Споделена история от Тинейджърски

Предимства да си "надут"
Според вас защо има хора, които са надути? Всички казват, че е лошо и не харесват самовлюбените хора, но аз намирам и положителни неща в това. Естествено това е моя теория. Според мен когато човек е надут или изглежда такъв, той си поставя една невидима преграда между него и останалите хора. По този начин не е нужно да общува с абсолютно всички, а само с тези, с които иска. Когато около вас има много хейтъри, хора, които всеки път ви казват, че сте грозен или глупав, по този начин вие се предпазвате от обидите им. Когато се държите така, всякаш сте над някой, ходите гордо и самоуверено хейтърите няма да ви обиждат. Според мен това е една защитна бариера. Мисля, че по тази логика може да се каже, че да изглеждаш надут е доста умен подход. Хората ще имат респект и няма да бъдеш мачкан, унижаван и обиждан. Това е моята теза.

Коментари

1.   Интересни доводи...
One girl

2.   Аз мисля, че донякъде има смисъл в това, което казваш.

3.   Аз мисля, че донякъде има смисъл в това, което казваш. Може би е така, но пък от друга страна това означава, че надменния човек демонстративно показва, че за него другият е по-малоценен. Всяка среща с надменността огорчава. Аз лично се огорчавам от такива хора и се чувствам зле в компанията им.

4.   Пълни глупости. Не мисля, че трябва да съм надут, за да отбягвам да комуникирам с някой. Явно не работиш, но пробвай да работиш някъде, особено в екип и се прави на надута да видип какво ще се случи, нещо повече виждал съм да се освобождават кадърни хора, само защото просто не се вписват в колектива и са социално неадектватно. Супер глупаво е изкуствено да се правиш на нещо, което не си.

5.   Има нещо вярно в това, но според мен не е така. Реално погледнато един такъв човек е по-щастлив, обаче е такъв за сметка на другите. И когато един човек се държи по този начин може да получава много други неща, но не и уважение. 80% от хората няма да те харесват, което отново ти създава същите проблеми от които "се опитваш да се предпазиш". Всъщност точно тези хора са "хейтъри". Ако няма за какво да те мразят, няма да има хора които те мразят.