляват, имат голяма компания и приятели, а аз реших да уча, защото искам да се подготвя за кандидатстудентските изпити, но дори и в това съм неуверена не само от гледна точка на това, че нямам достатъчно знания, но и на това, че големият град едва ли е за мен... едва ли хората там ще ме приемат и едва ли там ще създам контакти, щом тук, в малкия не мога. Срамежлива съм... дори някой да излезе с мен бързо му омръзва и не се съгласява да излезе пак, защото явно им е скучно с мен, тъй като темите на разговор са ни различни. А как искам да намеря нови хора, да започна на чисто и никой да не критикува външния ми вид и срамежливостта ми.... Как искам да имам приятели, които да ме разберат... Това, което е най-абсурдно е, че човек като мен, хареса едно хубаво, отворено момче, което беше единствения човек, който искаше (или изяви желание) да се запознае с мен. Тогава започнах да мечтая мои глупости, че ще станем приятели, че се интересува от мен, за разлика от другите и започнах да го харесвам дори само от представата за него, докато след няколко дни не го видях с очите си да се целува с момиче. И започнах да си казвам:"Ами да, тя все пак е хубава, не е като мен, все пак не е срамежлива... " и други неща, но се примирих. Сега просто искам да имам приятели, които да ме подкрепят такава, каквато съм.

Коментари

1.   Здравей авторке, аз съм момче на 17 години и бих ти казал да не те тревожи факта, че нямаш ''приятели''. Накратко всеки на нашите години купонясва, аз всъщо, но не посещавам дискотеки просто защото не ми харесва атмосферата, много малко от хората реално са там, за да се забавляват! Те пишат по телефоните не могат да се отпуснат и прочие... Та мисълта ми е, че има много хора по света и всеки е различен. Не бива да се отчайваш, сигурен съм, че ще намериш човек който да говори на твоя език :) не се променяй заради други хора, аз съм пушач.. не само на цигари, алкохол не пия, не ми харесва, не започвай да пушиш цигари, да пиеш алкохол и да правиш неща заради които ще се харесаш на другите, опитай да намериш спорт/хоби или нещо в което ще си сред хора, дори и непознати винаги може да се опознаете, а кой ли знае да станете и най-добри приятели, малко набързо написах всичко и се отклоних доста от темата и затова съжелявам, бих казал, че за едно момче ще си по ценна такава каквато си, истинска, а не фалшива с маска, успех и не се отчайвай, всичко изисква време.

2.   И аз съм като теб :)
Може би с времето всичко ще се оправи. Намери си работа, тя ще ти помогне да се социализираш до някаква степен.

3.   Привет!!! Аз съм на 18 и съм същата като теб, не си падам по нещата, които другите на моята възраст правят!! Не ходя по дискотеки, не пуша, дори слушам рок. И аз като теб реших да се готвя за изпитите това лято. Един съвет от мен не е нужно да имаш 1000 прилятели, а 1 готов на всичко за теб и не е нужно да имаш гадже да бъдеш щастлива. Един ден ще дойдат хора и момче в живота ти, които ще те приемат такава каквато си. И запомни едно нещо, уникални сме когато сме себе си, а не когато сме като другите.

4.   Ами какво да ти кажа... разсъждаваш доста погрешно. Точно в големия град има много и най-различни хора, "за всеки влак пътници" както се казва. Там имаш по-голям шанс да срещнеш хора като тебе, които ще те разбират дори без да има нужда да се променяш или да се правиш на такава, каквато не си.
Виж за срамежливостта вече... ще ти се наложи да я преодолееш, дори и да срещнеш момче като тебе... Ако искаш един ден да имаш семейство и деца, вся някога ще ти се наложи да целунеш момче, да легнеш с момче... и така нататък. И ако питаш мен - колкото по-скоро, толкова по-добре. Тези неща се преодоляват с практика!

Желая ти успех, и горе главата!

6.   Промени нагласата си. Аз бях в подобно положение на твоето и още донякъде съм (също съм на 17), но трябва да ти кажа, че първо не си различна и нищо ти няма. Спри да се сравняваш с останалите, нека правят каквото искат. Ти гледай себе си, работи върху себе си. Много е важно да се запишеш на нещо, което ти харесва. Така хем самата ти ще правиш нещо за теб самата, хем ще създадеш контакти! Успех и помни, че няма по-важно от вярата в себе си!

7.   Здравей. В малкия град май всички пият. Вчера бях в едно голямо село, което е почти град. Няма какво да се прави освен да се пие и да се свалят. Има много алкохолици. Трябва или да се затвориш и да не излизаш или да се събираш с простаци. Аз не бих се събирала с простаци. А се носят и клюки, които може да ти вгорчат живота.
В София не е така. Тук можеш да правиш много различни неща от пиене и клюкарене. Стига да имаш пари. Има страхотни хора, умни, забавни. Но за да се виждаш с тях трябва да имаш пари. Живота е скъп. Ако дойдеш да учиш, пак ще се сблъскаш със селяни в университета. Те с времето стават по цивилизовани, но в университета още са си натурални и диви.
И все пак да избягаш от там е единственото решение. Защото след време ще дойдат депресиите. Ще искаш деца, а мъж няма. Успех!

8.   Разбирам те напълно!
Ако имаш нужда да поговориш с някой
Fb-то мие Krasi Pain

9.   Аз съм момиче на 14(почти 15) и съм абсолютно същата.. сякаш чета моята история.. имам 2 приятелки това е.. те не живеят в града, а в село до града и не излизам и с тях лятото.. цяло лято докато целия ми клас е навън и се забавлява аз в нас гледам филми и лежа.. помагам на нашите в домакинството и това е.. не пуша, не пия, не нося къси поли и рокли, не ходя разголена, отличничка съм, не слушам чалга, предпочитам поп и рап, може би заради всичко това ми е трудно и да си намеря приятели..
Понеже ти си по-голяма и от мен - намери си работа, там ще си намериш приятели сигурна съм!
Аз ще трябва да почакам явно още някоя година.

10.   И аз съм същия, най-важното е да се запазиш такава каквато си и всичко ще си дойде на мястото.

11.   Миличка, ако беше от Бургас, веднага щях да се съглася да излезем. Аз търся точно такива хора като теб - истински, възпитани, стойностни, с цели. И аз понякога се чувствам самотна, но по-добре да сме сами, отколкото в лоша компания. Учи здраво, отиди в хубав университет в някой голям град и съм сигурна, че там ще намериш хора като теб. Не се отказвай!