Споделена история от Тинейджърски

Прекалено висок
Здравейте, пише ви момче на току що направени 17 години. Проблемът ми, ако може да се нарече така, е че съм прекалено висок-192 сантиметра, тежа 91 килограма. Тренирам футбол от 8 години, а от 2 години ходя и на фитнес(редовно) и пия добавки. С фитнеса се захванах, точно заради високия си ръст, за да не изглеждам като пръчка. Като цяло полагам доста грижи за външния си вид. В класа съм най- високия и където и да отида, все стърча над всички. Момичетата ме определят като симпатичен, но тази височина ме притеснява, особено като си говоря с някое ниско момиче, се навеждам и се чувствам много неловко. Родителите ми са високи, но не чак толкова. Знам, че височината е далеч не най- важното нещо, но все пак, момичета, би ли ви отблъснало толкова високо момче?
Благодаря предварително

Коментари

1.   Момичетата си умират за високи момчета. Аз лично не, но всички мои приятелки само такива търсят... хич не му мисли, ами се радвай.

2.   Пхахах висок бил. Аз пък се имам за нисък. Искам да съм над 2 метра... Перфектно между 2. 10-2. 20 бих искал ама няма как. Само 1. 86 съм...

3.   Айдее, стига... Където и да отидеш на всички жени ще им текат лигите. Което и момиче да попиташ ще ти каже, че търси високо момче, няма за какво да си притесняваш :)

4.   Хах, ''да ти имам проблемите с ръста'', аз съм на 17(момче) и съм висок около 170 сантиметра, но нали всичко е до ''ген''. Всички(почти) момчета и момичета в обкръжението ми са по-високи от мен и това ми се е зародило като ''комплекс за малоценност''. В ранното си детство аз бях най-ниският(а и още съм) и съответно бях обект на подигравки от страна на съучениците си, като нападки, обидни прякори, открити заплахи за побой и всякакви ''ексцесии'', които сриваха и малкото ми останало самочувствие.

А относно момичетата, не знам защо изпитваш такова притеснение, защото аз от личен опит ще ти кажа, че няма момиче което би се ''дистанцирало'' от теб, поради факта че си висок.... та на теб някога пораждал ли ти се е въпросът как такива момичета биха обърнали внимание на смърфове като мен? Дори момичето, към което изпитвам симпатии и малко по-висока от мен и изпитвам неудобство и унижение да си призная чувствата си към нея. Аз изпадам в меланхолия, когато някое красиво момиче мине покрай мен и е по-висока от мен, и нямам такава смелост дори да ѝ кажа едно ''здравей''.

Цитат - "особено като си говоря с някое ниско момиче, се навеждам и се чувствам много неловко''. Хах, това предизвика неистов смях в мен. Ами аз ако ти кажа, че на мен вероятно за такова момиче ще ми се наложи да се кача върху стол или стълба, за да съм по-висок от нея? :D Радвай се на отреденото ти качество(ръста в случая) и не го приемай като ''проблем'', а като преимущество пред момичетата например или бъдеща кариера като спортист.

П. С. :И една молба от ''клуба на ниските момчета''. Помисли малко и за нашите недъзи и остави и за нас ниски(под 1. 70) девойки, че вече са ''дефицит''(надявам се, че разбра иронията :D).

5.   Хейййй,
Изобщо не се притеснявай за подобно нещо.
Това че си висок е много симпатично, добре изглеждащо и силно привлекателно! Определено се харесва, а и е напълно нормално като момче да си висок, за вас е характерно това, генетика :D :D!
А момичетата в повечето случай са по-нисички.
Бъди много уверен и горд с това че си висок, а и щом тренираш съм сигурна, че вида ти е супер.

6.   Глупости. За мен лично е много възбуждащо. Обожавам високи момчета

7.   Обект на внимание ще си за всяка жена. Аз съм 182 и на кой според теб ще гледат повече. Високият мъж си е висок мъж. Радвай се и се възползвай по всякакъв начин от това.

8.   Ти сам го каза - височината е последното нещо, за което да се притесняваш. Толкова много момчета само могат да си мечтаят да са толкова високи. А относно момичета (пише момиче на почти 16), за мен лично няма значение, но съдейки по мнението на мои приятелки, височината ти изобщо не е отблъскваща, даже напротив. Познавам поне 5-6 момичета, от които такива, които са дори някъде около 1. 60, които казват, че много харесват високи момчета. Това не би трябвало да е нещо, което да те комплексира. Все пак по това, което прочетох се грижиш за тялото си, спортуваш и си здрав, а това е най-важното. Външния ти вид не би трябвало да те тревожи, а точно обратното.

9.   Напротив.... сега мислиш ръста си за проблем, но ако продължиш с фитнеса и качиш мускулна маса, даже и да не си “симпатичен” както те определят приятелките ти, ще си много атрактивен.
Всяка жена обича високи и добре сложени мъже :)))
Радвай се

10.   Леле, човече, много хубаво е да видиш висок мъж! Моят мъж е висок, 193 см и е много харесван от жените. Аз съм 163 см. А й приятелю, какво ще правят високите момичета, няма да си намерят мъж, ако всички са по - ниски от тях. А те и без това си имат проблем в тази насока. Само те съветвам да не вдига тежко, защото при високите мъже, кръста е много слаб и повечето страдат от дискова херния. Моят мъж, полудява, когато е в криза, и от як мъж, колкото теб, сега се стопи драстично. Не вдигай тежести във фитнеса!

11.   Здравей, като момиче на 15 мога да ти кажа - не. Би ме накарало да се почувствам защитена и спокойна с теб, а и аз съм 1, 60 и това ти е плюс.

12.   Здравей сладур и аз съм висок но съм на 25 години Сега съм 1. 80 а тежа 95 килограма - преди бях висок 1. 70 но тежах 55.

13.   Високите момчета са се*си.

14.   Я не се притеснявай! Момиче съм и винаги съм заглеждала само високите момчета. Намирам и за много сладки двойките от ниско момиче и високо момче. Пък така и високите момичета пак ще ти подхождат... такива като теб започнаха да изчезват вече, напоследък виждам само ниски мъже и момчета, те трябва да му мислят, а на теб не ти остава нищо друго, освен да се радваш! Ходи на фитнес, направи мускули и релефно, хубаво тяло, но все пак не прекалявай с добавките, за да не се превърнеш в онези "батки", с които вече е пълно навсякъде. Успех!

15.   Здравей, авторе

Няма за какво да се притесняваш, всяко момиче харесва високи момчета и като казвам високи нямам предвид 1, 70, а 1, 85-1, 90.
В днешно време повечето момичета са високи, защото сме ГМО поколения, а дори и ниските харесват високи момчета. Аз съм момиче и съм висока 1, 70 и досега по- високи момчета от мен рядко съм срещала. А и е много по хубаво да изпъкваш в тълпата отколкото да си нисък, защото по скоро ниските момчета се комплексират от това, че са ниски. Доколкото разбирам си невероятен, така че не се притеснявай, а даже се гордей с височината си