Споделена история от Тинейджърски

Не ми правят комплименти
Здравейте, момиче съм. Има едно нещо, върху което от известно време се замислям. Красива съм, имам високо самочувствие и увереност с покритие. Когато вървя всички ме гледат, подсвиркват ми, мислят ме за красива. Но много рядко някой ми прави комплименти, дори майка ми. Аз мисля, че когато някой е красив трябва да му се каже. Не знам дали другите хора ги ласкаят често, но мен много рядко и това ме дразни.

Коментари

1.   Ако ти се мислиш за красива, то защо ти е да ти правят комплименти? Не търси чуждото одобрение.

2.   Умирам от смях като ти чета историята. Честно! Май изобщо не си хубава. Няма как да не ти правят комплименти ако беше. То всички момичета с голямо, да не кажа огромно самочувствие са адски грозни всъщност.

3.   Ам... Нарцис? Ахахаххаха не се обиждай, ама ако наистина имаш високо и покрито самочувствие, нямаше да искаш толкова отчаяно другите да те хвалят и да ти правят комплименти. Виж, аз не те познавам, затова имам право не да съдя ТЕБ, ами начина, по който си се изразила... Има хора, които са красиви, сладки, направо перфектни да се каже (ахахха ако има наистина перфектни хора), но едни от тях излъчват една топлина, една невинност, абе СЛЪНЦА с една дума и този техен характерте подтиква да им правиш комплименти и да ги караш да се чувстват добре, ама... Има и такива, а ти звучиш точно така, които са АДСКИ надменни, надути и прст си мислят, че всеки трябва да ги хареса или да им завижда. Не казвам, че си такава, ама виж се как звучиш. Спри да ОЧАКВАШ от хората възхвала и сигурно, усещайки, че си станала по-смирена, те сами ще започнат да ти обръщат това внимание, което търсиш.
Ама... Моля те, без лоши чувства!
Успех!

4.   Истината за живота е, че никой нищо не ти дължи, включително и комплименти. Ако мъжете не се стараят да ти обръщат този вид внимание, който ти искаш, то тогава може би ти не се стараеш да привлечеш този вид мъже, който ти искаш. А майки много видове има. Някои ще те къпят в комплименти, а други само ще те хокат. Не му мисли.

5.   Че ти да си датската кралица като вървиш да ти се кланят доземи и да викат в хор О, колко сте прекрасна?! Никой нищо не ти е длъжен.

6.   Според мен проблема е в това, че тъй като майка ти не ти прави комплименти и от това си внушаваш, че никой друг не забелязва позитивите ти. Просто говори с майка си как се чувстваш. Дори и разговора да се развие негативно, майка ти основата ѝ работа е да се интересува и изслушва децата си. Също така запомни, че нямаш нужда от нейното одобрение за да си щастлива.

7.   Аз също мисля, че съм красива, и то доста. Обожавам да се гледам в огледалото. Комплименти и на мен ми липсват. Майка ми като малка много ми говореше как по-красива от мен няма и как сигурно всички ми завиждат, но сега ми говори, че не съм привлекателна за мъжете и ако хвана някой, да не го изпускам. Постоянно ми хвали циците и задниците на други момичета и ме предупреждава да си пазя гаджетата от тях. Не я разбирам, вече за нищо не ѝ вярвам. Комплименти от други хора, особено от млади и особено от мъже, получавам още по-трудно. Всички комплименти, и за външността ми, и за другите ми качества, идват от хора с богат житейски опит, които всеки момент ще ми поискат пари назаем или някаква друга услуга. Иначе ми казват неща, които и аз виждам, не са някакви свободни съчинения, но ако нямат изгода, няма да ми ги кажат. Като питам приятеля си дали съм хубава, той даже не ме поглежда. Опитвам се да гледам на проблема от забавната му страна. Освен това по-добре ли е огледалото да ти казва, че си караконджул, а хората да ти казват: а, не бе, екстра си си?